האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי רפואה ללא פסיכומטרי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי רפואה ללא פסיכומטרי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי

תנאי הקבלה ללימודי רפואה בישראל הם הגבוהים ביותר מבין כל תחומי הלימוד. רוב מוסדות הלימוד דורשים ממוצע בגרויות מעל 100 ופסיכומטרי מעל 720, דבר המקשה על צעירים רבים לממש את חלומם להיות רופאים. כדי לא לוותר על החלום על לימודי רפואה פונים רבים ללימודים באוניברסיטאות בחו"ל המציעות לימודי רפואה ללא פסיכומטרי בתנאי כניסה נמוכים יותר מהארץ. רוב האוניברסיטאות בחו"ל המציעות לימודי רפואה ללא פסיכומטרי ממוקמות באירופה, בעיקר בארצות כמו:
 
גם מדינות כמו ארה"ב וקנדה, פותחות את שעריהן עבור הסטודנטים ומאפשרת להם לבחור ולהצטיין באוניברסיטה המתאימה להם.
 
 
תנאי קבלה
האוניברסיטאות בחו"ל מקבלות את המועמד ע"פ ציוני הבגרות שלו, מבחני מעבר,ראיון אישי, ניסיון עבודה קודם, בחינת ידיעת השפה בארץ בה הוא בוחר ללמוד ולבסוף ועדת קבלה.
 
מבחני הקבלה בודקים בד"כ ידע בפיזיקה ביולוגיה או כימיה. כדי להתכונן לבחינות אלו בוחרים סטודנטים רבים לעשות מכינה באחת מן המכינות ללימודי רפואה בארץ או בחו"ל. מטרתן של מכללות אלו היא לתת את הכלים המתאימים למועמדים ללימודי רפואה כדי לעבור את מבחני הקבלה ולהכין אצלם תשתית של ידע אשר תסייע להם להצליח במהלך השנים הפרה - קליניות של הלימודים.
 

עלויות
ברוב המדינות שכר הלימוד ויוקר המחייה גבוהים יותר מאשר בארץ משום שבארץ רוב הסטודנטים חיים בבית ההורים ולא צריכים להתמודד עם הוצאות שכר דירה, ולימודים.
כמו כן גובה שכר הלימוד משתנה בכל מוסד וממוסד בהתאם למוניטין שלו, הביקוש אליו והאזור בו הוא ממוקם.
מועמדים אשר מחפשים מסלול לימודי רפואה ללא פסיכומטרי בחו"ל שיעמוד בתקציב הכספי שלהם, חשוב לברר את גובה שכר הלימוד, ואת ההוצאות הנלוות- כגון גובה ההוצאות החודשי על שכר - דירה, חשבונות, מחיר מעונות הסטודנטים ומלגות שיכולות לסייע להם. כל אלו יוכלו לתת להם אינדיקציה לגבי עלות משוערת של ההוצאות הכספיות לחודש.
 
לאלו אשר יש ברשותם אזרחות זרה ורוצים ללכת על מסלול לימודי רפואה ללא פסיכומטרי חשוב לברר על הנחות והטבות בשכר הלימוד, אשר עשויות לעזור להם להקטין את ההוצאות הכספיות הכרוכות במעבר ללימודים בחו"ל.
 
 

לימודי תואר ראשון ברפואה - לימודים לתואר דוקטור MD בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים