האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי רפואה באיטליה באנגלית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי רפואה באיטליה באנגלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
לימודי רפואה באיטליה באנגלית הוא משהו שהמון סטודנטים ישראלים בוחרים לעשות, עקב תנאי הקבלה הבלתי הגיוניים בארץ (בגרות בצין משוקלל של 100 עד 110 ופסיכומטרי בציון של 750-760). אנשים רבים מצאו את עצמם מותרים על החלום שלהם או שניסו שוב ושוב כדי לשפר את הציונים. אלו שבוחרים לא לוותר על חלום הרפואה יכולים למצוא כפתרון נסיעה ללימודי רפואה באיטליה בשפה האנגלית. כמובן שלא מדובר בעוד נופש בחו"ל וצריך לזכור שלא כל אחד יוכל להסתדר ולהצליח בלימודים אלה. הלימודים דורשים ידע טוב בשפה האנגלית שכן כל הלימודים הם בשפה זו, בנוסף צריך ללמוד לדבר איטלקית על מנת להצליח להשתלב בתרבות ובאורח החיים האיטלקי.
 
 
האוניברסיטאות המובילות בהן ניתן יהיה ללמוד
  1. אוניברסיטת דה מילאנו בנמצאת בעיר מילאנו
  2. אוניברסיטת לה ספיינצה ברומא
  3. אוניברסיטת פאביה הנמצאת בעיר פאביה
 

תנאי קבלה
מי שרוצה ללכת ללימודי רפואה באיטליה חייב לעמוד בדרישות הקבלה. הדרישות הן מאד בסיסיות בהשוואה לישראל שעומדות על ציון פסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה. לאחר מכן צריך לעבור מבחני קבלה בנושאי כימיה, ביולוגיה, פיזיקה ואנטומיה אשר נערכים בשפה האנגלית בארבע ערים מרכזיות או בשפה האיטלקית באוניברסיטאות עצמן.
 
בשנים האחרונות נוצרה אלטרנטיביה נוספת ללימודי הרפואה בחו"ל והיא מכינה ללימודים, הפונים ללימודים עוברים מכינה אשר נועדה לבסס את הידע של התלמידים במקצועות הליבה ועוזרת להם לעבור בהצלחה את מבחני הכניסה.
 
 
הוצאות ושכר לימוד
שכר הלימוד ללימודי רפואה באיטליה הוא דינמי והוא נע בין כמה מאות יורו ועלול להגיע לכמה אלפים. כמו שניתן לראות לא מדובר בלימודים זולים אך ממשלת איטליה מעניקה סבסוד לסטודנטים זרים כך שזה עוזר במידה מסוימת. חשוב לזכור שגם הוצאות המחיה החודשיות קיימות ובדרך כלל ההוצאה הממוצעת לחודש נעה בין 500 ל-700 יורו בחודש.
 


למה ללמוד רפואה באיטליה?

קודם כל איטליה היא חלק מהאיחוד האירופי. זאת אומרת שמי שלומד שם ייוכל לעבוד בכל אירופה ולא רק בגבולות איטליה. בנוסף מדובר במדינה יפיפייה עם מזג אוויר נהדר והאווירה של החיים באיטליה זה משהו שאין שני לו. זוהי ארץ עם תרבות עשירה ומיוחדת, אוכל טעים ואווירה מיוחדת. סטודנטים מישראל יוכלו להנות מקהילה יהודית חמה אשר נמצאת במקום. באיטליה המחייה לא נחשבת ליקרה מדי (במיוחד בדרום המדינה) ולכן גם בפן הכלכלי ישנה נוחות יחסית.

לימודי תואר ראשון ברפואה - לימודים לתואר דוקטור MD בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים