072-3300504

עיצוב - ליצור כל יום מחדש

עיצוב ואמנות נחשבים לתחומי העיסוק היצירתיים ביותר שיש - הם מביאים סיפוק לא רק ליוצר אלא גם למי שצופים במוצרים או משתמשים בהם שימוש יומיומי. זו יכולה להיות תערוכת אמנות מעוררת השראה, ספה אסתטית ונוחה, או אפילו קולף מלפפונים שהשימוש בו "שקוף" לנו, ואיננו מקדישים לו מחשבה. כך או כך, בשני התחומים נוצרת שפה - מלוטשת יותר מזו הקיימת או אף שפה חדשה. היוצרים משתמשים בשפה על מנת להעביר מסרים - ויהיו אלה מסרים פסיכולוגיים, חברתיים וכו' - או אף למחות או להעביר ביקורת על מצב קיים. האומנים והמעצבים יכולים להשפיע על דעתו של המשתמש: לגרום לו לחוש יראת כבוד כשהוא נכנס למוסדות דת, חוסר נוחות כשהוא צופה בתערוכת אמנות בנושאים חברתיים מוסריים ועוד.
להשאיר חותם בעולם
העיצוב והאמנות נמצאים בכל - החל מעיצוב גופנים, המשך בעיצוב תעשייתי (אולי המקצוע המוכר ביותר בענף העיצוב) וכלה בעיצוב אדריכלי. התחום מתפתח ללא הרף שכן הטכנולוגיה מביאה עימה תחומי עיצוב ואמנות שלא היו קיימים לפני כן - למשל, עיצוב אתרי אינטרנט, שהפך למקצוע פופולרי. כמו כן, עיצוב ואמנות הפכו מצורך שלא מוקדשת לו מחשבה, לבעלי ערך מוסף בפני עצמם. צרכנים מעדיפים לחיות בסביבה נעימה, כך שהיום, לדוגמה, לא נבנים יותר "בנייני רכבת", ואדריכלים דואגים גם לחזות החיצונית של בניינים, ולא רק לחלוקת החדרים הפנימית. גם בעיצוב הבית ניכרת התפתחות והיום הנושא כבר לא נחשב למותרות, אלא לרצון מובן ומקובל. העיסוק בעיצוב ואמנות מאפשר ליוצר לפרוץ מוסכמות ולהגדיר מחדש את החוקים - מה מותר, מה מקובל וכו'. עם זאת, יש לזכור כי לא ניתן לכפות את רצונותיו של המעצב על הלקוחות. בתחום העיצוב, למשל, המעצב אינו יכול לצאת כנגד הנדסת האנוש ולהחליט שמעתה כפיות ישמשו אותנו במקום סכינים לחיתוך בשר, או שכסאות פינת האוכל יותאמו מעתה ואילך למבנה גופם של חתולים, ולא לשל בני אדם. מעצב טוב אינו מוטרד מהמגבלות שמשיתים עליו, ויוצר מוצר שנדמה לנו כי היה איתנו מאז ומתמיד, ואף מכיל טביעת אצבע ייחודית של המעצב.
אפשרויות לימודים טובות יותר
לאור הבנה זו, גם בתי הספר שניתן ללמוד בהם את המקצוע, עוברים התמקצעות. לא עוד "עיצוב ואמנות" בתחום רחב וכוללני, אלא עתה ניתן להתמחות בענפים ממוקדים של כל אחד מהתחומים הללו. אמנם אין חובה ללמוד כדי לעסוק במקצוע, ובאופן תיאורטי ניתן להתבסס על אינטואיציה וכשרון ותו לא, אך הלימודים מקנים ערך מוסף. הם מספקים למעצבים-לעתיד הבנה של ההיסטוריה של העיצוב והאמנות, ומתוך כבוד לבסיס ולעבר - מאפשרים לתלמידים לפרוץ קדימה ולהתפתח לתחומים חדשים.
 אמנות ועיצוב

כל המקצועות בתחום ה אמנות ועיצוב

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד