האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטייליסט

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בסטייליסט
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
הסטייליסט (מעצב הופעה) יוצר תדמית לחברת אופנה או לאדם פרטי. תפקיד הסטייליסט לקחת את האדם ולהתאים לו מערכת בגדים על פי המקצוע שלו, על פי אופיו - איזה מסר הוא רוצה לשדר לסביבה וגם איזה מסר ראוי שהוא ישדר. הוא גם בוחר עבורו תסרוקת מתאימה, איפור ואפילו את המקומות האופנתיים שראוי לו לסעוד בהם. באופן דומה, סטייליסט שעובד עם חברת אופנה בונה לה קו תדמיתי, ומתאים את הטרנדים שלה לעונות הבאות בהתאם לאופי החברה והמסר שהיא רוצה לשדר לקהל היעד. עוד הוא עוזר לחברה לקבוע אילו בגדים היא תציג למבקרי האופנה עם השקת קולקציות חדשות.
מה הן דרישות הקדם?
אין.
זה מתאים לי?
על האדם להיות בעל רגישות לאסתטיקה ולאהוב את היופי. סטיילינג אינו מתייחס רק לבגדים אלא גם למוזיקה ואוכל (למשל, עיצוב מנות). זו הסיבה שעל הסטייליסט לבחון את הסביבה, להתעדכן בטרנד הבא, לחוש את החפצים, ולהיות בעל רגישות למרקם של בדים ולשילובם. העבודה עצמה דינמית, מסביב לשעון. רוב העבודה מחוץ למשרד. היא כוללת גם ריצות ותיזוזים - מסעות קניית בגדים ורהיטים עם הלקוח, שאילת בגדים עבורו והחזרתם חנות.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
יש עשרות בודדות של סטייליסטים שמעצבים את הופעתם של אנשים פרטיים - על פי הערכות מדובר ב-25 אנשים בלבד בכל הארץ. קיים מספר רב יותר של סטייליסטים לחברות אופנה.
טווח גילאי המועסקים:
18-45.
המעסיקים הבולטים:
סטייליסטים ללקוחות פרטיים: ראובן כהן, סנדרה רינגלר, איריס אדלר, גדי אלימלך, סיימון אלמלם.
משכורות:
לפי הערכה גסה נע שכרו של סטייליסט בין 300 ל-1,000 דולר ביום. כאשר מדובר בפרויקט סטיילינג חד פעמי (היינו: ללמד לקוח סגנון, בניגוד ללקוחות סלבריטאים שזקוקים לסטיילינג יומיומי) התמחור המקובל עומד על 10% מעלות השירות - כלומר, שכרו של הסטייליסט הוא 10% מעלות רכישת הבגדים, הרהיטים והאבזרים החדשים.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד קורסים בסטיילינג ובמקצועות האופנה במבחר מכללות ובתי ספר פרטיים המתמקדים במקצועות העיצוב השונים.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי