האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עיצוב פנים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בעיצוב פנים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מעצב הפנים מתכנן את חלל המגורים - הציבורי, המסחרי או הפרטי - ומרהט אותו. המדובר בעיצוב חלל העומד בפני בנייה, או אף שינוי חלל קיים שיש לשנות את החלוקה הפנימית שלו. העיצוב תלוי בטעמו של הלקוח והתקציב שהוא מקצה לעניין, ולוקח בחשבון את יכולתו של הפרט לנוע בחופשיות באזור, וכן את שיפור איכות חייו של האדם ואת צרכיו הפיזיים. המעצב מכין שרטוט מפורט של העיצוב המוצע - מבנה פנים, ריהוט, תאורה וגימור - ולאחר מכן מתקן ומשנה בהתאם להערות הלקוח, עד לתוצאה הרצויה. בדרך כלל מעצב הפנים אינו מתעסק בפיקוח על הבניה עצמה או על הריהוט, אלא משאיר זאת ללקוח. מעצבי פנים פועלים, כאמור, בתחום הציבורי, המסחרי והפרטי. המרחב הציבורי כולל עיצוב פנים של בתי חולים ומוסדות ציבור; עיצוב עבור המרחב המסחרי כולל עיצוב פנים של מסעדות, משרדים, בתי מלון ותיאטראות; עיצוב למגזר הפרטי כולל עיצוב דירות מגורים פרטיות.
מה הן דרישות הקדם?
אין.
זה מתאים לי?
עיצוב פנים נחשב למקצוע שהוא גם דרך חיים. הוא דורש יצירתיות, יכולת להתגבר על בעיות (לדוגמה, ניצול מיטבי של חללים בדירה קטנה והקניית תחושת מרחב), ודורש הבנה טכנית. בניגוד לאדריכלות, עיצוב פנים הוא תחום דינמי יותר והפרויקטים שבו נמשכים פרקי זמן קצרים יחסית. חלק גדול מהעבודה מתבצע בשטח וכולל בחירת חומרי גמר.
משכורות:
טווח השכר הממוצע ההתחלתי עומד על כ-4,500 שקלים בחודש; בעלי וותק יגיעו ל-6,000 שקלים בחודש. כאשר מדובר בשכר לפי שעה, התעריף המקובל הוא 30 שקלים בשעה.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד עיצוב פנים לתואר אקדמי במספר מכללות. משך הלימודים 4 שנים. כמו כן ניתן להירשם לקורסי תעודה הקשורים לעיצוב פנים ולתחומי ידע ספציפיים של מקצוע זה, או שנועדו להרחבת הידע הכללי וקבלת רושם ראשוני על התחום. קורסים אלו נמשכים בין מספר חודשים לשנה, כאשר הלימודים אינם מתקיימים בכל יום בשבוע.
מה לומדים שם?
לימודי עיצוב כוללים בדרך כלל חומר תיאורטי כגון היכרות עם מושגי היסוד של השפה העיצובית, תולדות האדריכלות, סגנונות בעיצוב, מושגים בעיצוב וכו'. כמו כן ישנם שיעורים מעשיים - לדוגמה פיתוח פרויקט, על כל שלבי התכנון: מהסקיצה הראשונית דרך חלוקת החלל ועד לפרטי ריהוט צבע וכו'. כמו כן כוללים הלימודים מבוא לשרטוט, ולימודי רישום אדריכלי.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי