לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

ארכיטקט

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בארכיטקט
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
אדריכל - או ארכיטקט - אחראי על תכנון החלל ועיצובו - החל מרמת המאקרו (עיצוב המרחב - בניין ערים וכו') ועד לרמת המיקרו (תכנון מבנים וניצול נכון של החלל שלהם). התחום רחב מאד ונהוג להבדיל בין אדריכלות נוף, תכנון עירוני ואדריכלות פנים. האדריכל משרטט תכנון שמשלב בין צרכיו הכללים של הלקוח לבין דרישותיו הספציפיות - אך מתחשב גם בתנאי השטח, האקלים והיתרי הבניה. לאחר מכן הוא מפקח על מלאכת הבנייה.
מה הן דרישות הקדם?
תואר ראשון באדריכלות על מנת לעסוק בתחום ולשרטט שרטוטים בהתאם להנחיות מפורשות; תואר שני נדרש כדי לעסוק בתחומים בעלי אחריות, כמו תכנון ערים.
זה מתאים לי?
מבחוץ העבודה נדמית כיצירתית. באופן מעשי, עיקר עבודתו של האדריכל מסתכמת בעבודה שחורה - בחינת היתרי בניה, שרטוטים חוזרים ונשנים וכו'. זו עבודה מול המחשב או מול ניירות סקיצה, תוך שהאדריכל נתון בלחץ זמן לסיים את הפרויקט בהתאם ללו"ז שהוכתב לו. כמו כן על האדריכל להיות מסוגל להביע את רעיונותיו באופן ויזואלי ללקוחות, בעל יכולת אמנותית - ציור ושרטוט ובעל יד יציבה. הוא צריך להיות בעל התמצאות טובה במרחב וכן בעל יכולת ניהולית על מנת שיוכל לפקח על הבנאים באתרי הבנייה.
מידע על הענף
מספר מועסקים:
בארץ קיימים בין 500 ל-1,000 משרדי אדריכלות, ופעילים בהם בין 3,000 ל-4,000 אדריכלים.
משכורות:
אדריכל מתחיל מרוויח כ-5,000 שקלים בחודש.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד אדריכלות במספר אוניברסיטאות, וכן במספר מכללות. תנאי הקבלה אינם גבוהים במיוחד ועומדים על בגרות מלאה בממוצע 70 לפחות וציון פסיכומטרי בין 500-550. תואר שני ניתן ללמוד רק בטכניון - או במוסדות בחו"ל.
מה לומדים שם?
הלימודים כוללים הכשרה רחבה במגוון תחומי ידע. הסטודנטים לומדים קורסי מבוא כתורת הבנייה, הנדסה, חשמל, סניטציה, אך גם קורסים בתולדות האמנות, עיצוב, היסטוריה ועוד. במקומות מסוימים כוללת ההכשרה לימודי הנדסה לתואר. לימודי תואר ראשון באדריכלות נמשכים חמש שנים ובסופם מקבל הסטודנט תואר ראשון B.Arch בארכיטקטורה.
השתלבתי, מה הלאה?
הבוגרים הטריים נקראים "אדריכל רשום", ורשאים לחתום על תכנון מבנים בני עד ארבע קומות. לאחר תקופת התמחות בת שלוש שנים הם יכולים להירשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים, ומקבלים תואר "אדריכל רשוי".
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
עמי טייב, לימודי אדריכלות באוניברסיטת ת"א ובאיינדהובן (הולנד), עובד במשרד
תנאים ושכר
תלוי בפרויקטים
ותק בחברה
שנתיים
איך העבודה?
"סיפוק נהדר ליצור עבור מישהו יצירת אמנות בה הוא גם גר וחי את חייו"
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בארכיטקט
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים