האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

צורפות - כל המידע על המקצוע

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בצורפות - כל המידע על המקצוע
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
הצורף מעבד מתכות ככסף, זהב ופלטינה, לשם יצירת תכשיטים, ולעיתים משבץ בהם אבני חן. מדובר ביצירה רעיונית ומעשית של התכשיטים.
מה הן דרישות הקדם?
לימודי צורפות (תואר ראשון או תעודה).
זה מתאים לי?
זו עבודה יצירתית אך גם טכנית - לצד פיתוח רעיונות ועיצובים, יש להתיך את המתכות ולזקק אותן. הצורף צריך להיות בעל חוש אסתטי, לדעת לשלב מתכות, צבעים ומרקמים באופן שלא יגרום נזק למתכות, ולא יגרום לרגישות אצל הלקוח.
המעסיקים הבולטים:
המעסיקים הפוטנציאלים הם מפעלים לייצור שעוני יוקרה, מפעלי נעליים ואבזרי לבוש, וכן יצרני יודאיקה, רשתות לעיצוב תכשיטים ורשתות לעיצוב צעצועי יוקרה.
הכשרה ותעודות
הכשרה ולימודים
ניתן ללמוד צורפות לתואר ראשון במכללות האקדמיות או בבתי הספר לאומנויות. דרישות הקדם הן הצגת תיק עבודות, ראיון אישי ומבחן מעשי. הלימודים נמשכים ארבע שנים ובסופם מקבל התלמיד תואר ראשון בעיצוב תכשיטים או תואר ראשון באמנות, עם התמחות בצורפות. כמו כן ניתן להצטרף לקורסי תעודה קצרים בני מספר חודשים עד שנה וחצי, המתקיימים בבתי הספר לאומנויות, בדרך כלל בשעות אחר הצהריים.
מה לומדים שם?
הלימודים כוללים קורסי מבוא כהסברים מהי צורפות, בעלי מקצוע בצורפות הקלאסית, ההבדלים בין תעשיית התכשיטים לייצור תכשיטים בעבודת יד, טכניקות בתעשיית התכשיטים, תהליכי עבודה במפעל תכשיטים מודרני - כמו גם במפעל קטן, ההבדלים בין תעשיית התכשיטים הכללית לבין תעשיית היהלומים, היכרות עם המתכות המשמשות את הצורף ועם סגסוגות הזהב השונות ושימושיהן, מהי הקרטורה וכיצד היא נוצרת, מהי הליגורה. כמו כן נלמדות טכניקות שיבוץ אבני חן ויהלומים, ושמאות תכשיטים. מהבחינה המעשית כוללים הלימודים קורסי בטיחות בעבודה, התנסות בסימון, ניסור ופיצור מתכות ועיצוב תכשיט באופן מעשי.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי