האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הירשזון הציע להעלות את שכ"ל

תקציב המדינה יעמוד בסימן מלחמת לבנון; שכר הלימוד באוניברסיטאות יעלה ב 50 אחוזים תוך 4 שנים.

סיגל זוהר | 04-09-2006 10:00:00

משרד האוצר מציע, במסגרת השינויים המבניים המוצעים בתקציב המדינה ל 2007, להעלות את שכר הלימוד במוסדות המתוקצבים להשכלה גבוהה ב50 אחוזים בארבע השנים הקרובות. מדובר באוניברסיטאות ובמכללות ששכר הלימוד בהן הוא כגובה שכר הלימוד באוניברסיטה ונתמכות על ידי המדינה. לפי הצעת האוצר, השינוי יתבצע תוך 4 שנים. 5 אחוזים כבר בשנת הלימודים הקרובה ו 15 אחוזים בכל אחת מ 3 השנים הבאות. ההעלאה אמורה לחסוך למדינה כסף.

השינוי יעשה בהתאם לקווי היסוד של הממשלה בנושא שכר הלימוד והעמדת מערך הלוואות מסובסד לסטודנטים, כמו המודל שיושם באוסטרליה בנושא שכר הלימוד, לפיו יועלה שכר הלימוד במקביל להעמדת מערך הלוואות לסטודנטים.

על פי האוצר, העלאת שכר הלימוד מעבר לרמתו הריאלית תהווה תוספת לתקציבי המוסדות. חלק מהכספים שיתפנו יועמדו על ידי האוניברסיטאות להרחבת מערך ההלוואות לסטודנטים, חלק אחר יועמד למתן מלגות מצטיינים ולסטודנטים מרקע סוציו-כלכלי חלש, וחלק נוסף יועמד לתגבור תקציב ההשכלה הגבוהה למצטיינים במדע.

תקציב המדינה ל 2007, הכולל כמאה שינויים מבניים, יוצג היום בפני הציבור, במסיבת עיתונאים ששר האוצר, אברהם הירשזון, יערוך במשרדו בירושלים. הממשלה אמורה לדון ולאשר את תקציב המדינה לשנה הבאה בישיבה שתקיים ביום ראשון הקרוב.

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, בועז טופורובסקי, "לא ייתכן שהאוצר מקצץ בתקציבי ההשכלה הגבוהה ודורש מהסטודנטים להשלימם. כנראה שהם לא מבינים שמצב ההשכלה הגבוהה הוא איום ונורא ועומד בפני סכנת קיום. אנו מתנגדים נחרצות לתקציב המדינה ובאם לא ישתנה, נוציא צבא שלם של סטודנטים גם למלחמה הזו".

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי