האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סכנה לפתיחת שנת הלימודים

יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע אמש לשרת החינוך, כי אם יחולו קיצוצים נוספים בתקציבי ההשכלה הגבוהה, תעמוד פתיחת שנת הלימודים האקדמית בסכנה.

ליאור ליוואק | 30-08-2006 10:06:00

שביתה גם בהשכלה הגבוהה? פרופ' משה קוה, נשיא אוניברסיטת בר אילן, המשמש גם כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, אמר אמש כי קיצוצים נוספים בתקציב ההשכלה הגבוהה יעמידו בסכנה את פתיחת שנת הלימודים האקדמית. קוה אמר את הדברים במהלך פגישה שנערכה אמש בנוכחות שרת החינוך, יולי תמיר, ראשי האוניברסיטאות ונציגי ארגוני הסטודנטים.

בשנים האחרונות קוצצו תקציבי ההשכלה הגבוהה ביותר ממיליארד שקלים, נוסף על הפחתת שכר הלימוד לסטודנטים, שעבורה לא זכו האוניברסיטאות לשיפוי. הקיצוצים הביאו, בין השאר, לצמצום יחידות לימוד, ירידה בקליטת חברי סגל חדשים ולפגיעה בתנאי הלימוד של הסטודנטים. שרת החינוך הביעה הזדהות עם קשיי האוניברסיטאות ואמרה כי דרישתם של ראשי האוניברסיטאות חיונית להשרדותם.

נציגי הסטודנטים הביעו תמיכה בדרישתם של ראשי האוניברסיטאות. יו"ר ארגון הסטודנטים, גל דאי קרא להיאבק בקיצוצים ויו"ר התאחדות הסטודנטים, איתי שונשיין אמר כי תיתכן חבירה לועד ראשי האוניברסיטאות בנושא זה. אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, תומכת ביוזמה שלא לפתוח את שנת הלימודים. לדברי יו"ר האגודה, בועז טופורובסקי, "פקידי האוצר לא מפסיקים לשבור שיאים. לא מספיק שהם קיצצו כמיליארד וחצי שקלים מתקציבי ההשכלה הגבוהה ולאחר מכן, 'בטוב ליבם' הסכימו להחזיר חלק מזה למערכת ההשכלה הגבוהה, עכשיו גם מהתחייבות זו הם מדירים את רגליהם".

תמיר. מזדהה עם קשיי האוניברסיטאות.
תמיר. מזדהה עם קשיי האוניברסיטאות.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי