האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תגבה - תצליח

אמרו לכם שדברים טובים באים באריזות קטנות? עבדו עליכם! מחקר אוסטרלי מגלה שאנשים גבוהים מצליחים יותר

יעל ללום | 18-05-2009 15:40:00

היית הילד הכי קטן בכיתה? מחקר חדש קובע שכנראה תהיה גם הכי קטן בעבודה. מהמחקר, שהתבצע על ידי חוקרים מאוניברסיטת סידני שבאוסטרליה, עולה כי ניתן לראות באופן מובהק שאנשים גבוהים מרוויחים יותר מנמוכים.

על פי הממצאים, אנשים שגובהם 1.83 מ' ירוויחו בשנה כ-720 דולר יותר מאנשים בגובה ממוצע. משמעות הדבר היא ש"מחירם" של כל חמישה סנטימטרים בגובה העובד הוא 1.5% תוספת שכר בממוצע.

עם זאת, ניתן לראות שהמתאם בין גובה לרמת שכר בולט יותר בקרב גברים. כך, אותם חמישה סנטימטרים יתורגמו לכ-750 דולר אם מדובר בעובד זכר, אך רק ב-450 דולר לאישה.

במחקר נוסף שנעשה באוניברסיטת פרינסטון בנושא, ניסו החוקרים למצוא את הסיבתיות בין גובה לרמת שכר, וטענו כי הסיבה היא שאנשים גבוהים הם חכמים יותר, ולכן מרוויחים יותר. החוקרים טענו כי הם מצאו שהנתונים הקוגניטיביים של ילדים גבוהים היו טובים מאלו של ילדים נמוכים.

טענה זו משכה אליה כצפוי ביקורת רבה, ונטען בין היתר שגורמים כמו מעמד סוציו-אקונומי, תזונה ואיזון הורמונלי יכולים להשפיע על גובה האדם ומידת האינטליגנציה שלו.

סיבתיות נוספת שעלתה במחקר היא שאנשים גבוהים נתפסים בעיני החברה כמרשימים יותר, בוגרים יותר ובעלי אחריות, ולכן זוכים לשכר גבוה יותר.

היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל. נפוליאון
היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל. נפוליאון
מה שמפריד בינך לבין ההעלאה?
מה שמפריד בינך לבין ההעלאה?
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי