האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נאבקים על כספי ההשכלה הגבוהה

עשרה ימים לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית ועדיין לא ברור האם היא תיפתח. בישיבת חירום הודיעו נציגי הסטודנטים כי יקחו חלק במאבקם של ראשי האוניברסיטאות להזרמת תקציבים

הדר גילת | 23-10-2008 10:50:00

פחות מעשרה ימים לפתיחת שנת הלימודים האקדמית ועדיין לא ברור האם השנה תיפתח כסדרה. האוניברסיטאות הבהירו שאם לא יושג הסכם להחזרת תקציבים שקוצצו מהן בחמש השנים האחרונות, הן לא תפתחנה את שנת הלימודים הקרובה.

בישיבת חירום שערכו אמש (ד') ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) ונציגי הסטודנטים, סוכם כי ההתאחדות הארצית של הסטודנטים תסייע לראשי האוניברסיטאות במאבק להזרמת תקציבים למערכת ההשכלה הגבוהה, בניסיון למנוע את השבתת פתיחת שנת הלימודים באקדמיה.

הסטודנטים מתכננים לקיים שבוע הבא פעולות מחאה, אליהן יצטרף גם ועד ראשי האוניברסיטאות.

כמו כן, בישיבה הודיע ור"ה לראשי הסטודנטים כי במידה ולא יימצא פתרון למשבר, האוניברסיטאות ייסגרו לחלוטין בשבוע השני, לפתיחת שנת הלימודים.

"סגירת האוניברסיטאות היא בבחינת אסון – לאוניברסיטאות ולסטודנטים", הזהיר יו"ר ור"ה ונשיא האוניברסיטה העברית ,פרופ' מנחם מגידור, "יש להעביר באופן מיידי את 480 מליון השקלים שהובטחו למערכת ההשכלה הגבוהה על ידי הממשלה – שכן במידה ולא יועברו כספים אלה, לא תיוותר הברירה ולא ניתן יהיה לפתוח את שנת הלימודים הקרובה".

יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, בועז טופורובסקי, מסר כי "זו השנה השלישית בה הסטודנטים עומדים בפני פגיעה בלימודיהם ואיננו מעונינים באי פתיחת שנת הלימודים - אנו נעשה הכול על מנת למצוא פתרון למשבר הנמשך מזה שנים במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל".

סטודנטים מפגינים מול ביתה של השרה ליבני. ארכיון (צ' - אגודת הסטודנטים של אונ' ת"א)
סטודנטים מפגינים מול ביתה של השרה ליבני. ארכיון (צ' - אגודת הסטודנטים של אונ' ת"א)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי