האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בת"א יום הסטודנט יחגג ביום הנכבה

הסטודנטים הערבים של אונ' ת"א מוחים על ההחלטה לקיים את היום החגיגי דווקא ביום "הנכבה". האגודה: מאוחר לשנות את התאריך

מורן ראדה | 22-04-2008 14:02:00

הסטודנטים הערבים באוניברסיטת ת"א כועסים, אירועי "יום הסטודנט" יוצאים בדיוק בתאריך בו מציינים הפלסטינים את יום "הנכבה", ב- 15 למאי. בתגובה מתכוונים הסטודנטים הערבים להחרים את האירוע.

"זה מאוד מעצבן, מאוד משפיל. לאגודה לא אכפת מהרגשות של 1600 סטודנטים ערבים שלומדים באוניברסיטה", אומר יושב ראש ועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטת תל אביב, ג'ובראן עבד אל פתאח.

"יום הנכבה זה היום הכי חשוב במדינת ישראל וכמעט כולם יודעים את זה, לכן לקבוע את האירוע דווקא בתאריך הזה גורם לנו להרגיש שלא מתייחסים אלינו בכבוד", הוא מוסיף.

לדברי עבד אל פתאח, הנציגים שלהם באגודה שמעו על תאריך יום הסטודנט רק לפני שבוע, וזו הסיבה שהם לא הביעו מחאה קודם לכן.

עם זאת, כל הצדדים מודים שכרגע כבר מאוחר לשנות את תאריך החגיגות ולכן דרישתם העיקרית של הסטודנטים הערבים היא שהאגודה תתנצל בפניהם על חוסר הרגישות "את ההסבר של האגודה לסטודנטים עדיין לא שמענו", אומר באכזבה עבד אל פתאח.

מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה: "התאריך של יום הסטודנט באוניברסיטה פורסם כבר בחודש יולי. בתהליך הפקת יום הסטודנט התבקשו להיות מעורבים גם גורמים מוועד הסטודנטים הערבים, וזאת לשם שיתופם ביום החשוב הזה.

"מוטב היה לאנשי הוועד הערבי לשתף פעולה עם תהליך הפקת היום מבעוד מועד, מאשר להתריס נגד היום השנוי במחלוקת ממילא. כעת, משהחוזים עם האמנים חתומים, אין אפשרות להעביר את התאריך של יום הסטודנט 2008".

יום סטודנט. ארכיון (צ' - יורם לימודים)
יום סטודנט. ארכיון (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי