האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

המכללות נגד שוחט

סטודנטים ומרצים במכללות יוצאים נגד המלצות וועדת שוחט למימון המחקר האקדמי באוני' בעזרת שכר הלימוד של סטודנטים במכללות שלא ייהנו כלל מאפשרות של מחקר

רוי רגב | 07-02-2008 11:45:00

בפגישה שנערכה אתמול בין ארגון הסטודנטים הישראלי לבין יו"ר הוועדה לבחינת הרפורמה - אברהם (בייגה) שוחט, ביקשו בארגון לדעת איך מסקנות הוועדה ישפיעו על הסטודנטים במכללות בשנים הקרובות ויצאו נגד האפליה של הסטודנטים במכללות העולה מן ההמלצות. מהארגון נמסר כי יו"ר הוועדה שוחט מסר להם, בניסיון להרגיע את הרוחות, כי ככל הנראה מסקנות הוועדה כלל לא יאושרו. זאת למרות הכספים והזמן שהושקעו בוועדה שהייתה אמורה להוביל את הרפורמה בהשכלה הגבוהה בישראל.

תומר עובד, יו"ר ארגון הסטודנטים, מספר שהארגון יזם את הפגישה כדי לברר מה עתיד להיות על הסטודנטים במכללות הישראליות. לדבריו, אם ייצא הדו"ח לפועל, עתידים להפוך הסטודנטים באוניברסיטאות ל"אליטה סטודנטיאלית", כאשר רק הם יוכלו לעסוק במחקר וסטודנטים במכללות יהפכו ל"סטודנטים מדרג ב'". עוד הוסיפו בארגון כי לפי התוכנית תשלומי הסטודנטים במכללות יממנו למעשה את הוצאות המחקר שיתקיים רק באוניברסיטאות.

יו"ר ועד הסגל האקדמי במכללת עמק יזרעאל, ד"ר משה שרעבי, מסביר שמהלך מסוג זה יוריד ממעמדו של המרצה במכללות ויהפכו אותו ללא יותר מ"מורה בבית ספר תיכון בעל תואר דוקטור" ויוריד באופן כללי ממעמדן האקדמי של המכללות. "החלטה אומללה כזאת יכולה לשמר את הפערים בין הפריפריה למרכז כאשר האבסורד הוא שדווקא תשלומי הסטודנטים במכללות הממוקמות בפריפריה יממנו את הסטודנטים באוניברסיטאות", מוסיף ד"ר שרעבי.


יו"ר הוועדה בייגה שוחט. רומז כי ההמלצות לא יאושרו. (צ'- יח"צ)
יו"ר הוועדה בייגה שוחט. רומז כי ההמלצות לא יאושרו. (צ'- יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי