האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פרקטי דוט קום

תוכנית ה"פרקטיקום", של אוניברסיטת חיפה תעניק לסטודנטים הזדמנות להוכיח את כישוריהם ב"עולם האמיתי" וכמובן נקודות זכות

רוי רגב | 28-08-2007 11:56:00

החוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה מגייס בימים אלה גופי תקשורת אשר ייקחו חלק בתוכנית ייחודית לתלמידי שנה ג'. ה"פרקטיקום", היא תוכנית אשר מתעתדת לאפשר לאנשי התקשורת שבדרך, להתנסות בעבודה מעשית. מהאוניברסיטה הצפונית נמסר, כי הסטודנטים יעברו ראיון באחד מהגופים העוסקים בתחום. במידה ופרחי התקשורת יתקבלו למקום הם יוכלו להתנסות בעבודה מעשית במקום במשך סמסטר או שנה. עבודה במקום במשך סמסטר תעניק לסטודנטים קרדיט של 2 נקודות ובמשך שנה 4 נקודות. שמונה שעות עבודה בסמסטר אחד יעניקו לסטודנטים עד 8 נקודות (תלוי בסיכום עם גוף התקשורת).

המהלך, שמגיע כנראה בעקבות הטענה כי לימודי התקשורת באוניברסיטאות מתבססים בעיקר על חומר עיוני ואינם מכשירים את הסטודנטים לעבודה מעשית, נוסה כבר בהצלחה בעבר. הסטודנטים יתבקשו לעבור חניכה באחד המשרדים לפני ההרשמה להתנסות המעשית. מהחוג נמסר כי סטודנטים שלא יעמדו בכל משימות התוכנית יקבלו ציון נכשל. משימות התוכנית הן: מילוי המטלות במקום ההתנסות, השתתפות בפגישות של התוכנית, השתתפות בהכנת פורום בנושא תקשורת והגשת דו"ח מסכם.

לסטודנטים הובטח כי לא יעסקו בכל עבודה שאינה עוסקת בתחום התקשורת. כלומר, הסטודנטים לא צריכים לחשוש ממטלות ניקיון או הכנת קפה במקומות ההתנסות. בשנים שעברו, התנסו הסטודנטים בעבודה בתחום, במקומות כמו: משרדי הפרסום גלר-נסיס ואדלר-חומסקי, ברדיו חיפה, דוברות אוניברסיטת חיפה וחברת החדשות של ערוץ 2. ההרשמה לסטודנטים בחוג היא עד סוף אוקטובר.

עבודה ברדיו. הסטאז'רים יתנסו בעבודה אמיתית. (צ'-תמי אייזנברג)
עבודה ברדיו. הסטאז'רים יתנסו בעבודה אמיתית. (צ'-תמי אייזנברג)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי