האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הבריטים ממליצים על חרם

ארגון המרצים הבריטי החליט אמש להמליץ לחבריו להחרים את עמיתיהם מישראל. בינתיים מדובר במרצים הבריטים ולא במוסדות עצמם

רוי רגב | 31-05-2007 09:59:00

תקדים מסוכן נקבע אתמול באנגליה, ארגון המרצים הבריטי (UCU) קבע אתמול בערב כי הם ממליצים לחברי הארגון להטיל חרם על מוסדות האקדמיה בישראל. הארגון קרא לחבריו להחרים את העמיתים מישראל, בשל המדיניות הישראלית כלפי העם הפלטיני. בסוף הדיון הארוך שנערך אמש, הוחלט ברוב של 158 מול 99 להחרים את אנשי האקדמיה מישראל ולא לשתף פעולה במחקרים ובבניית תוכניות לימודים עם מוסדות אקדמים מישראל.

סוכנויות הידיעות יודעות לספר, כי בשל הפגנות ולחצים שהופעלו בעבר על הארגון בעקבות ניסיונות קודמים של הארגון לארגן חרם, בחרו לבחור הפעם בארגון בטרמינולוגיה פחות נשכנית ולהמליץ על החרם ולא לקבוע חרם מפורש. זאת במטרה שהפעם ייצא החרם לפועל ולא יבוטל בעקבות מחאות המתנגדים.

בנוסף, הגדיל לעשות הארגון כאשר קרא לאיחוד האירופי להפסיק לממן מחקרים ישראלים. נציגים ישראלים שהיו בדיון סיפרו על אווירה קשה ואנטי ישראלית. כאשר בין אלו שתמכו בחרם היו גם נציגי המרצים באוניברסיטאות הגדולות באנגליה: אוקספורד וקיימברידג'.

חשוב לציין כי החרם הוא של המרצים בלבד ולא של המוסדות הבריטים. ארגון המרצים הבריטי היינו ארגון שמייצג שניים מארגוני אנשי אקדמיה בבריטניה: ההתאחדות הלאומית של מורי ההשכלה הגבוהה בבריטניה והאיגוד המקצועי של מרצי אנגליה. זהו למעשה הארגון החשוב והגדול של מרצי אנגליה, שהוקם לפני כשנה בלבד.

קמפוס קיימברידג'. המרצים ממליצים להחרים. (ShutterStock)
קמפוס קיימברידג'. המרצים ממליצים להחרים. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי