האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ממוצ"ש: פסטיבל קולנוע דרום

פסטיבל הקולנוע של המכללה האקדמית ספיר ועיריית שדרות, יתקיים השנה בנתיבות

ליאור ליוואק | 30-05-2007 13:52:00

חגיגת קולנוע צפויה לבאי פסטיבל הסרטים קולנוע דרום של המכללה האקדמית ספיר, שייפתח במוצאי השבת הקרובים.

בעקבות המצב הביטחוני והסיכון הכרוך בקיום ארועים המוניים בשדרות, הוחלט על ידי המכללה האקדמית ספיר, עיריית שדרות והסינמטק בעיר להעביר את הפסטיבל לנתיבות. הפסטיבל יתקיים במתחם הקונסרבטוריון ומרכז התקשורת בנתיבות בין התאריכים 2-7 ליוני.

הפסטיבל, המתקיים זו השנה השישית, יתמקד בסרטים שיעסקו במלחמתו של הפרט נגד כוח האכיפה של המדינה, קונפליקטים פוליטיים וחברתיים, ומצבים המאיימים על חירותם וביטחונם של אזרחים. אורח הכבוד בפסטיבל הוא הבמאי זוכה האוסקר מרסל אופולס, שיזכה לרטרוספקטיבה לסרטיו. אופולס התפרסם בזכות פועלו התיעודי וטיפולו בסוגיות של דיכוי ושל דעות קדומות בסכסוכים אלימים ברחבי העולם.

עוד בפסטיבל: סרטים ישראלים, תיעודיים ועלילתיים, העוסקים בסוגיות חברתיות ובמגמות בחברה הישראלית. בין הסרטים: "חלוצים", סרטה של סיגלית בנאי שבו מספרים אנשי דור המייסדים של העיר שדרות על הובלתם לשדרות, בעיות הפרנסה והיחסים המורכבים עם קיבוצי הסביבה. הפרוייקט התיעודי "עוטף עזה" בהפקתו של בוריס מפציר ובליוויה של הבימאית לינה צ'פלין, העוסק בנקודת מבטם של יוצרים צעירים בוגרי המחלקה לקולנוע במכללה האקדמית ספיר, על החיים באזור לאחר ההתנתקות מעזה. בוגרי המחלקה יקחו חלק בתחרות סרטי בוגרים שתיערך במסגרת הפסטיבל.

בנוסף יוצגו בפסטיבל מבחר סרטים מכל רחבי העולם, העוסקים במאבק באלימות ודיכוי ממסדיים. במסגרת שיתוף פעולה של "קולנוע דרום" עם פסטיבל הסרטים הבינלאומי לזכויות אדם - Human Rights Watch בניו-יורק יוקרנו סרטים המתעדים את מאבקים חברתיים במקמות שונים בעולם.

את הפסטיבל תפתח הקרנת טרום בכורה של סרטו החדש של אבי נשר, "הסודות". במהלך ערבי הפסטיבל יתקיימו ארועי חוצות, תערוכות ומיצבים, מופעי מוזיקה, תיאטרון רחוב וסדנאות לילדים.

קולנוע דרום (מאתר הפסטיבל)
קולנוע דרום (מאתר הפסטיבל)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי