072-3300504

איך מתקינים חבל כביסה

במדינה חמה כמו ישראל, בה ברוב השנה זורחת השמש, חבל הכביסה הוא הצורה הטובה ביותר לנצל את האקלים הים תיכוני שלנו

רוי רגב | 19-12-2006 17:51:00

במידה ובדירת הסטודנטים שלכם יש מכונת כביסה עובדת, אז הרי התקנת חבל הכביסה הוא חובה עבורכם. במיוחד במדינה כמו ישראל בה אחד היתרונות היחידים לשמש הקופחת כל השנה הוא ייבוש כביסה מהיר ויעיל. גם למי ממכם שאינו בעל הפריבילגיה של החזקת מכונת כביסה בדירתכם הסטודנטיאלית והמצומצמת, ימצא שימוש לחבל לכביסה שנעשית מפעם לפעם בצורה ידנית.

התקנת חבל הכביסה היא משימה פשוטה ביותר, בהנחה שמחוץ לדירתכם העירונית ניצבים להם זוג מוטות אלכסוניים ביניהם ימתח חבל הכביסה. לצורך ההתקנה תזדקקו לחבקים ולכבל כביסה תיקני. החבקים יעלו כשקל ליחידה ותזדקקו לחבק אחד לכל כבל. כבל נחושת עם ציפוי פלסטיק יעלה לכם כ-20 שקלים ל-20 מטרים. את שניהם תוכלו להשיג בכל רשת "עשו זאת בעצמכם".

בנוסף, תזדקקו לגלגלות דרכם תעבירו את הכבל. הגלגלות יותקנו על ידי הברגה לאותם מוטות אלכסוניים. סט של 4 זוגות של גלגלות יעלה לכם בסביבות ה-30 שקלים.

חבק. יש לבדוק אם מידת החבק מתאימה לכם
חבק. יש לבדוק אם מידת החבק מתאימה לכם
כבל. 20 שקלים ל-20 מטרים
כבל. 20 שקלים ל-20 מטרים
גלגלת. באה בזוגות
גלגלת. באה בזוגות

שלבי ההתקנה
התקנת כבל הכביסה היא פשוטה למדי. כלי העבודה היחידים להם תזדקקו הם קאטר (לחיתוך הכבל) ומפתח ברגים בגודל הברגים שמצורפים החבקים שבחרתם.

1. יש להבריג את הגלגלות למוטות שמחוץ לחלון. הגלגלות יבואו מצוידות בהתקן תלייה וברגים, כל שתצטרכו לעשות הוא להניח את התקן הגלגלת מעל לחורים על המוטות, להבריג ולחזק.

2. יש למדוד את המרחק בין המוטות. לאחר מכן יש לחתוך מהקבל אורך כפול מהמרחק שמדדתם פלוס קצת עודף (כדי שהכבל לא יהיה מתוח מדי).

3. כעת יש לקחת את הכבל ולהעביר אותו דרך הגלגלת בשני הצדדים.

4. לאחר מכן יש לקחת חבק אחד ולהוריד ממנו את הברגים. החבק יתפרק לשני חלקים בצורת מנעול. כעת יש לקחת את שני קצות הכבל ולהפגיש אותם יחד. את שתי קצות הכבל יש לנעול על ידי החבק ולהבריג אותו בכוח על חלקי הכבל. יש לדאוג כי ברגי החבק יהיו מחוזקים כך שיוכלו להתמודד עם משקל הכביסה הרטובה.

לאחר שסיימתם עם ההתקנה, בדקו על ידי הפעלת לחץ על חבל הכביסה שקצות הכבל מחוזקים ואינם משתחררים מהחבקים.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד