יורם לימודים
האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני - בחינוך הגיל הרך

אורנים המכללה האקדמית לחינוך

תנאי קבלה
1. תואר ראשון בגיל הרך B.A/B.Ed. בציון משוקלל 85
2. תעודת הוראה בגיל הרך
3. ניסיון של 3 שנים לפחות, בהוראה ובחינוך
4. סיום לימודי השלמה (ראה להלן) בציונים הנדרשים בכל אחד מהקורסים*
5. תעודת הוראה**
7. ידע באנגלית ברמה של מתקדמים 2 או פטור למטרות אקדמיות

המועמדים המתאימים מבין הנרשמים יוזמנו לריאיון קבוצתי ויידרשו למלא שאלון אישי

* בעלי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך לא יידרשו ללימודי השלמה
** ניתן להשלים את לימודי תעודת ההוראה במקביל ובמשולב עם לימודי ההשלמה
כמה זמן לומדים
שתי שנות לימוד, 24 ש"ש, יום ד' בשבוע בין השעות: 8:00 - 19:00
פרטים על תואר שני - בחינוך הגיל הרך
הכשרה של אנשי חינוך איכותיים, בעלי תואר שני בגיל הרך לגילאי לידה עד שש היא משימה בעלת חשיבות מן המעלה הראשונה. יצירת תשתית חינוכית איכותית מותנית בהקצאת כוח חינוכי מוביל למערכות החינוך הקיימות בגיל הרך בישראל בכלל ובפריפריה בפרט. תכנית הלימודים המוצעת לתואר שני בחינוך לגיל הרך במכללת אורנים שמה לה למטרה לייצר תהליך למידה המאפשר החלפת דעות והשקפות, מזמן מפגשי תרבויות, כמו גם יצירת מרחב התנסותי המכיר בפלורליזם כהוויית יסוד. לבד מהעשרת הידע הנשען על הניסיון המצטבר של הלומדים בעבודתם בשדה, תחזק התכנית את יכולת החשיבה הביקורתית וההתבוננות הרפלקטיבית של הלומדים תוך יצירת שפה מקצועית משותפת.
 
מסגרת הלמידה המוצעת תחשוף את הלומדים בתוכנית לידע תיאורטי ומחקרי עדכני בסוגיות של תכנים ודרכי הוראה, בניית תכניות לימוד, ומדידה והערכה. כל זאת לצד בחינה של גישות חינוכיות והתפתחותיות מגוונות לילדים צעירים, וכן העמקת הידע בהבנת הילד הצעיר ואופני החשיבה והלמידה שלו.
 
* נושאי האורך בתכנית - התוכנית כוללת התמקדות בשני נושאי אורך:
- עבודה עם הורים: לא ניתן להבין ילד בגיל הרך ללא הכרות עם משפחתו ובמיוחד עם הוריו המהווים עבורו את מוקד הקשר החשוב ביותר בהתפתחותו. יחד עם זאת, עבודה עם הורים ומולם הנה קשה ומורכבת ביותר עבור אנשי מקצוע העובדים עם ילדים בגיל הרך. הלימודים בתוכנית יבנו בקרב הלומדים הבנה תיאורטית של מאפייני ההורות והקניית עקרונות עבודה מעשית עם הורים.
- חינוך לגיל הרך בסביבה רב-תרבותית: גני ילדים בישראל הינם במקרים רבים סביבה תרבותית וחברתית הטרוגנית. תוכנית הלימודים תציע דרכים בהן ניתן לתמוך ביכולת הילד לקבל את האחר והשונה, מפרספקטיבה חברתית-תרבותית, ותחשוף את הלומדים למושגים כגון 'גיל-רך' ו'גן-ילדים' מפרספקטיבות סוציולוגיות, אנתרופולוגיות ופילוסופיות.
 
* לימודי מוקד - יש לבחור באחד מהמוקדים המוצגים להלן. המוקד יפתח אם ירשמו אליו 12 סטודנטים לפחות. חינוך והתפתחות בגילאי לידה עד שלוש: מוסמכי התכנית אשר יסיימו מוקד זה ויעבדו במסגרות לגילאי לידה עד שלוש, יכירו לעומקם את המאפיינים ההתפתחותיים הייחודים של גיל זה ויהיו בעמדה טובה יותר ליצירת קשר בין אישי רגיש ומותאם אשר יתרום להתפתחותם האופטימלית של ילדים רכים. התוכנית המוצעת מבקשת להכין את דור העתיד של מחנכות מובילות לגילאי לידה עד שלוש באזור הצפון להתמודדות עמם.
 
- חינוך ילדים עם זכויות מיוחדות: בתום הלימודים יהיו הלומדים במוקד זה בעלי ידע עדכני המסייע להם בזיהוי לקויות התפתחותיות והמאפשר להם את הפנייה לגורמים מקצועיים ובנייה של תכנית התערבות מותאמת. מסיימי לימודי המוקד יהיו אמונים על תהליכי חשיבה אנליטית ושיטתית לצורך עבודה פרטנית וקבוצתית עם ילדים בעלי זכויות מיוחדות במסגרות חינוך רגילות לגיל הרך. תוכנית הלימודים כוללת הבנה של התאמת דרכי הערכה וגישות לשילוב של ילדים החשופים לגורמי סיכון התפתחותיים וסביבתיים, ויצירת שיתופי פעולה פורים עם גורמים מקצועיים שונים, מומחים ומטפלים שמטרתם המשותפת היא לסייע לילדים למנף את הפוטנציאל ההתפתחותי שלהם.
 
- ניהול פדגוגי והדרכה בגיל הרך: הלימודים מתמקדים בהקניית ידע עדכני ובקידום יכולות המנהיגות וההדרכה של הלומדים בתחומים הבאים: בנית תכניות לימוד לגיל הרך, יישומן והערכתן; עבודה עם צוות רב מקצועי מגוון; הדרכה של מחנכות ושל הצוות המקצועי במסגרת החינוכית ועבודה עם הורים. המוקד מציע נתיב התפתחות טבעי למחנכים מנוסים שניחנים בכישורי ניהול והובלה והרואים עצמם מובילים תהליכי שיפור, קידום ושינוי. הלומדים במוקד זה יהיו בעלות ידע בהובלת תהליכים חינוכיים ובהובלת צוות מקצועי, לצד הכרות והתנסות בגישות בהדרכת צוותי חינוך והורים, רכישת כישורי הנחיה ותקשורת בין-אישית תומכת ומיטיבה.
 
מידע נוסף
* קהל יעד:
- גננות ומחנכים המלמדים בגנים ובמערכות הגיל הרך בכל טווח הגילאים.
- עובדי חינוך הפועלים במסגרות של עיריות ומתנ"סים בתחום תכניות לימוד והתערבות בגיל הרך.

עוד מסלולי לימוד – אורנים המכללה האקדמית לחינוך

שירות אישי
חינם
השאר פרטים ונחזור אליך עם כל המידע
או התקשר אלינו
072-3300302
כתובת
, קרית טבעון
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים