072-3300504

שכר הנדסאים 2024


בשנים האחרונות ישנה עלייה בפונים לתחום ההנדסאים. הסיבה העיקרית לעלייה היא רכישת מקצוע בזמן קצר יחסית של שנתיים בממוצע לעומת תואר אקדמי בלימודי הנדסה שאורך בין 3- ל-4 שנים בממוצע, כמו בלימודי הנדסת תוכנה. בתום הלימודים המועמדים יוכלו להשתלב בקלות ובמהירות רבה בשוק העבודה ולעבוד בעבודה שהיא ריווחית ברמת השכר שכל עובד מרוויח. כיום המדינה מאוד מדרבנת לימודי מקצוע ואף מציעה לימודים בחינם - 5 שנים מיום השחרור ובכך מעודדת אותם להתחיל כמה שיותר מהר כדי שישתלבו בשוק העבודה בתום הלימודים. שוק העבודה צמא להנדסאים שיוכלו להתשלב בחברות השונות, כיום חסרים אנשי מקצוע ובהתאם לכך המעסיקים מוכנים לשלם שכר גבוה.

מה ההבדל בין מהנדס להנדסאי? היכנסו 

אז כמה מרוויחים? 
המשכורות משתנות בהתאם לבחירת התחום ולשנות הניסיון שצברתם בשוק העבודה:
 
 
הנדסאי חשמל - אחד המקצועות המבוקשים ביותר כיום בתחום לימודי הנדסאים הוא התחום של לימודי הנדסאי חשמל. השימוש העצום שיש בחשמל בכל תחומי החיים במקור אנרגיה וכדרך להעביר אותות בקרה ופיקוד מגדיל את הביקוש והתלות באנשי מקצוע בנוגעים לתחום החשמל. לענף החשמל דרושים אנשים בעלי ידע ונסיון וכמובן חשוב שיהיו בעלי רישיון מתאים, שיהיו מסוגלים לתת פתרונות למגוון בעיות בתחום החשמל - תחום הפיקוח, התכנון, תחזוקה והתקנה של מערכות חשמליות. המשכורת הממוצעת אותה תוכלו להוויח בסיום הלימודים ועם ההשתלבות לעבודה תעמוד על כ-8,500 ש"ח ולאחר מספר שנים בהם תצברו ותק תוכלו להרוויח כ-13,500 ש"ח.
 
הנדסאי בניין - ענף הבנייה הוא חלק מרכזי של פעילות המשק והכלכלה בישראל. בעשור האחרון תנופת הבנייה בישראל רק הולכת וגדלה - בניינים שעוברים תמ"א, פינוי בינוי, מגדלי משרדים ודירות חדשות. בשוק העבודה קיימת דרישה להנדסאי בניין שיכולים לסייע בפרויקטי בנייה שונים. בהתבסס על תוכניות המתאר האזוריות, התנופה ההולכת וגדלה בענף צפויה להימשך עוד זמן רב, מחסור ההנדסאים בתחום רק גדל ובוגרי המסלול נחטפים הישר מספסל הלימודים אל אתרי הבנייה ברחבי הארץ. הביקוש הגבוה תרם רבות לעלייה בשכר של הנדסאי הבניין. הנדסאי בניין ירוויח בתחילת דרכו שכר ממוצע של 6,500 ש"ח ולאחר חמש שנות ניסיון יוכל להגיע ל-12,500 שקלים בחודש.
 
הנדסאי אדריכלותלאדריכלים יש השפעה עצומה על החיים שלנו. הם מתכננים את החללים בהם נגור, את החדרים בהם נישן, את המשרדים בהם נעבוד, ואף את מקומות הבילוי אליהם נצא בסיום יום העבודה. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מעניק הכשרה לתעסוקה בתכנון בניינים ועיצוב החללים שבהם, בעוד שבלימודים לתואר הנדסאי אדריכלות נוף מתעסקים בכל הקשור לעיצוב החללים הפתוחים במרחב העירוני - פארקים וגינות, מדרכות וכיכרות ועוד. המסיימים בהצלחה את הלימודים ישתלבו בשוק העבודה ויוכלו להרוויח שכר ממוצע של 6,500 ש"ח, לאחר כחמש שנות ניסיון תוכלו להגיע למשכורת ממוצעת של 11,500 שקלים.
 
הנדסאי תוכנה - בעוד שלימודי מדעי המחשב נחשבים תיאורטיים ומתמקדים בלימוד המדעים המדויקים, לימודי הנדסאי תוכנה מכשירים אנשי מחשב לעיסוק בפאן הפרקטי של התחום: סטודנטים במסלול הנדסאים לומדים שפות תכנות ומוכשרים לעסוק בשפות הללו עם סיום הלימודים. כיום נהוג לכנות את לימודי ההנדסאים בתחום זה תחת שני שמות: הנדסאי תוכנה וכן הנדסאי מחשבים. הבוגרים יוכלו להיכנס לשוק העבודה ולהרוויח משכורת ממוצעת של 11,000 שקלים, לאחר כחמש שנות ניסיון השכר יעלה בהתאם וצפוי לעמוד על כ-23,500 ש"ח.
 
הנדסאי מכונות - הנדסאי מכונות מהווה את אבן היסוד במערכות מלאות ידע, התפקיד של הנדסאי מכונות הוא החל משלב התכנון לשלב הביצוע והתפעול של מערכות ומכונות בתעשיה. בעקבות ההתפתחות עולם התעשייה נוצר ביקוש רב להנדסאי מכונות. שכר הממוצע בתחום הנדסאי מכונות עומד על 8,000 ש"ח לחודש ולאחר כחמש שנות ניסיון השכר יעלה וצפוי להגיע לממוצע של 12,500 ש"ח.
 
הנדסאי תעשייה וניהול - הנדסאי תעשייה וניהול נדרש לשלב בין מחלקות שונות בעסק ורוכש את הידע המעשי והכלים דרך מגוון ההתמחויות. במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, הנמשכים לרוב כשנתיים, נדרש הסטודנט לבחור באחת מבין ההתמחויות המוצעות אשר מאפשרות ללמוד לעומק תחום ספציפי. בין מגוון ההתמחויות הניתנות ללימוד ניתן למנות את ענפי מערכות המידע, לוגיסטיקה, מערכות ייצור, ניהול האיכות וכן ניהול ושיווק. בסיום הלימודים יוכל הנדסאי תעשייה וניהול לעבוד בתחום ולהרוויח שכר ממוצע של 7,500 ש"ח ואחר כחמש שנות ותק השכר יעלה וצפוי להגיע לממוצע של 12,500 ש"ח.
 
הנדסאי מכשור ובקרה - הנדסאי מכשור ובקרה הינו מקצוע רב-תחומי המשלב הכשרה באלקטרוניקה, מחשבים, מנועים, תקשורת בקרים, חשמל, מערכות ממשק אדם-מכונה ואוטומציה. העובדים בתחום עוסקים בתכנון ויישום מערכות ממוחשבות לבקרה על טמפרטורה, לחץ, ספיקה, לחות, מפלס, אקלים, בתים ומבנים חכמים, התפלת מים וטיפול במים, שקילה ומערכות מינון, אנרגיה, תהליכים אוטומטיים, חממות מבוקרות, רובוטים, בקרת הנע, מערכות H.M.I לאיסוף ושליטה על נתונים (מקומית ומרחוק בעזרת תקשורת סלולרית), תוך שימוש בבקרי תהליך, בקרים מתוכנתים, מתמרים, מערכות הנעה, תקשורת מחשבים ורכיבי אוטומציה. הנדסאי מכשור ובקרה ירוויח בתחילת דרכו שכר ממוצע של 9,000 ש"ח ולאחר חמש שנות ניסיון יוכל להגיע גם ל-15,000 שקלים בחודש.
 
הנדסאי מיםשוק משק המים בישראל מתבסס על פעילותה של חברת המים המקומית - חברת מקורות. החברה מנהלת מתקנים ותשתיות רבות ומגוונות, כמו למשל המוביל הארצי, לצורך אספקה סדירה של מים נקיים ליישובי הארץ השונים מצפון ועד דרום. בנוסף לחברת מקורות ובשיתוף עימה, פועלות גם חברות נוספות שמתמקדות בפיתוח מוצרים ופתרונות תעשייתיים בתחום המים - מהקמת בריכות לאיסוף משקעים, בדיקות, התפלות, ניצול מיטבי של מי תהום ועוד. המשכורת הממוצעת אותה תוכלו להוויח בסיום הלימודים ועם ההשתלבות לעבודה תעמוד על כ-7,500 ש"ח ולאחר מספר שנים בהם תצברו ותק תוכלו להרוויח כ-12,500 ש"ח.
 
הנדסאי אלקטרוניקה - הנדסאי אלקטרוניקה עוסק במגוון תפקידים בתעשיית ההיי טק. באופן כללי, התעשייה נחלקת למפעלים המייצרים רכיבים אלקטרוניים, ומפעלים אשר מפתחים מוצרים משולבי חומרה ותוכנה. במסגרת התעשייה משתלבים הנדסאי אלקטרוניקה בתפקידי פיתוח, ניהול מחלקות וצוותים, העברה מפיתוח לייצור, תחזוקה ושרות. תחומי הדעת אותם רוכש הנדסאי אלקטרוניקה במהלך לימודיו הם הן בתחום החומרה, והן בתחום התוכנה,מרבית עבודת הפתוח בתחום מתבצעת בעזרת מערכות ממוחשבות. המסיימים בהצלחה את הלימודים ישתלבו בשוק העבודה ויוכלו להרוויח שכר ממוצע של 8,000 ש"ח, לאחר כחמש שנות ניסיון תוכלו להגיע למשכורת ממוצעת של 15,500 שקלים.
 
הנדסאי ביוטכנולוגיה - הנדסאי ביוטכנולוגיה הינו מקצוע רב תחומי המשלב בין מדעי הטבע, מדעי החיים, מדעים מדוייקים והנדסה, תוך שימוש בישויות ביולוגיות לתועלת האדם והסביבה. העבודה משלבת מחקר ופיתוח, שיפור תהליכי ייצור במפעל, וגנטיקה. הבוגרים יוכלו להיכנס לשוק העבודה ולהרוויח משכורת ממוצעת של 10,000 שקלים, לאחר כחמש שנות ניסיון השכר יעלה בהתאם וצפוי לעמוד על כ-16,000 ש"ח.
 
 
לסיכום, ניתן לראות כי הדרישה להנדסאים בשוק העבודה היא רבה, מרבית ההנדסאים כבר בתחילת דרכם מרוויחים משכורות ראויות וראינו שבשנים מתקדמות יותר השכר עולה ואף עתיד לעבור את שכר הממוצע במשק.
 
מידע נוסף ניתן למצוא באתר של משרד העבודה והרווחה
 
מעניין אותך שכר הנדסאים 2024?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בלימודי הנדסאים כללי בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לימודי הנדסאים כללי לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד