072-3300504

לימודי נטורופתיה - קורס נטורופתיה

נטורופתיה היא שיטת טיפול הנמצאת תחת תחום הרפואה המשלימה. הנטורופתיה נוקטת בגישה הוליסטית לפיה הגוף יכול לרפא את עצמו באמצעות שימוש בצמחי מרפא, שמנים טבעיים, ייעוץ תזונתי וטכניקות טבעיות נוספות. התפיסה הרווחת היום היא שרפואה משלימה, ובתוכה השיטה הנטורופתית, לא מחליפות שיטות טיפול ודיאגנוזות קונבנציונאליות, אלא משלימות אותן ומחזקות אותן.

האמונה מאחורי שיטת הטיפול הנטורופתית היא כי הגוף והנפש קשורים ומשפיעים אחד על השני כל הזמן, ובעת מחלה יש להסיר את המכשולים העומדים בפני הגוף שזה בעצם תפקיד הנטורופת. מלבד הכלים הטבעיים שצוינו למעלה, הנטורופת עושה שימוש גם בשיטות טיפול כמו הידרותרפיה והומואפתיה.  

לימודי נטורופתיה כוללים רכישת ידע רב ומגוון מתחומים ודיסציפלינות שונות של ריפוי דרך תזונה טבעית ותכשירים מהטבע בעוזרים לגוף לרפא את עצמו. 


תנאי הקבלה לקורס נטורופתיה?
 

תנאי הקבלה ללימודי נטורופתיה משתנים בין המוסדות ללימודי רפואה משלימה. ככלל, תנאי הקבלה המינימליים הנדרשים הינם:

- זכאות לתעודת בגרות ישראלית מלאה (או חלופה המוכרת על ידי מוסד הלימודים)
- מעבר ראיון אישי עם רכז או מרצה מסגל הפקולטה
- מעבר בהצלחה של מבחן התאמה.

למי מתאימים לימודי נטורופתיה?


המעוניינים בלימודי נטורופתיה צריכים להיות בעלי יכולת השקעה ורצון ללמידה ורכישת ידע רב, מוטיבציה ואמביציה, מאוזנים פיזית ונפשית, בעלי אמפתיה ורצון לטפל בחולים ובאנשים שונים. מכיוון שמדובר בטיפול באנשים על המועמדים ללימודים אלה להיות קשובים ובעלי יחסי אנוש טובים.

 
לימודי נטורופתיה
 
 

כמה זמן נמשכים הלימודים?

 
לימודי נטורופתיה נמשכים כארבע שנים, כשלושת אלפים וחמש מאות שעות לימוד אקדמיות, שבמהלכן הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי, מעשי וקליני רב. בתום הלימודים מוענקות לבוגרים תעודות גמר שונות בלימודי רפואה משלימה הכוללות: תעודת מטפל בצמחי מרפא, תעודת מטפל במקצוע מגע (שיאצו, רפלקסולוגיה, טווינה, עיסוי רפואי), תעודת מטפל בפרחי באך, תעודת מטפל בארומתרפיה והחשוב מכל, תעודת גמר בלימודי רפואה משלימה לתואר ראשון.
 

מה לומדים בקורס נטורופתיה?

 
בין התכנים הנלמדים ניתן למצוא: לימודי רפואה  מערבית,לימודי רפואה משלימה, שיטות מחקר, בדיקות מעבדה, עקרונות יסוד בנטורופתיה, גישות הטיפול השונות, מודלים באבחון וטיפול, תזונה ובריאות קלינית, בישול טבעי, תוספי תזונה, ייעוץ תזונתי, רפואת צמחים, ארומתרפיה, פורמולות צמחים, פסיכולוגיה הוליסטית, טכניקות טיפוליות, לימודי גוף-נפש, רפלקסולוגיה ושיטות מתקדמות בעיסוי ומגע ועוד קורסים ותכני לימוד רבים ומעניינים.

 
מה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרים - והשכר?

 
בוגרי שסיימו את הלימודים שלהם ועמדו בכל הדרישות יכולים להשתלב בעבודה במוסדות רפואיים (בתי חולים וקופות חולים) קליניקות פרטיות, עבודה בבתי מרקחת טבעיים, מכוני ספא וכו'. אם כעבור כמה שנים של צבירת ניסיון מעשי, לאחר עבודה בתור שכירים, יחליטו לצאת לדרך עצמאית - תמיד תהיה את האפשרות של פתיחת קליניקה עצמאית משלהם ולהעניק מגוון טיפולים שונים מלבד הנטורופתיה. בנוסף, בוגרי הלימודים יכולים להמשיך ללימודי המשך דומים כמו ייעוץ תזונתי. כמו כן, ניתן להמשיך לכל קורס או תואר אשר יעשיר את הידע האישי והמקצועי כגון תואר ראשון במדעי התזונה וכדו'.
 
והשכר - נושא השכר משתנה ודינאמי ותלוי בלא מעט גורמים כמו" איפה עובדים, כמה שנות נסיון וכו'. מי שיבחר לעבוד כשכיר בקופת חולים או חברות פרטיות/ציבוריות ירוויח שכר התחלתי של כ-7,500-8,000 ש" חודשי. כעבור שלוש-ארבע שנים של נסיון השכר צפוי לעלות ולעמוד על כ-9,000-10,000 ש"ח חודשי.
מי שיבחר לצאת לדרך עצמאית ירוויח בתחילת דרכו ממוצע של כ-200 ש"ח לטיפול. מטפל בכיר שכבר צבר נסיון ושם יכול לדרוש סכום שנע בין 400-600 ש"ח לטיפול.
 
 
 
 
 
מעניין אותך לימודי נטורופתיה - קורס נטורופתיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בנטורופתיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד נטורופתיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד