האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס רכיבה טיפולית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס רכיבה טיפולית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
קורס רכיבה טיפולית הוא תת תחום של טיפול באמצעות בעלי חיים, הטיפול באמצעות רכיבה טיפולית מוצא לילדים בעלי בעיות פיזיות ונפשיות, כאשר הקשר עם הסוס והצורך לדאוג ולטפל בו הוא הדבר שנותן מענה לבעיות. תחום הרכיבה הטיפולית או הרכיבה הרפואית זוכה בישראל להכרה של הממסד הרפואי, כאשר הוא ממליץ בהרבה מאוד מקרים על רכיבה טיפולית כפתרון. מדובר בטכניקת טיפול תנועתית, התנועה הקצבית שהרוכב מרגיש כשהוא על גב הסוס, המגע הפיזי והחיבור הנוצר בין הרוכב לסוס, הינם חלק משמעותי מהטיפול. בשנים האחרונות ניתן לראות שיותר ויותר אנשים פונים לקבלת טיפולי רכיבה טיפולית לטובת טיפול בהפרעות קשב וריכוז, שיפור ביטחון עצמי, פיתוח אמון, טיפול בטונוס שרירים, שיפור קורדינאציה ושיווי משקל, טיפול בבעיות במערכת העצבים ועוד.
 
 
תנאי קבלה
הקורס מיועד לאוהבי סוסים שמעוניינים להפוך את האהבה למקצוע טיפולי. ברוב מסלולי הלימוד המועמדים צריכים לעבור ראיון קבלה, מבחן רכיבה ולהציג אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה. ניסיון טיפולי וידע ברכיבה מהווה יתרון על אלו שלא רכבו מעולם.
 
 
מה לומדים?
נושאי הלימוד משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך ישנם תחומי בסיס שניתן לראות בכלל המסלולים ובניהם:
1. טיפול בסוסים.
2. טיפול באוכלוסיות שונות.
3. רכיבה בטיחותית.
4. טיפול ושיקום בפגועים מוטורית.
5. יציבה נכונה.
6. דימוי עצמי ועוד.
 
 
הקשר בין המטופל לסוס
כאשר אנחנו מדברים על חוויה טיפולית מרפאת אנו מדברים על שהייה במחיצת הסוס, רכיבה עליו וטיפול בו. הסוס עוזר לנו לפתח תודעה ולשלב אותה עם אינטואיציה ורגש. הסוס מגיב לרגשותיו של המטופל והטיפול עצמו קורה באינטרקציה שבין המטופל והסוס.
 
 
איפה מתקיים קורס רכיבה טיפולית?
קורס רכיבה טיפולית מתקיים בחוות רכיבה כאשר הלימודים התאורטים נלמדים בכיתה בקרבת מקום כך שכל שלב מתורגל באמצעות כלי הטיפול, הסוסים. קורס רכיבה טיפולית מכשיר מדריכי רכיבה טיפולית שיעבדו אם כל אותם אנשים שזקוקים לכך, תנאי הקבלה לקורס רכיבה טיפולית הם אהבה לסוסים ורכיבה ורצון לעזור לאנשים בעזרת הרכיבה, כמו כן יתקיימו מבחני רכיבה למועמדים.
 
 
אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים
מטפלים ברכיבה טיפולים יוכלו להשתלב בחוות טיפוליות אשר נצאות בישובים רבים בארץ, בפנימיות נוער ובמרכזי שיקום וגמילה שונים. ניתן אף להשתלב במשרות הקשורות בשיקום ובחינוך. אופציה נוספת היא להמשיך ללמוד ולשלב את הקורס יחד עם לימודי תואר ראשון במקצועות טיפוליים כמו חינוך מיוחד, פסיכולוגיה, סוציאולוגיה ועוד. בעידן של היום ישנם מוסדות לימוד אשר הבינו את הביקוש לתחום ופתחו מסלולי לימוד לתואר ראשון בשילוב עם לימודי תעודה ברכיבה טיפולית.

קורסים ולימודי תעודה בטיפול באמצעות בע"ח בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים