האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אמת מטרידה

ארה"ב, (2006) - 100 דקות דוקומנטרי

23-10-2006 12:57:00

תקציר
"מה שמכניס אותנו לצרות זה לא מה שאנחנו לא יודעים, אלא מה שאנחנו יודעים בוודאות שהוא פשוט לא נכון"
מרק טוויין

האנושות יושבת על פצצת זמן. אם הרוב הגדול של מדעני העולם צודק, נותרו לנו רק עוד 10 שנים למנוע קטסטרופה רצינית שיכולה לשלוח את כל מערכת האקלים של כדור הארץ שלנו למערבולת של הרס הכולל מזג אוויר קיצוני, שיטפונות, בצורות, מגפות וגלי חום כבדים מעבר למה שאי פעם שיערנו – קטסטרופה תוצרת עצמית, שלנו.

אם זה נשמע לכם כמתכון לייאוש תהומי – חשבו שוב. הבמאי דייויס גוגנהיים מציג את הלהיט של פסטיבל הסרטים 'סאנדנס', "אמת מטרידה", המציע מבט מלא השראה ולהט על המחויבות של אדם אחד לחשוף את המיתוסים והתפיסות המוטעות לגבי התחממות כדור הארץ ולעודד את הפעולות הנדרשות כדי למנוע זאת. האדם הזה הוא סגן נשיא ארה"ב לשעבר, אל גור, שבבוקרו של יום התבוסה שלו בבחירות 2000, הציב לעצמו מסלול חדש בחיים, להתמקד במאמצים להצלת כדור הארץ משינוי בלתי הפיך.

סרט תיעודי הכולל הרצאה שמעניק סגן נשיא ארה"ב לשעבר, אל גור, בנושא התחממות כדור הארץ והשפעותיה העתידיות על חיי כולנו. הסרט הוקרן בארה"ב וזכה להצלחה רבה, עם הכנסות של למעלה מ-20 מיליון$ (מה שמיקם אותו רביעי ברשימת סרטי התעודה המצליחים בכל הזמנים), כשמיליון מתוכם נתרמו ע"י האולפנים למלחמה בהתחממות כדור הארץ.
גם הביקורות שיבחו את הסרט והכריזו עליו כסרט החשוב ביותר של השנה.


במאי: דיוויס גוגנהיים
שחקנים: אל גור
מפיקים: דיוויס גוגנהיים, ג'ף סקול
פסקול: מייקל ברוק

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי