072-3300504

הקלות בבגרויות תשפ"ד (2024) בעקבות המלחמה

משרד החינוך הודיע על מתווה חדש לבחינות הבגרות, במסגרתו נדחו הבחינות והוחלט על מתן הקלות לנבחנים.
המלחמה השפיעה על כולנו, אחת האוכלוסיות שנפגעו היא תלמידי ישראל. בעקבות כך, משרד החינוך החליט להעניק מספר הקלות לתלמידים הנבחנים. משרד החינוך הודיע על מתווה חדש לבחינות הבגרות, במסגרתו  נדחו בחינות הבגרות במועד החורף ובמועד הקיץ. בנוסף הוחלט על מתן שורה של הקלות לכלל הנבחנים בבחינות הבגרות ובנוסף להקלות אלו, יינתנו הקלות ייחודיות בהתאם להיקף הפגיעה לתלמידים מיישובים בהם התקיימה לחימה פעילה, לתלמידים מישובים שפונו מבתיהם ולתלמידים שחוו אובדן או חטיפה של בן משפחה מדרגה ראשונה. אז מה כוללות ההקלות? ולמתי נדחו הבגרויות? באנו לעשות לכם סדר. 


דחיית הבגרויות


משרד החינוך החליט לדחות את מועדי הבגרויות במועדי החורף ובמועדי הקיץ. המועדים המעודכנים הם: 

מועדי החורף לשנת תשפ"ד נדחו לתאריכים ה-4 במרץ (כ"ד באדר א') עד ה-4 באפריל (כ"ה באדר ב'). 
מועדי הקיץ לשנת תשפ"ד נדחו ל20 במאי (י"ב באייר) עד ה15 ביולי (ט' בתמוז).
מועדי ב' לשנת תשפ"ד נדחו ל-17 ביולי (י"א בתמוז) עד ה-22 ביולי (ט"ז בתמוז).


הקלות בבחינות


משרד החינוך חילק את תלמידי ישראל ל-3 מעגלים, בהתאם לפגיעה שלהם בעקבות המלחמה. המעגל הראשון הוא כלל התלמידים, המעגל השני הוא תלמידים מאזורי העימות שפונו מבתיהם (מהצפון והדרום)  והמעגל השלישי הוא תלמידי ישובי תקומה וישובים בהם התקיימה לחימה פעילה.המעגל הראשון - כלל התלמידים


משרד החינוך החליט על מתן הקלות בבחינות הבגרות עבור כלל התלמידים הנבחנים. מטרת ההקלות היא להקטין ככל הניתן את הפגיעה ברצף הלמידה ולאפשר לתלמידים למצות את היכולות שלהם. משרד החינוך החליט להעניק לכלל התלמידים תוספת זמן של 15% בכלל הבחינות החיצוניות המתקיימות בחורף ובקיץ.  בנוסף,תינתן לתלמידים אפשרות בחירה רחבה יותר בבחינות הבגרות בעקבות עדכון חוקי המיקוד.


המעגל השני - תלמידים מאזורי העימות שפונו מבתיהם 


תלמידים הלומדים בבתי הספר אשר ממוקמים ביישובים שפונו (בצפון ובדרום) זכאים להתחשבות בשקלול ציון הבגרות שלהם. במקצועות בהם משקל הבחינה הוא 70% ומשקל הציון השנתי הוא 30%, משקל הבחינה יהיה 50% ומשקל הציון השנתי יהיה 50%. במקצועות בהם משקל הבחינה הוא 50% ומשקל הציון השנתי הוא 50%, משקל ציון הבחינה יהיה 40% ומשקל הציון השנתי יהיה 60%.


המעגל השלישי - תלמידי ישובי תקומה וישובים בהם התקיימה לחימה פעילה


לתלמידים המתגוררים או לומדים במוסדות הממוקמים בישובי תקומה וביישובים בהם התקיימה לחימה פעילה ותלמידים שבמסגרת המלחמה חוו אובדן/חטיפה/נעדר של בן משפחה מדרגה ראשונה יינתן בהמשך מענה מותאם וזאת בהתייעצות עם מנהלי בתי הספר הרלוונטיים והגורמים המקצועיים.


תכנית הבגרויות הגמישה 


משרד החינוך החליט כי תלמידי כיתה י' יחזרו להיבחן בהתאם למתווה קורונה. במקצועות המתמטיקה, האנגלית ושפת האם (עברית ליהודים וערבית לתלמידים ערבים ודרוזים) ובמקצועות המורחבים (מדעי / עיוני / טכנולוגי) יהיו בחינות חיצוניות בלבד. במקצועות ההומניים תהיה בחינה חיצונית במקצוע אחד מבין מקצועות מורשת חברה ורוח, בהתאם למגזר ופיקוח ויתר המקצועות יבחנו בבחינה פנימית (בית ספרית). במועדי הקיץ הקרובים לא יתקיימו /שאלוני תכנית הבגרויות הגמישה.


תלמידי ישראל הושפעו רבות מהמלחמה, חלקם פונו מבתיהם, חלקם נאלצו להתמודד עם אובדן ולכולם נפגעה שגרת הלמידה, מתווה הבגרויות החדש של משרד החינוך מנסה לתת לכך מענה ולמנוע עד כמה שניתן את הפגיעה בהישגים וביכולות של התלמידים. אם אתם רוצים לגשת לבגרויות מוכנים יותר אתם יכולים ללמוד קורסים להכנה לבגרות. ישנם מוסדות רבים שבהם קורסים אלו נלמדים בניהם: קידום, HIGH Q, סימפלקס, חרשן, תיכון תל אביב ועוד.  כל המידע שאתם צריכים לדעת על קורסי הכנה לבגרות נמצא בעמוד הבגרויות שלנו.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
אנחנו ניתן לך את כל המידע שיחסוך לך הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד