האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ספטמבר: ירידה בביקוש לעובדים

בחודש ספטמבר נרשמה ירידה בביקוש לעובדים בהשוואה לחודש שעבר - למעט עבודה באזור הצפון; ביקוש נמוך לאקדמאים

עינת חורשי | 23-10-2006 11:55:00

מנכ"ל שירות התעסוקה, אסתר דומיניסיני, הודיעה כי בחודש ספטמבר חלה ירידה בביקוש לעובדים, כפי שהדבר נרשם בלשכות התעסוקה. בחודש זה, נרשמו בשירות התעסוקה 20.8 אלף דרישות לעובדים - ירידה של 11.6 אחוזים לעומת חודש ספטמבר בשנה שעברה. מספרים אלו מהווים גם ירידה בהשווה לביקוש לעובדים בחודש שעבר, אוגוסט 2006, אז נרשם ביקוש ל-21.6 אלף עובדים (כלומר, ירידה של 3.9 אחוזים בספטמבר). עם זאת, מנכ"ל שירות התעסוקה מדגישה כי ירידה זו אינה נובעת מהמלחמה בלבנון, וכי דווקא בצפון הארץ ניכרת מגמה הפוכה, ובהשוואה לחודש אוגוסט 2006, נרשמה עליה של 30.1 אחוזים בביקוש לעובדים.

בשנתיים האחרונות הסתמנה עליה תמידית בדרישה לעובדים. בשירות התעסוקה מסבירים זאת במאמצים שעשו להעמקת קשריהם עם מעסיקים והרחבת המעורבות של שירות התעסוקה בשוק העבודה. הצמיחה במשק משפיעה אף היא ותורמת לגידול במספר המועסקים

פקידת תעסוקה (אילוסטרציה: ShutterStock)
פקידת תעסוקה (אילוסטרציה: ShutterStock)

יותר עובדים מקצועיים
עיקר המשרות המוצעות בשירות התעסוקה הן לעובדים מקצועיים (כ-51 אחוזים מכלל המשרות המוצעות בלשכות). מבין משרות אלו, ניכרים אחוזי דרישה גבוהים לעובדי תעשייה ובינוי (47 אחוזים, שהם עליה של 6.1 אחוזים לעומת הביקוש לעובדים אלו בספטמבר 2005), ועובדי מכירות ושירות (25 אחוזים, ירידה של 36.8 אחוזים לעומת החודש המקביל לפני שנה). הצעות עבודה לעובדים אקדמאים מהוות 5 אחוזים מבין המשרות שמוצעות לעובדים המקצועיים (ירידה של 27.1 אחוזים לעומת חודש ספטמבר 2005), ולמנהלים - רק אחוז אחד (ירידה של 34.7 אחוזים לעומת החודש המקביל בשנה שעברה).

עוד מדווח שירות התעסוקה כי הערים בהן נרשמה הדרישה הגבוהה ביותר לעובדים, הן ירושלים (2,073 משרות), תל אביב (1,241 משרות בחודש ספטמבר), באר שבע (1,051 משרות). גם בערים ראשון לציון, נתניה, חיפה, פתח תקווה, אשדוד, אשקלון ואילת נרשמה דרישה גבוהה לעובדים.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי