האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אוניברסיטה ביהודה ושומרון

המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון נתנה היתר למכללת יו"ש להיהפך למרכז אוניברסיטאי. המל"ג והות"ת: מדובר במחטף.

סיגל זוהר | 10-10-2006 10:05:00

מכללת יהודה ושומרון שבאריאל תהפוך ל"מרכז אוניברסיטאי". השינוי יתאפשר בעקבות החלטה שקיבלה המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון. גוף זה הינו אחראי על פיקוח ומתן היתרים לתוכניות לימוד במוסדות אקדמיים בשטחים. לפי ההחלטה, המכללה תקבל הכרה זמנית כאוניברסיטה למשך חמש שנים, שבמהלכה היא תיקרא מרכז אוניברסיטאי.

מל"ג-יו"ש העמידה תנאי אחד להענקת המעמד של "מרכז אוניברסיטאי" - פתיחת לימודים לתואר שני בארבע מחלקות. כיום מתקיימים במכללה לימודים לתואר שני רק בעבודה סוציאלית.

לפי ההחלטה, ההכרה הזמנית תהפוך לקבועה כעבור חמש שנים, בתנאי שהמכללה תעמוד בשורה של תנאים, בכללן: הגדלת מספר הפרסומים בכ 50 אחוזים; הגדלת מספר חברי הסגל האקדמי בעלי תואר דוקטור בכ-30 אחוזים; הגדלת מספר תלמידי המחקר; העמדת תשתית פיזית למחקר לחברי הסגל בתחומים הניסויים; והגדלת תקציב הרכישות של הספרייה ב-30 אחוזים.

החלטה זו אשר עקפה את סמכותן של המל"ג ושל הוועדה לתכנון ולתקצוב, הביאה את חברי המל"ג להפסיק פעילותה של מל"ג-יו"ש במתכונתה הנוכחית.

ב-30 במאי החליטו חברי המל"ג, שכל החברים במועצה יכהנו גם כחברי מל"ג-יו"ש, ובכך יהפכו את שני הגופים אשר פועלים במקביל לגוף אחד. ההחלטה להביא את שני הגופים לגוף אחד מתעכבת משום שחוק המועצה להשכלה גבוהה אינו חל על השטחים. לפי החוק, השטחים אינם מוגדרים חלק מישראל.

כאמור גם מספר מכללות בצפון ביקשו להתאחד ולקבל את הכרת המל"ג והות"ת כאוניברסיטת הגליל, אך גופים אלו דחו את בקשתן בנימוק שאין כיום צורך באוניברסיטה נוספת. ישנן גם מכללות פרטיות הדורשות להיקרא אוניברסיטאות, אך מל"ג משהה את התשובה.

מכללת יהודה ושומרון תהפוך למרכז אוניברסיטאי (מכללת יו"ש)
מכללת יהודה ושומרון תהפוך למרכז אוניברסיטאי (מכללת יו"ש)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי