האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שוב קריאה לחרם אקדמי על ישראל

אקדמאים מאירלנד הזועמים על פעילות ישראל בלבנון ובשטחים פרסמו מכתב הקורא לחרם אקדמי על ישראל

רוי רגב | 26-09-2006 14:22:00

האקדמיה האירופאית ממשיכה בניסיונות להחרים את האקדמיה הישראלית. הפעם מדובר בניסיון של 61 אקדמאים מאירלנד אשר פרסמו מכתב בעיתון האירי ה"אייריש טיימס" בו הם קוראים להחרים את מוסדות האקדמיה מישראל. הם דורשים ממוסדות אירופאים להפסיק כל סיוע כלכלי לאוניברסיטאות מישראל, ולא לקיים שיתופי פעולה עם מוסדות מישראל. זאת בתגובה לטענתם לפעילות ישראל בשטחים ובלבנון.

61 המרצים מקווים כי בעזרת הלחץ שיפעילו מוסדות אקדמאים מרחבי אירופה תפסיק ישראל מפעילותה בשטחים. "לאחרונה יש התרחבות בינלאומית לגינוי המדיניות הישראלית של אלימות מודחקת כלפי פלסטינים בשטחים הכבושים ואלימות כלפי אזרחי לבנון", ציינו האקדמאים מאירלנד במכתבם.

זוהי למעשה הפעם השלישית בשנתיים האחרונות בה קוראים אנשי אקדמיה מהעולם להחרים את ישראל.

דאבלין. גם באירלנד לא אוהבים אותנו. (ShutterStock)
דאבלין. גם באירלנד לא אוהבים אותנו. (ShutterStock)

השרה תברר
שרת החינוך, יולי תמיר, הבטיחה לערוך בירור עם קונסול אירלנד בישראל עוד היום. "מתוך בחינת השמות והאוניברסיטאות המעורבות נדמה לי כרגע שלא מדובר בנושא מרכזי מאוד שעלול לפגוע במעמדה הבינלאומי של ישראל", אמרה השרה תמיר בראיון שקיימה היום בגלי צה"ל בנושא.

בנוסף לבירור שתקיים השרה תמיר, שלח רקטור אוניברסיטת בר אילן פרופסור יוסף ישורון, מכתב מחאה בנושא לאיחוד האירופאי. בראיון לגלי צה"ל טען היום פרופסור ישורון כי מדובר לדעתו בצורה חדשה של אנטישמיות, לא פחות.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי