האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שכר הלימוד עולה

למרות ההבטחות של שרת החינוך פרופ' יולי תמיר כי לא יעלה השנה שכר הלימוד, הסטודנטים התחילו לקבל שוברי תשלום לשנת לימודים תשס"ז בהם שכר הלימוד השנתי עלה למעלה מ-1000 שקלים.

יבגני זדירן | 21-08-2006 11:56:00

למרות ההבטחות של שרת החינוך פרופ' יולי תמיר כי לא יעלה השנה שכר הלימוד, הסטודנטים התחילו לקבל שוברי תשלום לשנת לימודים תשס"ז בהם שכר הלימוד השנתי עלה למעלה מ-1000 שקלים מאשתקד.

כידוע, בפגישה עם מנהיגי ארגוני הסטודנטים שהתקיימה בסוף חודש יולי, השרה תמיר הדגישה כי לאחר מאבקים קשים הגיע להבנה עם משרד האוצר. לפי הסיכום עם האוצר, שכר הלימוד לא היה אמור לעלות השנה. השרה תמיר הוסיפה כי בשנת הלימודים אוגוסט 2007 היא מתכוונת לעלות את שכר הלימוד ל-13,500 שקלים במסגרת תוכניתה "חופשי ללמוד".

הסתבר כי השרה תמיר נתנה את ההבטחה בטרם אישורו של ההסכם בין משרד החינוך לאוצר על ידי הממשלה. הסיכוי שהממשלה תאשר את הסכם זה, אפסי.

כעת, מה שנשאר לסטודנטים זה לשלם את השוברים, אחרת המוסדות ינקטו בסנקציות כגון אי-מתן אפשרות לרישום בקורסים, הפסקת לימודים ועוד.

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן- גוריון תמר שחורי הגיבה: "הממשלה פשוט פותרת את בעיות התקציב על חשבון הסטודנטים. ראשית, מקפיאים את יישומן של המלצות ועדת וינוגרד להורדת שכר הלימוד, ועכשיו בכלל מעלים אותו! הרי לא מזמן שרת החינוך תמיר בגאווה הצהירה לתקשורת כי הצליחה לעצור את האוצר בהעלאת שכר הלימוד בשנה זאת.

עוד אמרה שחורי, כי נערכים דיונים בהתאחדות הסטודנטים עם רוב האגודות סטודנטים בארץ על ביצוע פעולות מחאה נרחבות. "הפעם, הסטודנטים לא יהיו אדישים".

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי