האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שתי אצבעות מצידון

סרן סלמאן מספר על תפקידו בצבא ועל תוכניותיו לעתיד.

ליאור בוסק | 03-08-2006 13:26:00

תפקיד: ממלא מקום מ"פ רובאית בגדוד "חרב", ומפקד מגמה בבא"ח.

גיל: 26

מצב משפחתי: נשוי

על התפקיד: "אני נכנס לתפקיד מנקודת הנחה שאני הייתי כאן מ"פ ואני מכיר את הגזרה. זה מאוד מאתגר, ואני יכול למצוא את עצמי בכל רגע בפשיטה או במתקפה. ויש מלבד זה גם את הטיפול בחיילים בזמן לחימה, שזה הדבר הכי רציני שיש".

הכי אוהב בתפקיד: "קבלת המשימות המבצעיות, כי יש בזה סיפוק אישי, אחריות ותחושת עוצמה שיש נשימה ואני דוהר קדימה. כשאני רואה שיש לי השפעה לאומית ושאני מגן על הגבול הצפוני של המדינה, שחשוב לי כי אני תושב בצפון ויש לי חיבור לגבול".

הכי לא אוהב: "אין דבר כזה. תמיד מקבלים הכל ומתמודדים. להתמודד, לעשות הערכת מצב ולפעול".

מוטו: "אחריות אישית כלפי כל משימה שאני מקבל. אני אוהב לעבוד ולהשקיע, חלק מזה גם בא לידי ביטוי בהצלחות. צריך תמיד לחתור לשם".

אם לא הייתי בצבא, הייתי: "עורך דין, כי אני יודע להתמודד עם בעיות. יודע לדבר, לעמוד על שלי ולהביע עמדה. תמיד מה שאני מרגיש ומוצא לנכון, אני אומר בצורה ישירה".

מקום אהוב בארץ: "הכפר שלי, הבית, בעיקר בגלל האווירה. המיקום שלו. בתצפית מהבית שלי אני רואה כמעט חצי מהגליל התחתון מולי. אני גם אוהב את השקט אצלנו".

שיר אהוב: "'שתי אצבעות מצידון' - כי אלה החיים שלנו, השגרה שלנו. זאת האווירה שבה אנו חיים. צבא, בית, טלוויזיה, עיתון, חדשות ושוב אותו הדבר".

עם השחרור: "כשאני אצא לאזרחות, אני אקח את כל הדברים שלמדתי בצבא ואיישם אותם בחיי האזרחיים. אבל, אין לי כרגע כוונה לעזוב. הכוונה היא להמשיך בצבא כמה שיתאפשר".

סרן סלמאן (עמוס חלפון)
סרן סלמאן (עמוס חלפון)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי