האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מסע בלימודי הפוטבולוגיה

ביה"ס אסכולות של האוניברסיטה הפתוחה מקיים את קורס פוטבולוגיה 2 לאור הביקוש; בין המרצים שחקנית הכדורגל סילבי ז'אן

| 06-04-2006 12:03:00

כדורגל זה לא רק ספורט של 22 גברים חסונים שרצים אחרי כדור ומשלהבים קהלים של 50,000 איש. כדורגל זה כת, זה מדע שנחקר על היבטיו. ועוד לא דיברנו על זה שכדורגל הוא כבר לא ספורט גברי אלא משהו שמתחיל לקבל טא'ץ נשי מחוץ למגרש ובתוכו.

לאור ההצלחה של קורס פוטבולוגיה בסמסטר הקודם, ממשיכים באסכולות, בית הספר ללימודים רב-תחומיים של האוניברסיטה הפתוחה, את הקורס העוסק בחקר הכדורגל - "פוטבולוגיה 2".

מדובר בקורס החוקר בכלים אקדמיים את ההקשר החברתי- תרבותי של משחק הכדורגל, תוך הסתכלות על כדורגל בימינו כ"דת מודרנית", משחק שמיליארדי אנשים ברחבי העולם מרותקים אליו.

בהרצאה הקרובה למשל שתתקיים השבוע יתמקד נדב יעקבי, מרכז ומרצה בקורס, בנושא – נשים וכדורגל – היסטוריה ארוכת שנים ולא תמיד ידועה. מימי המחתרת ועד לעידן של מישל אקרס, מיה האם וסילבי ז'אן שחקנית הכדורגל האגדית אשר תתארח בהרצאה.

בין הנושאים האחרים בהם עוסק הקורס: המונדיאל הראשון- איך בכלל נולד הרעיון לקיים אליפות בעולם הכדורגל? התקשורת – כיצד השפיעה התקשורת על התפתחות הכדורגל? אפריקה – היבשת השחורה וסיפור האהבה שלה עם המשחק, כדורגל ועסקים – הפיכתו של משחק ההמונים לתעשייה של מיליארדים. האימפריות הקטנות – עלייתה ונפילתה של הונגריה והסיפור המופלא של הולנד. ארגנטינה – המדינה היחידה שמשוכנעת שהיא יותר גדולה מברזיל, הכדורגל הארגנטינאי שממשיך "ליצר" את הכוכבים הגדולים. גרמניה – מ- 1954 ועד 2006. לפני ומהלך מלחמת העולם השניה, מזרח מול מערב, גרמניה המאוחדת והכול לקראת המונדיאל הקרוב.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי