האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נקיון בפיקוד צפון

בעוצבת הגליל החליטו באחרונה לרגל חג הפסח לפצוח במבצע לניקיון הטבע מפסולת צבאית ואזרחית, בדגש מיוחד על סביבת המוצבים המלוכלכת במיוחד

יעל סלומה כתבת 'במחנה' | 04-04-2006 12:33:00

כחלק מהתחדשות הטבע לקראת תקופת האביב המתקרבת ובאה, החליטו בעוצבת הגליל שבפיקוד הצפון, לעזור גם הם לסביבה בין כל ההמולה והכוננות. במבצע מיוחד לרגל תחילתה של עונת הפריחה ושל חג הפסח, החלו מפקדי המוצבים בצפון הארץ וחייליהם לנקות את סביבתם מפסולת צבאית ואזרחית.
המבצע, המכונה "מנהטן", יתפרש על-פני ארבעה שלבים, כשאחד מהם כבר הושלם.

השלב השני במבצע צפוי להתבצע במהלך התקופה הקרובה. לצורך יישום "מנהטן" נתרמו משאיות ומנופים ממרכז הובלה, בעלות כוללת של 600 אלף שקל. באמצעות מבצע הניקיון מקווים בפיקוד לראות את סביבת המוצבים נטולת בטונדות, ברזלים וכבלי חשמל שהצטברו בסמוך אליהם במרוצת הזמן.

"הכוונה היא לנקות את הצפון מכל הלכלוך והבלגן שמפריעים לחיילים, הן מבחינה מבצעית והן באיכות חייהם", הסביר קצין הלוגיסטיקה הפיקודי, אל"ם צביקה גנון.

כחלק מהניקיון הסביבתי מתכננים בפיקוד לצבוע את חדרי האוכל במוצבים. "אנחנו מנסים לנקות את אזור הצפון, בין אם בתוך המוצבים ובין אם מחוצה להם", סיפר קצין הלוגיסטיקה של עוצבת הגליל, סא"ל גיא.

"לא משנה אם מדובר בפסולת צבאית או אזרחית. אין הבדל מבחינתנו אם מנקים שאריות תחמושת או קרטון חלב. העיקר שיהיה נקי", הוסיף סא"ל גיא.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי