האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודים לחיילים בדואים

באגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון מוציאים לדרך את תוכנית "להב", שבמסגרתה יעבירו החיילים בני העדה הבדואית את שנת השירות השלישית שלהם בצה"ל בהשלמת בגרויות או בלימוד מקצוע.

לילך שובל, במחנה | 15-02-2006 15:48:00

שנת השירות האחרונה של החיילים הבדואים תוקדש ללימודים בלבד - כך מתכננים באגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון. ניסוי ראשון בתוכנית "להב" יחל בחודש הבא, אז יתגייסו 70 צעירים בדואים לגדוד הסיור המדברי של פיקוד הדרום. הצעירים ישרתו במשך שנתיים כלוחמים, ובשנה השלישית ישלימו בגרויות או ילמדו לתעודת מקצוע בבית-ספר מקצועי שייבחר לשם כך. אם יצליח הניסוי, שאותו יזם ראש האגף הביטחוני-חברתי, אביגדור קהלני, ישתתפו בתוכנית הייחודית כל המתגייסים הבדואים, ללא קשר ליחידה שאליה יתגייסו.

"המטרה שלנו היא לשלב את המגזר הבדואי בתוך המדינה ולתת לבניו תחושה של אחריות ולויאליות", הסביר קהלני. "מי שמשרת את המדינה מרגיש חלק ממנה. אני מאמין שגם אחוזי הגיוס בקרב האוכלוסייה יגדלו עם הזמן. הדרך לקרב אותם לחברה הישראלית היא לעזור להם בפן החברתי".

האגף החל באחרונה בפעילויות נוספות במטרה לקרב את האוכלוסייה לחברה הישראלית. בין השאר, החלו הצעירים הבדואים לצאת לסיור "בעקבות לוחמים" ברחבי הארץ כמו הצעירים היהודים.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי