האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כץ: לימודים אקדמיים בחינם

בתמורה, אומר הח"כ מהליכוד, יידרשו הסטודנטים לעשות עבודות לאומיות עבור הציבור. מה הליכוד מבטיח לסטודנטים?

מערכת יורם | 13-02-2006 12:24:00

מצע הליכוד בבחירות 2006 תומך בהרחבת מערכת ההשכלה הגבוהה ובהקמת מערכת סיוע שתאפשר לכל אזרח לרכוש השכלה. מתוך כך, תימשך התמיכה בהגדלת התקציבים וההשקעה בכל מערכות החינוך, כולל יישום הורדת שכר הלימוד על פי המלצות וועדת וינוגרד.

הליכוד מבטיח לסטודנטים הלוואות בתנאים נוחים ועזרה כלכלית על מנת שיוכלו להשלים את לימודיהם. בין היתר מדובר במתן הלוואות לטווח ארוך ללא ריבית לכל סטודנט, סיוע לחיילים משוחררים במימון לימודים מקצועיים או עיוניים, והשתתפות של עד 50% בשכר הלימוד של כל חייל משוחרר, תוך מתן עדיפות לחיילים קרביים.

בנוסף, מובטחת הגדלת המלגות במסגרת פרויקט החונכות כך ששכר הלימוד של עוד עשרות אלפי סטודנטים יסובסד, וכן הענקת הלוואות לכל ישראלי בין הגילאים 20 עד 30 למטרת לימודים באוניברסיטה, במכללה או במוסדות להכשרה מקצועית. העזרה לסטודנטים מן השכבות החלשות, תינתן במסגרת מלגות או במסגרת שילוב הסטודנטים בסיוע. למשל, יישום תוכנית לעידוד מעורבות חברתית של סטודנטים, בתמורה להשתתפות המדינה בשכר הלימוד. סיוע אשר יופנה בעיקרו לעיירות הפיתוח ולשכונות המצוקה, מתוך מטרה להיעזר בסטודנטים לחיזוק אוכלוסיות חלשות.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי