האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לקראת היום הפתוח: הסטודנט אתגר פרלוב על לימודי הנדסת תעשייה וניהול

לקראת היום הפתוח שייערך ב-13.5.2022, דיברנו עם אתגר פרלוב - סטודנט להנדסת תעשייה וניהול במכללת עזריאלי - שסיפר לנו למה בחר ללמוד את המקצוע, על האתגרים שהיו לו בדרך ועל העתיד התעסוקתי שהוא צופה לעצמו
יורם לימודים |

מה אתה לומד? לימודי יום/ערב? כמה שנים אמורים להימשך הלימודים?


אני לומד הנדסת תעשייה וניהול במכללת עזריאלי להנדסה, מכללה אקדמית להנדסה ירושלים. אני בשנה ג' בלימודי בוקר. הלימודים נמשכים 4 שנים בנוסף לשנת מכינה שלמדתי במכללה.

מה משך אותך דווקא לתחום לימודים זה? הושפעת מחברים/משפחה? האם השכר העתידי היה פקטור?


משפחה וחברים בהחלט השפיעו. גם השכר העתידי היה גורם שנשקל - אבל בהחלט לא היה גורם מכריע. הגעתי מתפקיד של קצין קשר בצבא, והרצון ללמוד תואר טכנולוגי שיעזור לי להשתלב בתפקידי מתפתח בתעשייה היה הגורם הכי משמעותי בבחירת התואר הראשון שאלמד.

האם שקלת ללמוד תחומי הנדסה אחרים?


כשהתחלתי את המכינה השנתית במכללה, לא ידעתי איזה סוג הנדסה ארצה ללמוד, היו התלבטויות רבות כשעל הפרק הנדסת חשמל והנדסת מכונות. המכינה עזרה לי המון בכל ההתלבטויות. עצם היותי על בסיס יומי בסביבה שבה הלימודים קורים, עזר לי להבין שתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול הוא התואר שהכי מתאים לי והכי מעניין אותי, גם אם לא חשבתי כך בהתחלה. 

האם היית צריך להשלים לימודים כדי לעמוד בתנאי הקבלה?


כן, היו לי 12 שנות לימוד אך הייתי צריך להשלים בגרות במתמטיקה, קיבלתי החלטה, כאמור, ללמוד במכינה במקום להשלים בגרויות, וזאת מתוך הבנה שהמכינה תעזור לי להתמקד בצורה הטובה ביותר בנושאים ובמקצועות אותם אצטרך בעתיד לתואר. אני מרגיש שקיבלתי במהלך המכינה סט כלים מעולה להצלחה בתואר.

מה הנושא הנלמד שהכי מעניין אותך? 


הנושאים הטכנולוגיים שנלמדים בתואר מעניינים מאוד, אך, באופן אישי, הנושאים שהכי מעניינים אותי הם הנושאים הקשורים בשיפור תהליכים, התייעלות ארגונית וניהול פרויקטים.

האם אתה רגיל ללמוד לבד או בקבוצה?


כן, אני רגיל ללמוד לבד, למרות שאני תמיד מעדיף שיהיה איתי חבר טוב.

יום פתוח בעזריאלי. שווה לבדוק!

למי אתה חושב שתחום הלימודים הזה לא מתאים?


למי שבא לתואר רק בשביל הכסף, חייב להבין שלימודי הנדסה הם לא רק בשביל הצ'ק שמחכה בסוף, לא פחות חשוב ליהנות מהדרך. 

מה אתה רוצה לעשות אחרי הלימודים מבחינת תעסוקה?


אני מכוון להגיע לעולמות הניהול בהייטק - ניהול מוצר/ניהול פרויקטים. 

מה מיוחד במוסד בו אתה לומד? האם קיים שם הווי חברתי?


בשונה מאוניברסיטה, הכיתות קטנות משמעותית, (רוב) ההרצאות מתנהלות באווירה פתוחה מאוד וקיים יחס אישי מהמרצים. בנוסף, האווירה בין הסטודנטים מעולה ונוצרות במכללה חברויות וקשרים שיימשכו לנצח. (שכן, הכרתי פה את ענבר זוגתי שזה בהחלט הדבר הכי טוב שיצא מהתואר הזה). 

יש לך עצה למועמדים ללימודים? 


לדעתי הסוד הוא בללמוד איך ללמוד, תמיד נחמד לשמוע וללמוד מעצות של אחרים, אבל בסופו של דבר לכל אחד/ת יש את הדרך שלו/ה. חשוב לזכור שלא כל מה שמתאים לאחר בהכרח יתאים גם לך. זה נכון גם בקשר לבחירת תחום הלימודים: לכו ללמוד מה שבאמת מעניין אתכם/ן, ותעשו זאת בדרך שלכם/ן.

יש לכם/ן נטייה לתחום הריאלי ואתם מתלבטים/ות מה ללמוד? מכללת עזריאלי להנדסה תשמח לענות על כל שאלה ולהכווין אתכם/ן ביום הפתוח שייערך ב-13.5.2022כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים