האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מתעניינים בלימודי תזונה? הנה כל הטרנדים שרצוי שתכירו בשנת 2022

עם כל הכבוד לנלמד במסגרת תואר ראשון בלימודי תזונה, רצוי שהסטודנטים ידעו גם מהם הטרנדים הקיימים בתחום, וזאת כדי שיוכלו להתאים עצמם לפציינטים העתידיים ולהעניק להם טיפול אופטימלי
יורם לימודים |

מחירי המזון המאמירים, מודעות לקיימות ומגפת קורונה מתמשכת יהיו המשפיעים העיקריים על הרגלי האכילה שלנו השנה. מתעניינים בתואר ראשון בלימודי תזונה או בקורסים אחרים העוסקים בתזונה צריכים לדעת על הטרנדים המסתמנים לשנת 2022. בנוסף לקורסי החובה הנדרשים במסגרת לימודי התזונה, במפגש עם צעירים (בעיקר) עשויים להיות יתרונות בהיכרות עם אותם טרנדים אליהם הם נחשפים על בסיס יומי. גישה זו עשויה לשפר את יעילות הטיפול של התזונאי. הנה כמה מהם:   1. הרבה מידע כוזב ממשפיענים – 

על פי מחקרים, אנשים יחפשו המלצות בכל מיני נושאים, וביניהם תזונה, אצל משפיענים ברשתות החברתיות (אינסטגרם, יוטיוב, טוויטר וכו') בטרם יפנו למשפחות שלהם, לרופאיהם או התזונאי שלהם. משפיעני רשת לא מקצוענים עלולים להמליץ להם על הרגלי אכילה לא בריאים ואף מסוכנים. למשל, משפיען שממליץ על צום אוא כילה של מזון מסוג אחד בלבד. כמובן שבין אותם משפיענים קיימים אנשי מקצוע ואפילו יודעי דבר שהם לא אנשי מקצוע, אך כדאי לזכור שסביר שצעירים רבים עברו כברת דרך ברשתות החברתיות בטרם הגיעו לאיש מקצוע.   

תקשיבו בביקורתיות למשפיעני רשת 

2. עוד מזון על בסיס צמחי -

למרות שההייפ סביב המבורגרים צמחוניים ירד, עדיין קיימות חברות שמציעות ומפתחות מזון על בסיס צמחי. מטרתן היא לחנך את הציבור לדיאטה מאוזנת המכילה אוכל מזין על בסיס צמחי בלי התפשרות על טעם כמובן. עדיין קיימים סוגי מאכלים שטרנד הצמחונות לא הגיע אליהם (באופן מספק) כמו חטיפים, קינוחים ומאפים, כך שיש מה לעשות. שימו לב למרכיבים החדשים על בסיס צמחי שכנראה יגיעו אלינו. 

חידושים בתחום המזון על בסיס צמחי


3. תמיכה למערכת החיסונית –

ככל שהמגפה נמשכת, מערכת חיסון חזקה היא הדבר שנמצא בראש מעניינינו. בעקבות זאת המודעות למזונות בריאים שעשויים להרחיק מאיתנו נגיפים וחיידקים לא רצויים, ויחד עם זאת רכישת אותם מזונות גדלה. רבים הבינו שבמקום להמריץ את המערכת החיסונית בבת אחת, כדאי להקפיד על דיאטה יומיומית לתמיכה ולחיזוקה של המערכת החיסונית. מרכיבים שחשובים למערכת החיסונית הם: חלבונים, פרוביוטיקה, סלניום, ויטמין A ו D. גם למחיר ולערך המוצרים, כולל משקאות בריאים, יהיו השפעה על רכישות, כשכיו הציפייה היא שמאכלים ומשקאות בריאים יהיו גם טעימים ומנחמים, והחברות יודעות את זה. בהמשך לזה ניתן לציין את קבוצת מזונות העל (סופרפודס) שעומדת בעינה גם השנה. קבוצה זו כוללת: דגנים, אבוקדו, תה ירוק (נוגד חמצון) ועוד. גם מזון כבוש כבש אותנו בסערה בתקופת הקורונה, והיתרון שלו הוא בסיוע לפעילות מערכת העיכול. אנחנו בטוחים שתזונאים ישימו דגש על דברים אלה, אבל יותר מזה, אנחנו בטוחים שהם יפגשו קהל שרווי בידע בנושא. 


4. דלק לעבודה וללמידה מרחוק – 

למידה ועבודה מרחוק מבטיחים שארוחות בוקר ייאכלו בבתים, וידוע שגם אם הנגיף יוכחד מחר, עדיין חלק גדול מהעובדים ימשיך לעבוד מרחוק. על פי השקפות של חברת "נסטלה", אנשים יחפשו יותר ארוחות בוקר ביתיות ואופציות לארוחות צוהריים בסגנון "חמם והגש". על פי שפים בעולם, ארוחות בוקר יכילו יותר חלבונים לא נפוצים, סנדוויצ'ים וקערות עם ארוחות מבוססות ביצים. לצוהריים הטרנדים יהיו סלטים המושפעים ממטבחים בינלאומיים וארוחות דגנים.
  
תזונה שתעשה טוב למערכת החיסונית שלנו

  
5. משקאות לא אלכוהוליים -

קיימת קהילה של צעירים בני דור ה-Z, בעיקר, שהפסיקו לשתות אלכוהול במהלך הסגרים וההגבלות, וטיפחו הנאה ממשקאות לא אלכוהוליים כמו יינות בלי אלכוהול, בירות עם אחוז אלכוהול נמוך, מוקטיילס ומשקאות עם רכיבים אחרים המשרים נינוחות. יש לציין שגם שגם ההפך הוא הנכון, ורבים הגדילו את כמויות השתייה החריפה שהם צורכים, וגם לזה יש לשים לב. 


6. מיומנויות הבישול והאפייה שסיגלנו בשנת 2020, עם פרוץ המגפה, ישמשו אותנו יופי גם השנה.עם מחירי המזון המאמירים, לקוחות יצטרכו לחפש דרכים יצירתיות להשתמש בפרודוקטים שבחלק האחורי של המזווה או המקרר, אלה שפחות בשימוש. ההשלכה החיובית של עניין זה הוא שפחות מזון יבוזבז.

למדנו לאפות ולנצל את המזון שברשותנו, גם לטובת העולם

תחומי לימוד רבים הושפעו מהתקופה המורכבת שעברה עלינו, וביניהם תחום הרפואה והפרא רפואה (סיעוד, אחיות וכו), תחום החינוך שעבר תמורות בעקבות הלמידה מרחוק ועוד. מן הסתם,  לימודי תואר ראשון הקשורים לתחומים האלה ישתנו בהתאם וחשוב שנהיה מוכנים, בתור תזונאים או כל דבר אחר. 
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים