האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כל המידע על תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה פתוחה

חושבים על לימודי תואר שני במנהל עסקים? מעולה! ד"ר רינת שאנן סצ'י, המנהלת האקדמית של התואר השני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה ואפרת גרינברג, סטודנטית בתכנית איתנו כדי לענות על השאלות הכי חשובות.

יורם לימודים |
שלום דוקטור סצ'י, אז מה למעשה לומדים הסטודנטים בתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה?

בתכנית ה- MBA שלנו הסטודנטים לומדים כיצד להתמודד עם אתגרי הניהול בהווה ובעתיד. מהקורס הראשון רוכשים הסטודנטים ידע ומיומנויות ניהול מתקדמים בשיווק, בתחום הפיננסי ובניהול אנשים, בנושאים עדכניים וסדנאות פרקטיות המכשירים את הלומדים לתפקידי ניהול והופכים אותם למבוקשים בגופים הבולטים במשק. 

אפרת (סטודנטית באונ' הפתוחה) נשמח לשמוע על התועלת הפרקטית שאת הפקת מהלימודים ב - MBA שלנו.

כ- VP  channel sales בחברת הייטק אני עושה שימוש בידע  עדכני ופרקטי שאני רוכשת במהלך לימודיי ומרגישה שהדבר תורם ליום יום שלי. הלימודים בתוכנית מסייעים לי בהבנת הלקוחות  ובקבלת החלטות טובות יותר. לדוגמא נושא ה Storytelling שלומדים בהתמחות בשיווק מסייע לי לספר את הסיפור של המוצר שלנו בצורה אפקטיבית יותר ולהגדיל את המכירות.  אפילו התובנות של ממאמרים אקדמיים עדכניים מכתבי עת מובילים  בתחום הניהול כמו Harvard Business Review  סייעו לי במאמצי החדירה לתעשייה חדשה שלא פעלנו בה בעבר.

רינת, למי מתאימים לימודי תואר שני  בעסקים באוניברסיטה הפתוחה?

ה- MBA  שלנו מתאים לבעלי תואר ראשון מהארץ ומחו"ל, שמעוניינים ללמוד תואר איכותי, בסביבת לימודים תומכת, המאפשרת שילוב אופטימלי של התואר בחיים המקצועיים והאישיים. בתכנית, הניתנת ללמידה גם בצורה מקוונת בלבד.
בתוכנית שלוש התמחויות: בשיווק, בהתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש ובמימון וניהול פיננסי. אפשר לבחור בהתמחות אחת, לשלב בין שתיים או ללמוד תואר רב תחומי, במסלול רגיל או מחקרי. 

אפרת, מה חווית הלימודים שלך בתוכנית?

אפרת: בחרתי ללמוד MBA בפתוחה קודם כל בגלל הגמישות באופן וקצב הלמידה. ישנן תקופות בהן אבחר לקחת מספר קורסים בסמסטר, ולהגיע לשיעורים בכיתה, בתקופות אחרות אבחר ללמוד פחות קורסים, ומרחוק – בזום, תוך השתתפות בשיעורים חיים או צפייה בהקלטות בזמן שנוח לי. זוהי בחירה שלי.  
בתוכנית ישנה מעטפת למידה מקיפה ואיכותית: רוב החומר מועבר בכיתה  ובזום כאשר המנחים זמינים גם באימייל, בקבוצות הדיון באתרי הקורסים ובקבוצות ווטסאפ. יש אופציה להתקדם עם הלימוד באופן עצמאי, שכן כל ספרי הלימוד נשלחים אלי לפני תחילת הסמסטר – גם כאן, מדובר בבחירה שלי. 

רינת, כולם יודעים שתואר ראשון הוא בגדר חובה כיום, אבל מה עושים בפועל עם תואר שני במנהל עסקים ביום שאחרי?

בוגרי MBA יכולים להשתלב בתפקידי מפתח, בכל הסקטורים. המוסמכים שלנו משמשים בתפקידי ניהול בדרגים שונים, בחברות וארגונים. אחרים ממנפים את ארגז הכלים שרכשו להקמה וניהול עסקים פרטיים. מעבר לפרקטיקה בתואר, הפעילות החוץ אקדמית במסגרת המועדונים, כנסי החדשנות והסדנאות בשיתוף עם חברות מובילות, תורמת ל- Networking ולמינוף יוזמות עסקיות. 

אפרת, מהיכרותך עם מנהלים בחברות שמגייסים עובדים, כיצד נתפסים המוסמכים שלנו? 

מהניסיון שלי, בכל מקום שאליו הגעתי, אם זה סטרטאפים, או השלוחות הישראליות של תאגידים בינלאומיים, העובדה שאני בוגרת של האונ' הפתוחה היוותה נקודת זכות לטובתי גם בתהליך הגיוס וגם בעבודה השוטפת בארגון, עם המנהלים המקצועיים וההנהלה הבכירה.
הפידבק שקיבלתי הוא שה MBA של הפתוחה ידוע ברמה האקדמאית הגבוהה שלו, ומעבר ליכולות הלימוד הגבוהות של המוסמכים, התואר מעיד על כוח רצון ויכולת התמדה – תכונות המקושרות בעולם העבודה להצלחה והגעה להישגים.  


ישנם לא מעט מסגרות ללימודי תואר שני במנהל עסקים, מה היתרונות שמקבל מי שבוחר ללמוד את התואר דווקא באוניברסיטה הפתוחה?

רינת: מדובר בתוכנית גמישה ומגוונת ברמה אקדמית גבוהה, המשלבת למידה עשירה מבוססת טכנולוגיות למידה מתקדמות. הסטודנטים זוכים לתמיכה וליווי אישי של הסגל האקדמי והמנהלתי מתחילת התואר בסדנת האוריינטציה לסטודנטים חדשים ולכל אורך הלימודים, כולל אחרי. התכנית משלבת סדנאות פרקטיות המקנות תעודה מקצועית וחיבור לשטח במסגרת המעטפת החוץ אקדמית. 

אפרת, כחברה בצוות המייסד והמנהל של מועדון היזמות שלנו, תוכלי לשתף בחוויה שלך מהפעילויות שאנו מציעים מעבר לתואר. 

במסגרת המועדון, אנחנו מנגישים הרצאות וסדנאות בנושאים רלוונטיים כגון סיפורי הצלחה של יזמים, בניית תוכניות עסקיות, גיוס כספים ועוד. התכנים פתוחים לסטודנטים ולמוסמכי התוכנית. בתוכנית גם מועדון אסטרטגיה, כנסים וסדנאות המעשירים את הידע ומייצרים הזדמנויות לnetworking ומפגש עם בכירים ומובילי דעה מחברות בכירות במשק. 

*

אז לסיכום, אין ספק שתואר שני במנהל עסקים יכול לתרום לקידום הקריירה שלכם ולעיצובכם כמנהלים מצליחים, אז רגע לפני שאתם בוחרים היכן ללמוד, מומלץ שתבדקו היטב – ותעשו את הבחירה הנכונה. דוקטור רינת ואפרת תודה רבה על הראיון, וניפגש על ספסל הלימודים! 

X

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים