072-3300504

שרים כל הדרך לבסיס

טוראי נעמה לוי, סמ"ר עמרי רוטברד ורב"ט אריאלה עדוי מתמודדים על לבם של השופטים והקהל בתחרות "כוכב נולד". האם יצליח מישהו מבין החיילים לשחזר את ההישג של נינט ושל הראל מויאל?

עומר ברק | 10-08-2005 17:09:00

אין לכם בושה?", מרעים בקולו צביקה הדר על צוות הכוכבים הצעירים שעומדים בושים ונכלמים על הבמה. "אתם לא מתביישים?", הוא מקשה, משתדל לתפוס זוג עיניים אחד לפחות. עשרה זוגות עיניים, פחות או יותר, כולן מוצאות עניין בלתי יתואר ברצפה השחורה. "אני שומע את השיר הזה, והמקהלה של הבת שלי בבית ספר שרה את זה יותר טוב, בלי חזרות".

הם מסודרים בשורה, וכשנראה שנמאס להם מהרצפה הם עוברים להסתכל על אורות הכוכבים המנצנצים שעל קירות האולפן. זו הפעם הרביעית, בערך, שהם מנסים לבצע את השיר "אין מוצא", שמבוצע במקור על-ידי הזמר אדם, ואמור להיות שיר הפתיחה של התוכנית בהשתתפותם. החזרה הגנרלית הזו כבר הייתה צריכה להסתיים לפני שעה. והנה, הם עדיין כאן, מצחקקים, ונדמה שרק הדר, שלקריירה שלו באמת לא צריך לדאוג יותר מדי, לוקח את העסק הזה ללב. "כל אחד פה מתעסק במה הוא ילבש", הוא ממשיך לשטוף, "איך הוא יתאפר, איך הוא ייראה. הלו! הדוגמניות זה תוכנית אחרת!".

כך, פחות או יותר, נראים אחורי הקלעים של "כוכב נולד 3". זאת אומרת, לא בדיוק ככה. למעט ההתפרצות הזו, שדומה שבאמת באה מהלב, הדר הוא אחד האנשים המקסימים, הלבביים והמשעשעים על הסט ובעולם הבידור בכלל. לכן, לא כל-כך ברור איך מוצא עצמו סופרסטאר של ממש כשהוא נאלץ להתחנן בפני חבורת ילדים שישמרו על שקט, שיפסיקו לגחך ושישירו כבר, למען השם.

המשימה הזו, כך נראה, די קשה לחבורה הצעירה. ככל שחולף הזמן על הסט אי-אפשר להימנע מהמחשבה שאולי כמו במקרה של ג'לי אינסטנט, גם כוכבים בשיטת ערבב-והגש אינם רעיון מוצלח במיוחד. אחרי הכל, עולם הרפואה מתנגד בתוקף ללידות מזורזות, שכן אלו מעולם לא היו רעיון מוצלח במיוחד. אך למרות ההתנגדות העזה מצד הרופאים, לא קשה לנחש שגם השנה ייוולדו כאן כוכבים.

נעמה מגשימה חלום
העובדה שרואים את אנשי "כוכב נולד" לדורותיהם בכל מקום היא נתון די מפתיע, בהתחשב בעובדה שרוב הפליטים והמתחרים, כולם בעלי יומרות להשתלב בתעשיית המוסיקה, לא יוכלו לחבר שני אקורדים גם אם תצמידו להם אקדח לרקה.

ובכל זאת, עם 30 אחוזי רייטינג אי-אפשר להתווכח. מדובר, ללא ספק, בהצלחה טלוויזיונית מסחררת במונחים מקצועיים, הצועדת במקום הראשון במדרג הטלוויזיה מזה כמה שבועות. אם זה לא מספיק, אזי שאפשר רק להגיד שלא ניתן למנות את כמות המעריצות שעומדות מחוץ לאולפני "מימד" ברמת החייל כחמש שעות לפני תחילת הצילומים, מחכות לאליליהן שיפציעו לרגע מהדלת, ויסחפו אותן לעולם טוב יותר, רצוי בסולם סי מינור.

על הבמה, עם זאת, אבק הכוכבים אינו כה זוהר כפי שהוא נראה מבחוץ. השעה שבע בערב, שעתיים וחצי לפני תחילת השידור החי, והכוכבים עדיין מנסים לפענח את המלודיה המסובכת שעומדת מאחורי שיר הפתיחה שלהם. הלהקה מנגנת נפלא, אבל כשהכוכבים על הבמה פותחים את הפה זה נשמע נורא ואיום.

ובכל זאת, אם מחפשים נקודת אור במפגע המוסיקלי שעל הבמה, הרי שלפחות אפשר להתנחם בטוראי נעמה לוי, שקולה המקסים נשמע למרחוק. לוי, זמרת אופרה וחיילת בלהקה הצבאית של חיל האוויר, מתחרה היום על אהבת הקהל עם השיר "נוסעת בעקבות האהבה", שכתב דני רובס. כמה שעות מאוחר יותר היא תפזז בשמחה בכל רחבי האולפן הקטן לאחר שייוודע לה שהקהל העלה אותה לחצי הגמר, אבל בשעות אלה המתח ניכר בפניה. "הגעתי גם לבחינות של כוכב נולד 2 ונפלתי", היא מגלה. "לבחינות האלה כמעט לא הגעתי, אבל אבא שלי שכנע אותי בשנייה האחרונה. גם שם כמעט נפלתי בשלב השני, אבל הנה, עברתי, ועכשיו אני פה, מגשימה את החלום שלי".

ההבטחה של עמרי
מלבד לוי, על הסט נמצאים עוד שני חיילים שמנסים, ממש כמוה, להגשים את החלום שלהם. אחד מהם הוא סמ"ר עמרי רוטברד, שמשרת כמ"כ בגדוד אב"כ של הנדסה קרבית, ונראה לא כל-כך שייך למקום. רוטברד, נקי מכל מחלה כוכבית שהשאר לקו בה, נראה נינוח במיוחד. הוא לא מתרגש מהעובדה שבערב הגדול שלו הוא הגיע רק למקום השני, ועכשיו הוא נתון לחסדי הקהל שיזרוק לו גלגל הצלה וימשה אותו לעבר חצי הגמר.

הוא לא מסתיר את העובדה שהוא כאן, כמו כולם, כדי להגשים חלום, אלא שנראה שזו רק הסיבה השנייה בחשיבותה. הראשונה, אם תהיתם, שבגינה מצא עצמו רוטברד מקפץ על הבמה השחורה, היא הבטחה שנתן למפקדו. "אף אחד בצבא לא ידע שאני שר חוץ מאשר המפקד שלי", הוא משחזר. "כשהייתי במסלול, אחרי עשרה חודשים בצבא, היינו במוצב ועשיתי סיור שמירות עם המפקד. בסיור הרצנו צחוקים, והיה ממש כיף, ואז התחלנו לשיר. השמירה הייתה בשבוע של הגמר של כוכב נולד 1, והוא גילה בשמירה שאני יודע לשיר והשביע אותי שלא משנה מה, אם יהיה עוד כוכב נולד - אני אלך. חודש אחר כך הוא נהרג בתאונה מבצעית, שני מטר מאתנו, ואני זכרתי את ההבטחה. הדבר שהכי כואב לי זה שלא יצא לו לראות שהגעתי לכוכב נולד בסופו של דבר, אבל אין ספק שאני עושה את כל זה בשבילו. גם בשבילו".

גם בחירת השירים של רוטברד אינה מקרית כל-כך. ברבע הגמר הוא בחר לבצע את "מחר הוא יחזור", שכתב דני רובס, ולהקדיש אותו למפקדו. "זה השיר שהכי התחברתי אליו", הוא אומר. "המילים מדברות על חייל שנהרג, ודני רובס כתב את זה לזכר אחיו, שנפטר במהלך שירותו הצבאי. אחרי הביצוע רובס יצר קשר עם רוטברד. "ישבתי במסעדה ופתאום דני נכנס", מספר רוטברד, "וזה היה אחרי שהוא שמע את הביצוע. הוא בא אליי, חיבק אותי, ואמר לי שהוא מאוד התרגש. מאז נשארנו בקשר".

הבחירה של אריאלה
החוליה השלישית בשרשרת הצה"לית היא רב"ט אריאלה עדוי, ש-75,000קולות לא מזויפים פילסו לה דרך אל חצי הגמר. למרות זאת, דומה שלעדוי, המשרתת בחיל החינוך, עדיין קשה להסתגל אל העובדה שהיא כאן. "אני בדרך לחיות את החלום שלי", היא מכריזה. "אבל לא האמנתי שזה קורה, שבאמת זכיתי במקום הראשון ואני בדרך לחצי הגמר. אם היית רואה אותי, הייתי פשוט עם פרצוף הלם יום שלם.

אני לא באה עם ציפיות לשום מקום, אבל אני כן יכולה להגיד שכשנכנסתי לזה בהחלט לא ידעתי למה אני מכניסה את עצמי".
עדוי, לפחות על פי מקורות בסט, נחשבת למועמדת ההרפתקנית מכולם. אותו יצר הרפתקנות שגרם לה להישבע שאם לא הייתה בלהקה צבאית הייתה הולכת ליחידה קרבית, גורם לה, כנראה, לבחור שירים לא קונבנציונליים בעליל. כך, למשל, ברבע הגמר עלתה לבמה עם השיר "לבדי" מתוך המחזמר "עלובי החיים", שאת הנוסח העברי שלו כתב אהוד מנור. "הייתה לי הרבה ביקורת עליה כשעלתה עם השיר הזה", מודה צדי צרפתי, אחד משלושת השופטים בתוכנית. "היא מאוד הפתיעה אותי כשהיא בחרה את השיר הזה. היא לא הולכת עם המיינסטרים, שזה טוב, אבל זה טוב כל עוד זה עובד. זו הייתה העזה גדולה לבחור בשיר הזה, והיה לה המון אומץ והמון מזל. אני לא חושב שהביצוע היה מושלם, אבל אני בהחלט מעריך אותה שהיא בחרה בשיר הזה".

בחצי הגמר, היא מצהירה, יימשך הקו ההרפתקני שבו נקטה. "יכול להיות שאני אפילו אבחר לעלות עם חומר משלי", היא יוצאת בהכרזה מפתיעה.

* חומר משלך? בכוכב נולד?
"למה לא? עד עכשיו אמרו לי לא לשיר את כל השירים ששרתי, וכל שיר שבחרתי רוב האנשים אמרו לי שהוא לא טוב, וזה עבד. אז כן, נראה לי שכדאי לי ללכת לפי מה שאני מרגישה".

בין שלל ההתמודדויות שנדרשים להן הכוכבים הצעירים, דומה שהחזית שבה נדרשת התגוננות מיוחדת היא הביקורת שלא נחסכת מהם. בניגוד לאהבה שרוחש הקהל לתוכנית, המבקרים לא מפסיקים לשטוף אותה, חלקם מציינים את קיצור הדרך שהיא מעניקה למשתתפים על גבם של אנשים מוכשרים אחרים. "אני לא שוללת את זה", אומרת לוי. "נכון שזהו קיצור דרך, אבל אני חושבת שזה אחד מקיצורי הדרך הכי טובים שיש. אם זה בדרך טובה ומקצועית, אז למה לא?".
"יש אנשים שלא יודעים לפרגן, וזה טבעי", מגיב גם סמ"ר רוטברד. "אומרים שכוכב נולד היא קיצור דרך? שיגידו. זה משהו רע? לא. יש אנשים שעושים את הדרך הארוכה, אבל כל עוד אני עושה משהו שאני אוהב וכיף לי אתו, אז מבחינתי זה בסדר גמור".

יש להם את זה
אתרי אינטרנט רשמיים, עשרות פורומים, מאות תוצאות לחיפוש שמם ב"גוגל". הצלחה אדירה יש לחיילים המזמרים, בוודאי בהתחשב בכך שמדובר בשלישייה שלפני כמה חודשים אף אחד לא היה מזהה. "יום אחד נסעתי ברכבת לצבא", מספרת לוי חוויות של כוכבת נולדת, "עברתי באיזה קרון ופתאום אנשים התחילו למחוא לי כפיים, סתם ככה. עד שהבנתי שזה מכוון אליי... ואז חשבתי לעצמי - אני? מה? מה פתאום? לקח לי כמה שניות להיזכר שאני מכוכב נולד, וזה בגלל זה".

אלא שסצנת הקרון ההזויה עלולה להיעלם במחי sms אחד, אף שאם שואלים את רס"ן (מיל') צביקה הדר, סצנת הקרון היא רק הפתיחה. "הם מאוד מוכשרים", מכריז הדר. "אמנם עמרי כרגע בהמתנה, אבל אריאלה כבר עלתה וגם נעמה. הם זמרים מאוד שונים אחד מהשני, וזה בדיוק היופי וזה מה שמדליק בכל הסיפור הזה. הם עומדים מאוד יפה בלחץ, ובהחלט נראה שיש להם את זה".

"בכל אחד מהם יש משהו", מסכים צרפתי. "צריכים לזכור שזה לא תלוי רק ביכולת שלהם, אלא גם הבחירה של השירים מאוד משמעותית, ובזה הם מצליחים עד עכשיו. האם הם יהיו זמרים? קשה מאוד לדעת. זה לא מדע מדויק".

"זה לא קל להיות כאן", אומרת עדוי, "מי שחושב שזו הדרך הקלה אל התהילה והפרסום פשוט טועה. הרי אתה מגיע לאנשהו בזכות התווית של כוכב נולד, ואתה תרצה לצאת מזה מתישהו, ואני חושבת שזה יהיה החלק הקשה".

"אני חושב שאחרי שכל זה ייגמר, נגלה שכולנו קיבלנו כלים אדירים להמשך הדרך", אומר רוטברד. "זה כמו שבע שנים בבית-ספר לזמרה. 'כוכב נולד' פשוט מקצר לך את כל התהליכים של הלימודים, כי פשוט זורקים אותך למים. נתנו לי פה כלים מדהימים, ועכשיו אני רק מקווה שאדע להשתמש בהם כמו שצריך".


אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד