האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הייטק כלים לחיים

קראו על תחומי הלימוד הנמצאים בסילבוס לצד הכלים הנוספים שנרכשים במהלך השיעורים.

יורם לימודים | 18-09-2019 16:25:15
ביוון העתיקה הענקת הידע לוותה לא רק במידע התיאורטי והמעשי אלא גם בכלים מעשיים לחיים. המורים שהיו יושבים עם תלמידיהם בטבע העניקו לתלמידיהם השקפת חיים פילוסופית שונה שבה העלו סוגיות על טבע האדם, פיתחו כישורים רטוריים והתפתחו לתחומים אינטרדיסציפלינריים רבים. כיום, גם מבלי שהתכוונו לכך, לימודי ההייטק מעניקים אף הם כלים שונים לחיים. סט כישורים המתאים לדרישות המאה ה-21 בעולם הטכנולוגי התוסס. במאמר זה נסקור את תחומי הלימוד הנמצאים בסילבוס לצד הכלים הנוספים שנרכשים במהלך השיעורים.

התחום התיאורטי
במהלך לימודי ההייטק השונים הסטודנטים לומדים כלי ניתוח, עיצוב ותכנון מערכות מידע, יישום הטמעה וניהול של מערכות מידע עסקיות, ניהול תקשורת מחשבים, ניהול רשתות, תכנון וניהול בסיסי נתונים, אבטחת מידע וסייבר וכמובן שפות תכנות. במהלך השיעורים מתפתחת חשיבה דידקטית המעניקה את הכישורים החשובים כל כך למתכנת בדרך הבנת הבעיה ויצירת נתיבים שונים לפתרונה.

לא לבדו יחיה האדם – אעשה לו עזר כנגדו
מרבית המתכנתים כיום אינם עובדים לבדם. הם חלק מצוות דינמי הפועל יחדיו, כגוף אחד, על מנת לפתח את התוכנה, האפליקציות או את אתר האינטרנט. במהלך הלימודים מתחילים להתנסות בעבודת הצוות הזו וממשיכים לפתח את הכישורים החברתיים הללו גם כאשר עובדים במשרד יחדיו. בעידן הנוכחי אנו עדים למעבר ממשרדים פרטיים לכל מתכנת או משולחן בודד ל- Open Space או חלל פתוח שבו מספר מתכנתים עובדים יחד. 

הובלת פרויקטים
את הצוות מנהל צוות שהוכשר בניהול פרויקטים ומשמש מעין מנהיג מלא השראה לצוות תחתיו. הוא מקצה את המשימות בהתאם לכישורים השונים של הצוות, נמצא שם על מנת להגיש עזרה ומוודא כי הפרויקט עומד בזמנים ובתקציב שהוקצו לו. כאשר לומדים להוביל פרויקט בהייטק בונים כישורי ניהול שיכולים לסייע בכל תפקיד ניהולי בעתיד.

pexels.com

עמידה מול קהל
חברות הייטק רבות מעניקות למתכנתים ולמובילי הצוותים את הכישורים המתאימים לעמידה מול קהל והצגה של הפרויקט. גם כלי זה יכול לסייע בעתיד בכל תפקיד – אם בתחום השיווק, בפוליטיקה ואפילו בתחומים רחוקים מאד מעולם ההייטק כמו בידור או כמרצים.

פיתוח חשיבה יצירתית
לימודי ההייטק, למרות התדמית של התחום כתחום ריאלי, מסייעים לפתח חשיבה יצירתית. כאשר מתחילים פרויקט יש לנתח את האפשרויות השונות של כל פתרון. חשיבה מחוץ לקופסה מסייעת ליצור פרויקט טוב יותר. בעתיד אפשר להשתמש באותם כישורים גם ביוזמות אישיות שלכם.

משכורות מתגמלות
לצד הערך המוסף שיש ללימודי הייטק בתחום פיתוח הקריירה האישית הוא אחד המתגמלים בישראל מבחינת שכר. מתכנת מתחיל, גם אם רק ברמת QA ירוויח בשנה הראשונה כעשרת אלפים ₪ לחודש ובכל שנה יוכל להגדיל את משכורתו בשיעור של בין 30%-50% עד למשכורות גבוהות מאד בתפקידים ניהוליים בהייטק. 

לסיכום, לימודי הייטק מעניקים מגוון רחב של כלים לחיים ומספקים לצד הידע התיאורטי גם ידע מעשי רב ופותחים אפשרויות מזהירות מבחינת קריירה בחברות הזנק ובחברות טכנולוגיות מובילות בארץ ובעולם.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים