האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

המקצוע שמניע את גלגלי המשק

תחום ראיית חשבון אמנם זכה לסטיגמה אפרורית למדי, אולם אין ספק שכיום הוא מהווה את אחד מעמודי התווך של הכלכלה הישראלית. יותר ויותר אנשי עסקים מובילים בוחרים להתחיל את דרכם כרואי חשבון.

יורם לימודים | 25-06-2019 13:23:49
shutterstock.com


רקפת רוסק עמינח, ארז ויגודמן וסמדר ברבר צדיק מהווים דוגמאות טובות למגמה הזו. ארבע האושיות הכלכליות הללו למדו ועסקו בראיית חשבון. 
אז למה זה קורה ולמה דווקא ראיית חשבון? הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על המקצוע שמככב "מאחורי הקלעים" של כל העסקאות הגדולות ביותר במשק. ״נושא הסטארט אפים תופס מקום משמעותי בדיון הציבורי והתקשורתי בשנים האחרונות, וכולנו מפנטזים על אקזיטים. בכל העסקאות האלה מעורב בדרך כלל רואה חשבון", מגלה ד"ר רוני לזר, רואה חשבון וראש בית הספר לחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון. "למעשה, מי שבפועל עושה את העבודה ומביא את העסקה לביצוע הם רואי החשבון. אין אפשרות לבצע עסקה, הנפקה, מיזוג או רכישה שיוצאים לפועל ללא ליווי מקצועי של איש כספים שמבין במיסי העברה, מיסוי בינלאומי ואסטרטגיות פיננסיות נוספות". 

למי כדאי ללמוד ראיית חשבון?

"מקצוע החשבונאות מהווה אתגר מרתק לכל מי שמתעניין בעולמות הפיננסיים והעסקים. התחום רלוונטי מאוד למי ששואף להוביל עסקאות ותהליכים פיננסיים מורכבים, ולשלוט בהכרעות הגורליות שמתרחשות מאחורי הקלעים. כיום, הרבה רואי חשבון בכירים שותפים לתהליכים המורכבים והמשמעותיים ביותר בשוק העסקים בארץ ובעולם, הן באופן ישיר כאנשי עסקים בפני עצמם, והן כיועצים הקרובים ביותר לאנשי העסקים המובילים".

אילו תכונות דרושות כדי להצליח בתחום ראיית החשבון?

״לעתים טועים לחשוב שראיית חשבון מורכבת בעיקרה מהגשת דו״חות לרשויות המס, אולם בפועל זה הרבה מעבר לכך. כדי לקחת חלק בעסקאות משמעותיות כרואה חשבון, דרושה הבנה עסקית, הבנה של תהליכים כלכליים, ובנוסף, היכרות עם האופן שבו מתנהל המשק לצד ראיית מקרו".

shutterstock.com


נהוג להניח שרואי חשבון הם בעלי יכולות מתמטיות גבוהות

"זוהי עוד טעות נפוצה. חשבונאות היא לא מתמטיקה, אלא שפת עסקים, ולכן לא בהכרח צריכות להיות לך יכולות מתמטיות גבוהות כדי להצליח. ידע של 4 יחידות במתמטיקה, ולפעמים אפילו ידע של 3 יחידות, הוא בהחלט מספק", טוען ד"ר לזר, "כדי להתנהל בהצלחה בתחום, יש צורך משמעותי יותר בהתנהלות מתודית וסדורה, בחשיבה לוגית וביכולת ליישם בהצלחה עקרונות עסקיים״.

לימודי חשבונאות יכולים גם להוות גם מקפצה לתחומים אחרים? 

"בהחלט, יש הרבה מאוד דוגמאות למקרים שבהם ראיית חשבון שימשה קרש קפיצה לעשייה משמעותית בתחומים אחרים, כמו למשל בשדה הפוליטי או במגזר הציבורי", אומר ד"ר לזר "רקפת רוסק עמינח (מנכ"לית בנק לאומי) וסמדר ברבר צדיק (מנכ"לית קבוצת הבינלאומי), הן דוגמאות לכך, וגם ארז ויגודמן, שהיה מנכ"ל של חברות מהגדולות במשק - כמו עלית-שטראוס, מכתשים אגן וטבע. מי שבוחר ללמוד חשבונאות יודע שהוא יזכה לקבל את התשתית המיטבית לעשייה משמעותית בעולם העסקים, מבלי תמיד לדעת מראש מה יהיה המסלול המקצועי שלו ובאיזה תפקיד ימצא את עצמו בסופו של יום״.

מהו האתגר המקצועי שלך כראש החוג ללימודי ראיית חשבון? 

"המטרה העיקרית שלנו בחוג במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון, היא בראש ובראשונה להגיע לאחוזי השמה גבוהים של הסטודנטים שלנו." ומוסיף "אני מאוד שמח וגאה בכך שרוב הבוגרים שלנו נחטפים למשרדים מעולים מיד עם סיום הלימודים, ומתחילים את הקריירה שלהם ברגל ימין".

למידע ופרטים על תואר ראשון בחשבונאות במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט לחצו כאן

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי