האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

התואר האידיאלי לכל שלב בחיים

גם אם רק חזרתם מהטיול של אחרי צבא, וגם אם אתם כבר בעלי מקצוע באמצע החיים, יש לכם הרבה מה להרוויח מלעשות תואר במשפטים. מתוך ההבנה הזו, יותר ויותר אנשים, כולל ח״כים ושרים, בוחרים ללמוד תואר במשפטים בשלב מסוים בחייהם.

יורם לימודים | 25-06-2019 13:10:29
חלקם עושים זאת במטרה לעסוק בעריכת דין, וחלקם מסתפקים בהשגת התואר, מתוך הכרה בכך שעצם הכשרתם למשפטנים תשפר את מעמדם בתחום בו הם פועלים.

 משיחה שערכנו עם פרופ׳ מיכל טמיר מהמרכז האקדמי שערי מדע ומשפט בהוד השרון, עולה שישנן (לפחות) חמש סיבות משכנעות ללמוד תואר במשפטים בשלב כזה או אחר בחייכם.

1. מתאים לאנשים עם תחומי עניין שונים 

המשפט נוגע בכל תחומי החיים. הוא רלוונטי לעולם העבודה, לעסקים, לפעילות ציבורית ואף למישור החיים הפרטיים. מסיבה זו, המשפט יכול לשרת אנשים הפועלים בקשת רחבה מאוד של עולמות תוכן, כגון בריאות, פוליטיקה, תקשורת וכיו״ב. "אצלנו בשערי מדע ומשפט יש הטרוגניות מאוד גדולה", מספרת פרופ' טמיר, "בכיתות הלימוד שלנו לומד קהל מגוון של סטודנטים, וכל אחד מהם מביא את נקודת המבט שלו. מבוגרים וצעירים, יהודים וערבים, חילונים ודתיים, אנשים מעולמות ההנדסה לצד מדעי הרוח והבריאות, לכולם יש עניין בהיבטים שונים של מערכת המשפט".


2. אפשר להתחיל בכל גיל

ניתן להתחיל ללמוד תואר במשפטים בכל גיל, גם באמצע החיים, לאחר שכבר רכשתם השכלה אקדמית ואולי גם פיתחתם קריירה בתחום אחר. בשונה מתארים רבים אחרים, משפטים הוא תואר המשתלב בכל שלב בחיים, ובכוחו לתרום לקידום המקצועי בכל תחום עיסוק.
"יש כל מיני סיבות שמביאות אנשים להתחיל ללמוד לתואר במשפטים בגיל מאוחר", מספרת פרופ' טמיר, "לעתים מדובר בשאיפה להתפתחות אישית, לעתים מדובר בכורח כלכלי שמוביל לחיפוש אפיקי פרנסה אחרים, ולעתים כמובן במוטיבציה עסקית, שמייצרת את השאיפה להיות עצמאיים יותר בכל הקשור לסגירת עסקאות וחוזים".

3. אין חכם כבעל ניסיון 

מי מאיתנו לא נתקל בסיטואציה שבה חשב לעצמו ״אם רק היה לי עו"ד שיעזור לי בעניין הזה…״. משפטים הוא אחד התארים הפרקטיים ביותר לחיי היומיום, ובכוחו לסייע במגוון סוגיות שמוכרות היטב לכולנו: חתימה על חוזה שכירות דירה או הסכם עבודה, ביורוקרטיה מול מנגנונים שונים ואפילו פתרון משברים משפחתיים. "אני מכירה הרבה מאוד סטודנטים שהחליטו ללמוד משפטים בעקבות תהליך גירושים שעברו", מספרת פרופ' טמיר. 4. העשרה או הסבה מקצועית

כבר מזמן עברו הימים שבהם נהוג היה לעבוד באותו מקום עבודה במשך עשרות שנים ואז לצאת לפנסיה. כיום, יותר ויותר אנשים מנהלים מספר קריירות, לפעמים אפילו במקביל, והתופעה של בני 40+ שמחליטים לבצע הסבת קריירה וללמוד משפטים נפוצה מאי פעם. לא בהכרח מדובר על הסבה מקצועית מוחלטת, הכוללת התמחות ופתיחת משרד עו״ד עצמאי. לעתים מדובר על הסבה לתפקיד משפטי שאינו דורש רישיון עריכת דין, כגון ייעוץ משפטי. "בתור מרצה, אני מלמדת גם סטודנטים בעלי תארים קודמים", מספרת פרופ' טמיר, "הם מציעים נקודות מבט הנשענות על ידע ומומחיות בתחומים אחרים, כגון כלכלה או תקשורת, ואני מאוד נהנית לשמוע אותם ולהרחיב אופקים".

5. תואר חברתי

מי שמעוניין לפעול בתחום האקטיביזם החברתי או הפוליטי, יגלה עניין מיוחד בתואר במשפטים, משום שבכוחו לתרום רבות לניהול מאבקים חברתיים וציבוריים. תואר במשפטים יכול לסייע להוביל לשינוי חקיקה, כמו גם לעורר שיח ציבורי חשוב. "יש לנו בשערי משפט סטודנט המכהן כחבר כנסת", מספרת טמיר, "והיו עוד סטודנטים שפנו לפוליטיקה ולתחומים חברתיים נוספים. ההשכלה המשפטית מחדדת את ההבנה על אילו גורמים כדאי וצריך להשפיע ובאילו כלים ניתן לעשות זאת".

למידע ופרטים על תואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט לחצו כאן

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים