האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נרשמים לגנים

הרבה לפני פתיחת שנת הלימודים הרשמית הורים רבים נדרשים לרשום מראש את ילדיהם לגנים, למאורע המרגש מתלווים חששות רבים, מי יטפל בילד? כיצד ישתלב ילד עם רגישויות למזון? האם יש מקום לגמישות במחיר הגן? ועוד שאלות רבות. אספנו מספר נקודות חשובות, שיעזרו לכם לקבל הח

יורם לימודים | 23-05-2019 11:57:41
אפשר להסתמך על המלצות- אך אין טוב ממראה עיניים
ההחלטה לרישום לגן חדש עוברת פעמים רבות דרך הרשתות החברתיות- שם, בקבוצות הקהילתיות ניתן לשאול שאלות ולקבל המלצות אודות גנים מקומיים. פעמים רבות, מאחורי ההמלצות הללו עומדות אימהות מרוצות, שנהנות משירותי הגן מספר שנים. אך, קיימים מקרים בהם קרובי משפחה או חברים של בעלת הגן ממליצים בשמה ולא בהכרח מכירים את שגרת הגן ואת הגישה החינוכית. 
לכן טובות ונעימות ככל שיהיו ההמלצות- חשוב לגשת לגן ולבחון את הדברים מקרוב. להקשיב לרחשים ולקולות העולים מן הגן, האם אלו קולות של צחוק ושמחה? האם שרים שירים? איזו מוזיקה מושמעת? 
היכן נמצא הצוות החינוכי? 

במידת הצורך ואם יש אפשרות, חשוב לגשת לגן דווקא בשעות האיסוף ולפגוש הורים שכבר נעזרים בשירותי הגן, כך ניתן לקבל חוות דעת ממקור ראשון. שאלו את ההורים על הגישה החינוכית ועל היחס של הצוות, על שגרת הגן, רמת הניקיון, התפריט ועל הפעילות החברתית בגן. 

התאמה לגישה החינוכית 
דמוקרטי, אנתרופוסופי, מונטיסורי, רג'יו- אמיליה, החינוך הזורם, גן מוזיקלי, גן המטפח אוריינות ועוד. ישנן עשרות גישות חינוכיות לגיל הרך שכל מטרתן היא לפתח את הפוטנציאל הטבעי של הילד. 
בדפים ברשתות החברתיות ואתרי האינטרנט הרשמיים של הגנים מצוינת בדרך כלל הגישה החינוכית, אך גם כאן, אין טוב יותר משיחה ישירה עם הגננת, להבין מהי השכלתה ומהי ההשכלה של יתר הצוות, היכן נרשמו ללימודי חינוך לגיל הרך ובאיזו גישה נוקט מוסד הלימודים שאליו נרשמו ובו השלימו את לימודי התואר.

כיוון שכיום קיימות עשרות תכניות לימוד לגיל הרך וכדאי לברר מראש מה המהות של כל אחת ואחת ואיזו תעודה הלימודים הקנו לצוות הגן. 

pexels.com

תנאים בסיסיים
מספר העובדים בצוות החינוכי בגן, שעות עבודה, זמן המנוחה של הילדים, ימי חופשה, מספר תאי השירותים, גישה נוחה לעמדות לרחיצת ידיים, הימצאותה של חצר למשחק ואמצעים המבטיחים את בטחון ובטיחות הילדים (כמו שערים, גדרות, סיסמאות), סוג האוכל והכנתו ועוד. אך היריעה קצרה מלהכיל את כל הפרטים בהם אנו נדרשים לטפל טרם כניסתם של הקטנטנים לגן, ואלו הם רק חלק  מהנושאים החשובים, שעלינו לברר בכדי להבטיח את שלומם ובריאותם של ילדי הגן והצוות, אל תקלו ראש בכך, בררו את כל המידע הנדרש באופן יסודי.

רגישויות ועניינים כלכליים 

ישנם ילדים שבגיל צעיר יחסית, כבר מאובחנים עם רגישויות למוצרי חלב, גלוטן, שומשום, ביצים, בוטנים וכולי. החשיפה למזונות אלו מסכנת את חייהם באופן ממשי. 
לכן בטרם הרישום לגן בחנו את התפריט, האם קיימת גמישות אם אכן ישנו ילד הרגיש לאחד מרכיבי המזון הללו והאם בכל זאת מגישים אותו בגן או מוצאים תחליף תזונתי הולם. 

נושא נוסף שהוא חשוב לא פחות הוא - כספים. עלות חודשית לגן מסתכמת בסכום לא מבוטל בכלל ודורשת היערכות כלכלית. בררו לגבי  תנאים לביטול ומה גובה הקנס במידה ואתם מבטלים  (נהוג לגבות קנס בגובה תשלום חודשי אחד) 
בדקו האם הגן מפעיל קייטנה בחודשי יולי-אוגוסט ומה עלות הקייטנה במידה ותחליטו להירשם גם אליה. 

לסיכום, 
אין ספק, שאחת מההחלטות החשובות ביותר, שתקבלו בשנים הקרובות הינה ההחלטה לרשום את ילדיכם לגן ילדים לגיל הרך. 
גשו לגן ושוחחו עם ההורים, כך תוכלו לקבל חוות דעת ממקור ראשון. כמו כן, צרו קשר עם הגננת ובררו פרטים לגביה ולגבי הצוות המסייע לה בגן ופרטים נוספים אשר חשובים לכם. בהצלחה! 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים