האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

טיפים למסיבות ביתיות שוות לסטודנט התפר

רוצה לערוך מסיבה שווה, אבל אין לך כסף? תכל'ס, בוא נגיד את האמת: אתה מת לצאת לאיזו מסיבה טובה אבל אף אחד לא מזמין אותך לאחת כזו בחינם? מה הבעיה, הנה כמה עצות למארח הקמצן. סליחה, התפרן.

יורם לימודים | 17-02-2019 15:19:36
נידבת את הבית שלך? שאחרים יביאו אוכל ושתייה

עצם זה שאתה מנדב את הבית שלך, זה כבר משהו, כי לא כולם מוכנים להפקיר את הבית שלהם בשביל לערוך מסיבה לחברים הסטודנטים הפרועים שלהם, שרק מחפשים איפה לפרוק את מאגרי האנרגיה שלהם. לכן, תלביש על הפרצוף הבעה של צדיק, ותדרוש מהאורחים שלך שיביאו איתם משהו. תעשה רשימה מסודרת: רוב הבחורים צריכים להביא בקבוק אחד של אלכוהול (אבל לא בקבוק אחד של בירה, יש גבול לקמצנות של החברים שלך....). אם יש לך חברות שיודעות לאפות תבקש מהן שיביאו כל מיני מאפים טעימים, פשטידה או עוגה – במקום שתייה. אם הן לא יודעות לאפות או שלא בא להן, תבקש מהן להביא פיצוחים, נישנושים, ממתקים וכו'. אל תשכח להפיל על שניים או שלושה אנשים להביא שרוולים של כוסות חד פעמיות

איך להכפיל את כמות המשקאות?

אם אין לך הרבה בקבוקי אלכוהול או שאתה פשוט מנסה לחסוך בהם, תכין דרינקים: אתה יכול לשפוך שלושה בקבוקי אלכוהול לתוך קערה ענקית, לערבב עם שניים או שלושה בקבוקי מיץ תפוזים או תפוחים ולשפוך פנימה קופסא שימורים של אננס חתוך לקוביות. ייצא לך פונץ' אלכוהולי מתוק, בכמות של שישה בקבוקי אלכוהול. (וזה גם ממש טעים).  עוד משקה שמותח את גבולות האלכוהול – קנקנים של לימונדה (אפשר מבקבוק תרכיז), מהולים עם אלכוהול כלשהו, ובפנים פלחים של לימון. אפשר לערבב קולה עם וויסקי - ואפשר לחשוב על עוד רעיונות שמשלבים עם האלכוהול פירות, חלב, מים ואפילו עשבי תיבול כמו נענע. הדבר היחיד שאתה צריך לשריין מראש זה בקבוקים ריקים או קנקנים גדולים. אם יש לך בר של מי עדן, אתה יכול לקחת מיכל ריק של מים, להכניס בתוכו משקה ולחבר למתקן כרגיל. זה ייצא קר ומתוק, וגם עם קטע מדליק.

shutterstock

דמי כניסה סמליים, או כיבוד בתשלום

אם לא נעים לך לבקש מהחברים שלך להביא איתם משקאות, או שאתה פשוט יודע שהם לא יביא כלום והכיבוד היחידי המסיבה יהיה מי ברז, אולי תחשוב על אופציה של גביית תשלום סמלי בכניסה, או גביית תשלום עבור המשקאות. הדרך הזו היא נכונה וחוסכת הרבה בירוקרטיה של "מה כל אחד מביא" (שגם קצת מזכיר סדר פסח אצל סבתא), אבל מחייבת אותך להוציא סכום כסף גדול למדי, לפני המסיבה. תצטרך לרכוש אלכוהול, חטיפים, כוסות חד פעמיות וכו'. אתה צריך לעשות חישוב איזה סכום  אתה יכול לגבות מסטודנטים תפרנים, כדי שמצד אחד יכסה את עלות השתייה, אבל מצד שני  לא יגרום לחברים שלך להתבאס וללכת הביתה (ואז המסיבה שלך תהיה שוממת ומשעממת). אופציה נוספת היא לגבות כסף עבור השתייה, ואז כל אחד יוכל להחליט כמה כסף הוא בעצם מוציא (ואם תיתקע עם הרבה אלכוהול שלא נפתח, תחזיר לחנות).

נסה לגייס חסות מסחרית

רעיון חדשני, שעולה כאן בפעם הראשונה אי פעם (סתם, נו, ראינו אותו באינספור סדרות טלוויזיה): גיוס חסות מסחרית למסיבה שלך. זה לא הזוי ורחוק כמו שזה נשמע: קהל הסטודנטים הוא קהל נחשק על ידי הרבה מפרסמים, שישמחו לפרסם במקום שירכז מספר גדול צעירים משכילים. כמובן שלא מדובר בכך שתגייס את פרארי ותקבל ליד כמה מיליוני שקלים, רק כדי לתלות כרזה מתקלפת מעל יורי וחנן, החברים החנונים שלך – אבל אתה בהחלט יכול לגייס כמה אלפי שקלים מחברות שמחפשות סטודנטים לעבודות מזדמנות, מבית קפה שכונתי, מחנות ספרים ועוד

וודא שיש לך ביטוח דירה טוב

הסעיף הזה חשוב מאד גם בלי קשר למסיבה, אבל רלוונטי מאד לפני המסיבה. האם יש לך ביטוח לדירה? האם אתה יודע מה תפקידו? ביטוח דירה מגן עליך במקרה שפרצו אליך, שגנבו ממך, שמשהו נשרף לך בבית, שנגרם נזק לרהיטים שלך, לכיור או לאמבטיה, ועוד. הביטוח הזה הוא ממש לא יקר, והוא חשוב מאד במיוחד לבחור שגר בדירת סטודנטים שאנשים באים ויוצאים ממנה, שצינורות עלולים להתפוצץ בה בכל רגע נתון, שאנשים מעשנים בה ליד חומרים דליקים – וכל דבר בעצם שעלול לקרות – ועולה כל כך הרבה כסף לתקן ולסדר (אלא אם יש לך ביטוח דירה).
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי