האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פסיכומטרי 2018: איזה מכון יביא אותך להצלחה בדרך שלך?

אם תואר אקדמי נמצא בתוכניות שלכם, הפסיכומטרי יהיה כנראה המשוכה המשמעותית והמרכזית בדרך לשם. אם אתם לא אוטודידקטים וחזקים מאד ביישום וביצוע מבחני חשיבה מאתגרים, אתם תרצו לעבור דרך מכון פסיכומטרי שיעמוד לצדכם כל הדרך למבחן ויתמוך בתהליך הלמידה שלכם

תוכן שיווקי | 05-06-2018 12:44:31
אם אתם אכן אוטודידקטים, שימו לב שתצטרכו לרכוש את הספרים בכל מקרה, וספרים רציניים שמכילים ריבוי של מבחנים, שאלות ממבחנים ושאלות תרגול מקיפות וממקדות יעלו כסף רב. יכול מאד להיות שביחס למחיר, התועלת ממדריך מיומן בהכנה לבחינה וסביבה תומכת יוכלו להיות לעזר רב ומשמעותי גם ללומדים העצמאיים.

הנתונים היבשים על הבחינה והמכונים
על פי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, כ- 40,000 אנשים בממוצע נבחנים בבחינת הפסיכומטרי בעברית מדי שנה, כאשר הציון הממוצע, נכון לדגימה האחרונה שנעשתה בשנת 2017, עומד על 570 נקודות. 

הבחינה הפסיכומטרית היא מורכבת, בודקת מיומנויות שונות ומתעדכנת תדיר. בשונה מהעבר, כשעוד אפשר היה לצלוח את הבחינה בעזרת הזיכרון (כלומר לזכור את כל הטריקים שיש), היום, הטקטיקה הזאת כבר אינה רלוונטית ומהתלמיד נדרשת למידת עומק, תרגול והטמעה של המיומנויות שנבדקות בבחינה. הטמעת המיומנויות האלו, והפיתוח עצמו למי שטרם גילה אותן בעצמו הם תוצאה ישירה של תרגול. זה אומר שבכל מקרה, כדי להצליח ולהגיע לציון היעד, התלמידים יצטרכו לעבוד ולתרגל. ככל שתנאי התרגול יהיו טובים, מותאמים ומטיבים עם הצרכים הספציפיים של התלמיד כך היכולת והכלים שעומדים לרשותו למימוש הפוטנציאל שלו גדלים ואיתם הציון הסופי.


למה מכון פסיכומטרי?
מכון פסיכומטרי הוא כמו חממה המאפשרת שליטה מסוימת על חלק מהתנאים, מקטינה אלמנטים של חרדת מבחנים וחשש מחוסר וודאות, ומאפשרת את התנאים למיצוי פוטנציאל התלמיד ביחס להשקעתו.

מטרתו של מכון פסיכומטרי היא לייצר את התנאים לגילוי, טיפוח ופיתוח המיומנויות הדרושות לבחינה. שילוב הגורמים השונים הוא שהופך את הבחינה למאתגרת. בעוד רמת הקושי של החומר עצמו לא גבוהה יחסית, דווקא ההתמודדות האישית עם התנאים הוא האתגר המרכזי.

מכון פסיכומטרי טוב הוא מכון שיש ביכולתו לספק את התנאים האופטימליים שיהפכו את ההתמודדות האישית לאתגר מספק, ואת הבסיס ממנו התרגול הופך לדרך סלולה ואפילו מהנה, וליעד בר השגה.


איזה מכון? ואיך לבחור?
בארץ קיימים מספר מכונים מוכרים. לצד המוסדות המובילים כמו קידום ויואל גבע פועלות חברות קטנות יותר כמו way High Q, E.Z   ואף יוזמה חברתית מבורכת שהוקמה על-ידי סטודנטים לרפואה המציעים קורס הכנה לבחינת הפסיכומטרי במחיר "חברתי".

בקצרה, חלק מהמכונים הבינוניים עובדים עם הסדרים ושיתופי פעולה המאפשרים הנחה מסוימת, אולם בחלקם הכיתות גדולות ללא תמיכה פרטנית מספקת. במכונים המציעים מחירים "חברתיים" אין בדרך כלל יכולת לקיים בקרה פדגוגית ופיתוח חומר ברמה גבוהה.

עם השקעת הזמן והכסף הצעד הבטוח והחכם יהיה ללכת לאחד מהמכונים המובילים, כמו יואל גבע או קידום.


חשוב לדעת שגם בקידום תוכלו למצוא מחיר חברתי, כאשר אחד המסלולים של החברה הינו- קורס ההכנה לפסיכומטרי לתלמידי תיכון במחיר שווה לכל נפש.

הצלחה בבחינת הפסיכומטרית היא פונקציה של תרגול ופיתוח מיומנויות. זאת עבודה אישית אשר הופכת קלה ומוצלחת יותר בהינתן התמיכה המדויקת שמתאימה לצרכים המשתנים של התלמיד, בסביבה טכנולוגית וביחס לציר של זמן מול אפקטיביות. 

יש חברות המתהדרות בותק עצום של המורים ברמה של 15 או עשרים שנות הוראה, אבל צריך לזכור שהדינמיות של המדריך והיכולת שלו לספק פתרונות בהתאמה אישית לתלמיד עצמו, הם המהווים את הגשר המשמעותי להגשמת הפוטנציאל המלא בבחינה. בקידום התלמידים נהנים ממערכת לימוד אדפטיבית באמצעותה מאבחן המדריך את צרכי התלמיד ויודע להתאים לו את שיעורי הבית באופן אישי. קבוצות לימוד קטנות המתמקדות בנושאים שונים לאחר ניתוח ביצועים ממוחשב, בתוספת מערכת E.T המאפשרת צ'ט און ליין עם מדריך בכל ימות השבוע, ומערכת הלימוד האדפטיבית מהווים יחד תמהיל אקסקלוסיבי של תמיכה מלאה ומאד פרטנית.

פרמטר קריטי נוסף הוא נושא העלויות, הבחינה יקרה וגם הקורסים. מחיר יקר יותר לא בהכרח מבטיח תמורה טובה יותר. מה שיבטיח את התמורה היא גישה מפוכחת לנושא, כזו שמלווה באורך רוח, אחריות אישית ושימוש מיטבי במשאבים של התלמיד, אלה כוללים את זמנו, האנרגיות שלו וכספו.

גילוי נאות: ידיעה פרסומית שנכתבה ע"י קידום ידע והשכלה בע"מ.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים