האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מבלי להגיע לקמפוס: תואר אקדמי דרך האינטרנט

המהפכה האקדמית עולה שלב ואם אתם חולמים ללמוד מכל מקום ובכל זמן שרק תרצו מבלי להגיע לקמפוס - הרווחתם. תכנית לימודים מקוונת של האוניברסיטה הפתוחה מציעה תואר משולב במדעי המדינה ותקשורת מבלי לצאת מהבית, איך ניגשים לזה ומי יכול להתקבל?

יורם לימודים | 22-04-2018 16:53:21
סטודנטים רבים שמגיעים מדי יום לקמפוס מרגישים שהם מבזבזים זמן בהרצאות, הם חולמים ללמוד בשעות שלהם, בזמן שלהם ומאיפה שהם רק רוצים, אבל תכניות הלימודים בארץ לא מאפשרות זאת. אלא שהאוניברסיטה הפתוחה פתחה פלטפורמה של "אקדמיה מקוונת" שמאפשרת לרכוש תואר בתקשורת ומדע המדינה מבלי לבקר בקמפוס אפילו לא פעם אחת. תחילתה של מהפכה בלימודים?  

מדלגים על הקמפוס: כל הסיבות ללמוד תואר מהבית

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד לימודים מוביל אשר מעניק לסטודנטים גישה לדרכי הלימוד המתקדמות ביותר. אחרי שאוניברסיטאות מובילות בעולם אימצו את שיטת הלימודים המקוונת, זה קורה גם אצלנו, האוניברסיטה הפתוחה מצטרפת לשינוי הגלובאלי בשיטות הלימוד, ומשיקה אפשרות ללמוד באופן מקוון למעוניינים בתואר במדעי המדינה ותקשורת. 

למה כדאי ללמוד לתואר מהבית? (צילום: shutterstock)

התואר במדע המדינה ויחב"ל ובתקשורת הוא יוקרתי ומבוקש מאוד בקרב הסטודנטים, ובמסלול המקוון של האוניברסיטה הפתוחה שמים דגש על המדיה החדשים ותפקידם כמניעים אקטיביזם חברתי ופוליטי, מה שהופך אותו לאטרקטיבי יותר. 

יש מוסדות מובילים שמציעים מספר קורסים מקוונים במסגרת התואר, אבל האוניברסיטה הפתוחה מציעה להשלים את כל התואר בסיוע של אמצעים דיגיטליים מבלי להגיע לקמפוס. לימודי התוכנית כוללים מספר קורסים ייעודיים שפותחו במיוחד עבור מסלול זה, אותם מעבירים מרצים מהשורה הראשונה מתחומי מדע המדינה והתקשורת.

ללמוד תואר בכל מקום, ובכל זמן 

הפלוס העיקרי בתואר מקוון היא האפשרות ללמוד מבלי לצאת מהבית, אבל לא רק, יש עוד מגוון סיבות שהופכות את לימודי התקשורת ומדע המדינה ברשת למומלצים במיוחד. 

אנחנו חיים בתקופה בה מרכז החיים שלנו מתרחש באינטרנט, אנחנו מבלים ברשת המקוונת את רוב זמננו, ושואבים משם את רוב המידע. האינטרנט זו גם הזירה המרכזית בה פוליטיקאים מביעים את טענותיהם ולכן זה כלי חיוני וחשוב לכל מי שעתיד להיכנס לתחום מדע המדינה.

תוכלו ללמוד מכל מקום ובכל זמן שאתם רק רוצים  (צילום: shutterstock)

הזמן הוא משאב יקר, אל תבזבזו אותו בעמידה בפקקים בדרך לשיעור באוניברסיטה, למעשה בדרך הזו תוכלו להשתמש בכל דקה פנויה שיש לכם כדי ללמוד ולהעשיר את עולם הידע שלכם בתכנים מעולם התקשורת ומדע המדינה ובסופו של דבר גם לקבל את הטייטל "בוגר תואר ראשון". אין צורך לשבש את שגרת חייכם כדי להגיע לשיעורים, הטכנולוגיה המקוונת נותנת את כל מה שצריך כדי ללמוד בבית, ומי לא חולם ללמוד מכל מקום ובכל זמן שנוח לו?

האפשרות ללמוד באינטרנט היא ידידותית למשתמש, כשתשבו בהרצאה לעיתים תתקשו לעקוב אחרי המרצה אבל כאן זה אחרת, למקרה ודעתכם הוסחה ולא הבנתם את מה שנאמר תמיד תוכל להריץ את אחורה את השיעור המקוון או לחלופין להריץ קדימה חומר שאתם שולטים בו. 

בקלות ובמהירות: תואר אקדמי מקוון, יש יותר טוב מזה? (צילום: shutterstock)

איך נרשמים, ואיזה קורסים לומדים? 

יש מי שחושש כי משמעותם של לימודים מקוונים הוא למידה עצמאית, ולא כולם מצליחים לאזור את הכוח הדרוש כדי ללמוד לבד. יתרונו של המסלול הוא בכך שלכל לומד ימונה מנחה אישי, אשר ילווה אותו במהלך התואר ויסייע בהתמודדות עם כל הקשיים והלבטים שנוצרים במהלכו, בין אם בעצמו ובין אם בהפניה לגורמים אחרים.

במהלך התואר תוכלו ללמוד קורסים כמו מדיניות ציבורית ומבוא למחשבה מדינית, דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל, אקטיביזם חברתי ופוליטי בעידן המדיה החדשים, בתואר לא ילמדו אתכם לשנן אלא גם לחשוב. ההוראה המתקדמת הזאת בעיקר מאפשרת שילוב של כלים דיגיטליים, עיוניים ומעשיים כאחד, התנסות ואיסוף חומרים ברשת.

הדרך הנכונה לעשות תואר היום (צילום: shutterstock)

אז איך לומדים? בשלב זה המפגשים המקוונים נערכים באמצעות מערכת "זום", מערכת המאפשרת ללומדים גישה באמצעות רשת האינטרנט בכל מקום ובכל זמן, להקלטות המפגשים, ומי שרוצה יכול להשתתף במפגשי ההנחיה. כל הקורסים בתואר, כמו גם הסדנאות המעשיות יתקיימו באופן מקוון כך תוכלו בכל זמן ובכל מקום שאתם רוצים. 

אם אתם בדיוק מאותם האנשים שיודעים לזהות הזדמנות מצוינת כאשר אתם רואים אותה, הקליקו פה וגלו פרטים נוספים על התואר החדש ומהרו להירשם לפני שההרשמה לקראת השנה החדשה תסגר. 

מה אתם חושבים על למידה מקוונת? רשמו לנו כאן בתגובות או בדף הפייסבוק של יורם לימודים

X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי