072-3300504

היכל התהילה של שנקר: מעבדת מדיה חדשנית

הכירו את היכל התהילה בו אינטראקציה פוגשת טכנולוגיה וקוד פוגש רגש: מעבדת המדיה של מכללת שנקר מקרבת את הקדמה לסטודנטים באמצעות המרכז לעיצוב וטכנולוגיה והמרכז למשחקים. העתיד כבר כאן?

19-11-2015 10:04:00

על לא מעט פיתוחים טכנולוגים מצליחים, חתומים ממציאים בעלי ראש יהודי מלא פטנטים, ובכל זאת, הזרקור עדיין לא מופנה לקהילת הסטודנטים הגדולה, המונה למעלה מ-300,000 סטודנטים בישראל. ובכן, האם הגיעה שעת הסטודנט?

מבחינת מכללת שנקר התשובה היא לגמרי כן, והיא הולכת לעשות זאת באמצעות מעבדת מדיה חדשנית על שם מיכל ואברהם כדר.

המעבדה תעודד פיתוח פרויקטים, פעילות מחקרית ומיזמים רב תחומיים בשיתוף חוקרים, מרצים וסטודנטים ממחלקות שונות במכללה.

ראש המכון לעיצוב וטכנולוגיה בשנקר, מיכל רינות מסבירה כי מעבדת המדיה פועלת בשני היבטים, "אספקט אחד שאנחנו מתעסקים בו, מתמקד בעיצוב של אינטראקציות בין אנשים לטכנולוגיה ובין אנשים ואנשים אחרים, דרך הטכנולוגיה. אנחנו רוצים להסתכל על זה בתור מרחב יצירתי: interaction design".

האספקט השני עליו מדברת רינות הוא אינטרדיסציפלינריות, היא מחדדת, "הדגש הוא סביב שיתופי פעולה רדיקליים, אני מדברת על מעצב טקסטיל שעובד עם מהנדס חשמל, או סטודנט לעיצוב תעשייתי בשיתוף סטודנטית להנדסת תוכנה". באמצעות מפגשים רב תחומיים, מאמינה רינות כי התוצרים יהיו לא פחות מפורצי דרך.

בראש המרכז למשחקים עומדת ד"ר ורד פנואלי, שהובילה את התכנית לעיצוב ופיתוח מחשב במחלקה ללימודי חוץ, היא מאמינה כי ניתן להוביל לשינוי תודעתי קולקטיבי באמצעות משחקי מחשב, "כמו כל מדיה תרבותית, גם למשחקי מחשב יש כוח עצום לעצב ולהשפיע. חשוב לי לציין שאני לא רואה את המשחקים ככלי טיפולי, אלא כאמצעי תרבותי, שגם לו יש את הכוח לעצב אישיות או קהילות שלמות".

מרעיון לאב טיפוס, המעבדה שמאפשרת עשייה
מרעיון לאב טיפוס, המעבדה שמאפשרת עשייה

עיצוב אופנה לצד הנדסה: האם הסטודנטים בשלים?
תחת מעבדת המדיה תוכלו למצוא סטודנט לעיצוב טקסטיל שעובד בשיתוף סטודנט מהמחלקה להנדסה תעשיה וניהול, או סטודנטית מהמסלול לעיצוב ופיתוח משחקים לצד סטוט עמיצוב אופנה. ובכן, האם הסטודנטים בשלים לשיטת עבודה מעורבת?

סטודנט לעיצוב, טל דואק, מאמין כי מדובר בתהליך עבודה משלים, "שמשלבים ידע טכני לביצוע מתומצת של מכניקה ומוסיפים לזה אינטואיטיביות לצורות וממשקים שיש למעצב, יכול לצאת משהו גדול מאוד".

בוגרת המסלול לעיצוב ופיתוח משחקים, עינת דניאל מסבירה כי, "מדובר במרכז חדשני שמאגד בתוכו את כל התחומים שקשורים במשחקים, אם זה תכנות, קונספט וגיים דיזיין. הייחודיות שלו היא הרב תחומיות". דניאל מחדדת ומוסיפה כי, "בתור מעצבת פיתוח משחקים שנחשפת למדפסת לייזר שהגיעה בכלל מעיצוב תעשייתי, העובדה שניתן לתעל את הציוד והידע לתחום המשחקים הוא יתרון אדיר".

דואק מתייחס לעבודה מהסוג הזה כאל מצב של win win situation,"זה מוסיף למעצב יכולות שאין לו, שקיימות אצל מהנדס ולהיפך. אני מאמין שהתוצר יצא הרבה יותר מהיר, בהשוואה לעבודה יחידנית של כל אחד מהתחומים".

מתעניינים בעוד לימודי הנדסה? לחצו כאן.

win win situation: הסטודנטים מנצלים כישורים של סטודנטים מהמחלקות השונות
win win situation: הסטודנטים מנצלים כישורים של סטודנטים מהמחלקות השונות
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד