האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כמחצית מהסטודנטים נתמכים על ידי הוריהם

ההכנסה החודשית הממוצעת של סטודנטים בישראל נמוכה מההוצאה החודשית, מה שלא מותיר ברירה למחציתם אלא להיתמך כלכלית על ידי הוריהם, כך עולה מתוך סקר הסטודנט של התאחדות הסטודנטים

הדס נתנאל | 19-10-2015 11:48:00

בשנים האחרונות נראה כי חלה עליה בכמות השעות שעובדים הסטודנטים ואף בכמות הסטודנטים שעובדים במקביל לתואר, ולמרות זאת נראה כי מחציתם עדיין זקוקים לתמיכתם הכלכלית של הוריהם.

ההכנסה החודשית הממוצעת של סטודנטים שעובדים לכל אורך השנה עומדת על סכום של 3,742 ש''ח, כשההוצאה החודשית הממוצעת עומדת על סכום כמעט כפול ממנו של 6,941.75 ש''ח בחודש.

הנתונים עולים מתוך סקר הסטודנט של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל שערך מכון 'מאגר מוחות', בו השתתפו למעלה מעשרת אלפים סטודנטים, ממרבית מוסדות הלימוד בארץ.

>> סטודנטים מגלים: הסוד שיוציא אתכם מהמינוס

עובדים יותר ועדיין לא מצליחים לסגור את החודש
עובדים יותר ועדיין לא מצליחים לסגור את החודש

אמא, אבא, אפשר כסף?
כולם יודעים ששילוב של לימודים אקדמיים ועבודה הוא לא פשוט, אבל הוא נעשה עוד יותר בעייתי כשהמשכורת החודשית נמוכה בהרבה יותר מסך ההוצאות החודשיות.

למרות הקושי של השילוב בין השניים, 81 אחוזים מהסטודנטים מוצאים את עצמם עובדים במקביל ללימודיהם האקדמיים, כאשר רובם מוצאים את עצמכם עובדים לכל אורך השנה, בין אם מדובר במשרה חלקית או מלאה.

הסיבה העיקרית מדוע חמישית מהסטודנטים אינם עובדים, היא מפאת חוסר זמן ומכיוון שהלימודים אינם מאפשרים להם לשלב זאת.

מצב זה אינו מותיר ברירה ל-48 אחוזים מהסטודנטים, אלא להיתמך כלכלית או להתגורר בבית הוריהם, כאשר גובה הסיוע של סטודנט מהוריו עומד על סכום של 14,309 ש''ח בממוצע בשנה.

לומדים, עובדים ועדיין מוציאים יותר ממה שהם מכניסים
לומדים, עובדים ועדיין מוציאים יותר ממה שהם מכניסים

הנדסאים מרוויחים יותר
מרבית הסטודנטים שמצליחים לשלב עבודה ולימודים הם הנדסאים, כאשר גם השכר החודשי ברוטו הגבוה ביותר נמצא בקרב הנדסאים ועומד על 4,745 ש''ח.

שיעור גבוה של סטודנטים עובדים נמצא יותר במכללות הלא מתוקצבות מאשר באוניברסיטאות או במכללות המתוקצבות.

השכר החודשי ברוטו של סטודנטים מהמכללות הלא מתוקצבות עומד על 4,582 ש''ח, זאת לעומת שכר של סטודנטים מאוניברסיטאות העומד על 3,871 ש''ח, אחריהם סטודנטים שלומדים במכללות לחינוך עם 3,534 ש''ח ואחרונים ברשימה הם סטודנטים הלומדים במכללות המתוקצבות המשתכרים בממוצע מ-3,171 ש''ח ברוטו בחודש.

נשארים עם מינוס בחשבון
נשארים עם מינוס בחשבון
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים