האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

דירוג QS: הישראליות במגמת ירידה

מגמת ירידה נרשמה בקרב האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב והטכניון, בדירוג 500 האוניברסיטאות המובילות בעולם. במקומות הראשונים: MIT, הארוורד וקיימברידג'

גל יונגר | 16-09-2015 11:32:00

החברה הבינלאומית המתמחה בחינוך Quacquarelli Symonds, פרסמה אמש (ג') את המדד השנתי שלה, בו היא מדרגת את 500 האוניברסיטאות המובילות בעולם. מהנתונים עולה כי מרבית האוניברסיטאות הישראליות נמצאות במגמת ירידה בדירוג QS.

האוניברסיטה העברית בירושלים, אמנם נמצאת בראש האוניברסיטאות הישראליות, אך היא גם זו שרשמה את הירידה הגדולה ביותר, כאשר ירדה בעשרה מקומות מהשנה שעברה וכעת היא ממוקמת במקום ה- 148 במדד.

המכון הטכנולוגי טכניון בחיפה דורג במקום ה-198, גם הוא נמצא במגמת ירידה בהשוואה לשנה שעברה, אז דורג במקום ה-190.

אוניברסיטת תל אביב ירדה השנה אל מתחת לקו 200 האוניברסיטאות המובילות בעולם, והיא נמצאת במקום ה-203 זאת בהשוואה לשנה שעברה, אז הגיעה למקום ה-195.

ולצד הירידות של האוניברסיטאות הישראליות במדד היו גם כאלה שהצליחו לטפס בדירוג. אוניברסיטת בן גוריון רשמה הישג מפתיע כאשר עלתה ב- 33 מקומות מהשנה שעברה, והיא מדורגת היום במקום ה- 259. מגמת העלייה נמשכת זה מספר שנים, כאשר רק לפני כשנתיים דורגה אוניברסיטת בן גוריון במקום ה- 331.

אוניברסיטת בר אילן טיפסה אף היא בדירוג הקבוצות הכולל, מקבוצה 651-700 של שנה שעברה, עלתה לקבוצת ה-601-650.

עלתה בדירוג והגיעה למקום 259, אוניברסיטת בן גוריון (צ'-יחצ)
עלתה בדירוג והגיעה למקום 259, אוניברסיטת בן גוריון (צ'-יחצ)

ובמקום הראשון: MIT
אז מי הן האוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם? במקום הראשון נמצא המכון הטכנולוגי MIT שבמדינת מסצ'וסטס, ארצות הברית. אחריו אוניברסיטת הרווארד ואחריה אוניברסיטת קיימברידג' שבבריטניה.

במדרג העולמי של ה-QS מתבצעת בחינה של למעלה מ-3,000 מוסדות לימוד בעולם. כחלק מהקריטריונים למדרג נבדקים: ביקורת עמיתים אקדמית, יחס בין מרצים לתלמידים, ציטוטים אקדמיים של אנשי סגל, ביקורת מגייסי כוח אדם ועוד.

עם כל הכבוד לישראל, אוניברסיטת mit במקום הראשון (צ'-יורם לימודים)
עם כל הכבוד לישראל, אוניברסיטת mit במקום הראשון (צ'-יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי