האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כמה קיבלו הח"כים בפסיכומטרי?

חושבים שפסיכומטרי קשה רק לכם? כמה חברי כנסת אמיצים ניגשו גם הם למבחן המכריע וקיבלו ציונים שלא בטוח היו מפנים להם מושב באקדמיה. ולאן נעלם הטופס של אורן חזן?

הדס נתנאל | 26-05-2015 18:14:00

מעט מאוד חברי כנסת היו אמיצים מספיק בשביל להתיישב ולפתור מרצונם החופשי מבחן פסיכומטרי, וכל זה רק בשביל שכולנו נגלה אחר כך שהם הוציאו ציונים די בינונים, שלא היו מאפשרים להם להתקבל בקלות לאף אוניברסיטה.

לרגל יום הסטודנט הלאומי, קיבלו היום (ג') חברי הכנסת בחינה פסיכומטרית מקוצרת מנציגי התאחדות הסטודנטים והתבקשו לפתור אותה.

מה היה הציון הגבוה וכמה לדעתכם קיבל כל אחד מהן? ובכן, התוצאות היו בינוניות ונראה כי גם כשהבחינה מקוצרת היא לא פשוטה למדי.

מי הוריד את הממוצע? חברי הכנסת פותרים את הבחינה (צ'- דנה בראון)
מי הוריד את הממוצע? חברי הכנסת פותרים את הבחינה (צ'- דנה בראון)

מי הוריד את ממוצע ציון חברי הכנסת?
חברי הכנסת שפינו מזמנם והשתתפו בבחינה היו יואב קיש (הליכוד), אורן חזן (הליכוד), איציק שמולי (המחנה הציוני), יוסי יונה (המחנה הציוני), קארין אלהרר (יש עתיד), יעל גרמן (יש עתיד), מירב בן ארי (כולנו), רחל עזריה (כולנו), רועי פולקמן (כולנו) ועיסווי פריג' (מרצ).

אם ציפיתם מחברי הכנסת לציון גבוה או לפחות לממוצע שיסתכם בטוב מאוד, הנמיכו ציפיות. הציון הממוצע של חברי הכנסת שהשתתפו הוא 73 מתוך 100, כאשר החלק בו הצטיינו במיוחד היה הפרק באנגלית אותו סיימו עם ממוצע 83, ממוצע הפרק המילולי עמד על 72.

על פי תוצאות הבחינה, נראה כי מספרים זה לא הצד החזק של חברי הכנסת שקיבלו בפרק הכמותי ממוצע 60.

למי שתוהה מי היה חבר הכנסת המוצלח ביותר, שימשיך לתהות, כי פרטים אודות הציונים האישים של כל אחד מהם נשארו חסויים, אולי כדי לא להסגיר את אלו שהורידו את הממוצע.

בתוך כך הסתבר כי טופס הבחינה של ח"כ אורן חזן מהליכוד נעלם ונמצא רק בחצות, כך שלעולם לא נדע מה היתה יכולה להיות תרומתו לממוצע הסופי.

הכלב אכל לי את הטופס (צ' - יחצ)
הכלב אכל לי את הטופס (צ' - יחצ)

מתי יבטלו את הפסיכומטרי?
הבחינה הפסיכומטרית משמשת היום כגורם משמעותי לקבלה למוסדות האקדמיים בישראל. עם זאת ישנן דעות חלוקות לגבי היכולת שלה לשקף באמת את ההצלחה הצפויה בתואר.

"בשנים האחרונות עולים סימני שאלה רבים לגבי הצורך במבחן פסיכומטרי והיכולת שלו לנבא את ההצלחה בלימודים האקדמיים. יש ליחס חשיבות לגורמים נוספים בקבלה לאוניברסיטה", אומרת ח"כ בן ארי, שהתקבלה למרכז הבינתחומי בהרצליה מבלי לגשת לבחינה.

האם חברי הכנסת הנוכחית באמת יצליחו להוביל שינוי ולבטל את ההכרח בבחינה הפסיכומטרית? נחכה ונראה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי