האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ילדה בת 10 נרשמה לתואר ראשון

בזמן שחברותיה עסוקות בלהעריץ דמויות של נסיכות וולט דיסני, אסתר אוקיד בת ה- 10 מבריטניה, הפכה לאחת מהסטודנטיות הצעירות בעולם כשנרשמה לתואר ראשון במתמטיקה

גל יונגר | 01-03-2015 15:38:00

קבלו את הסטודנטית הקטנטונת, אסתר אוקיד בת ה-10, שהצליחה להוכיח לכולם כי אף פעם לא מוקדם מדי כדי להתחיל את לימודי התואר הראשון. בסגנון קליל ואלגנטי, שהשאיר אבק לבוגרים ממנה, נרשמה אוקיד ללימודי התואר האקדמי במתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה שבבריטניה.

על פי האתר הבריטי 'דיילי מייל', הסטודנטית הצעירה מוולסול שבמערב אנגליה, התקבלה לאוניברסיטה לפני כארבעה שבועות, אף על פי שמעולם לא למדה בבית ספר יסודי.

אוקיד כבר הספיקה לקבל מאה בבחינה הראשונה שנערכה, או כפי שהיא מנסחת את זה "עברתי את זה בקלי קלות".

אימה של אוקיד, הדוגלת בשיטת החינוך מהבית, לימדה את את ביתה את כל החומר הנדרש עוד מגיל צעיר. "כשהיא הייתה בת 4, התחלנו ללמוד את האלף-בית, עקרונות מתמטיים, חיבור, חיסור, כפל וחילוק.

"הבנתי שהיא מתחברת לדפוסים חוזרים, אז פיתחתי שיטה להשתמש בה, כשהדגש העיקרי היה אלגברה. היא אהבה את זה יותר מהכל".

ובכן, מסתבר שאוקיד היא לא ה'גאונה של אמא' היחידה במשפחה. אליה מצטרף גם אחיה הקטן בן ה-6, ישעיהו, אשר קורץ מאותו החומר ומצליח גם הוא לפתור מבחנים במתמטיקה מטעם האוניברסיטה.

במקביל לחיבור הקסום בין אוקיד למשוואות ליניאריות, מספיקה גם הסטודנטית לנהל חיים נורמליים המאפיינים ילדה בת 10, "היא מספיקה לשחק בבובות ולהעריץ את הסרט 'לשבור את הקרח'", מגוננת האם.

אנחנו עוד נשמע עליה, אסתר אוקיד בפעולה (צילום מסך: Daily Mail)
אנחנו עוד נשמע עליה, אסתר אוקיד בפעולה (צילום מסך: Daily Mail)

חלומו של כל ילד: 'לנהל בנק בגיל 16'
הבהלה לאוניברסיטה של הסטודנטית הצעירה, הגיעה כבר לפני שלוש שנים, כשאסתר הייתה בת 7. "היא רצתה שארשום אותה ללימודים אקדמיים, אך זה היה נראה לי מוקדם מדי", מסבירה אמה של אוקיד.

אולם לבסוף, נכנעה ללחצים הרבים של בתה ובגיל 10 החליטה להיענות לבקשתה, "תהליך הרישום היה מאוד מעניין בייחוד בגיל שלה. לאחר הריאיון שעברה, הסגל הבין כי מדובר ביוזמה שלה".

הבקשה ללימודים של אוקיד התקבלה בחודש אוגוסט ולאחר ראיון טלפוני, בחינה מתמטית ותפילות רבות, קיבלה את החדשות הטובות בחודש דצמבר, אז אושר לה באופן סופי כי היא רשאית להתחיל את לימודי התואר הראשון דלה במתמטיקה.

"התכנון העתידי של אסתר הוא לסיים תואר נוסף, לנהל בנק משלה בגיל 16 ולהפוך למיליונרית. אני ללא ספק אשמח להשקיע בו את מיטב כספי", מספרת האם.

אביה של אוקיד הוסיף בראיון כי "אני לא יכול לתאר כמה אני גאה ושמח להיות האבא של ילדי. הרצון של כל הורה, הוא לראות את ילדיו גדלים, מתפתחים ולוקחים את שם המשפחה לגבהים חדשים והילדים שלי עושים זאת".

אולם המלומדת הצעירה אוקיד, היא לא הסטודנטית היחידה שמחזיקה בטייטל הנכסף העונה לקטגוריית 'הסטודנטית הצעירה ביותר בעולם', קדמה לה רות לורנס מאנגליה, שהיום אף חיה בישראל.

לורנס עברה בשנת 1981, אז היתה בת עשר, את בחינות הקבלה לאוניברסיטת אוקספורד ונרשמה לתואר ראשון במתמטיקה.

לורנס למעשה הצליחה להגשים את חלומו הרטוב של כל סטודנט ולהחזיק כבר בגיל 13 בתואר ראשון. בשנת 1998, נישאה למתמטיקאי ישראלי וכיום היא מכהנת כפרופסור למתמטיקה במכון איינשטיין באוניברסיטה העברית בירושלים.

מי גאון של אמא? (צ'-shutterstock)
מי גאון של אמא? (צ'-shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי