072-3300504

מה קורה כשהפוליטיקה נכנסת ליחסים?

מה קורה אם כל אחד מבני הזוג מצביע למפלגה אחרת? האם זה שווה מריבה או שצריך להתגמש זה למען זו? ככה זוגות סטודנטיאליים מתמודדים עם הבחירות הקרובות

הדס נתנאל | 20-01-2015 14:56:00

נושא הפוליטיקה יכול להיות בוער ומשמעותי עבור בני הזוג ולפעמים גם להשפיע עם מערכת היחסים. יש זוגות שלא מוכנים לקבל דעה אחרת ויש כאלה שמתמודדים עם השוני ולא מוכנים שנושא הבחירות יערער את הזוגיות ביניהם. אם כך, האם שווה להשקיע מאמץ ולנסות לשכנע את בן הזוג להצביע לאותה המפלגה?

פרק חדש בזוגיות - להתמודד עם בחירות
פרק חדש בזוגיות - להתמודד עם בחירות

"הוא נהיה יותר קיצוני, הוא לא היה כזה"
מה הייתם עושים אם בן זוגכם היה מחליט לפתע לשנות את דעותיו הפוליטיות ולעבור לדעה קיצונית? איה (שם בדוי, 24), סטודנטית ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב מתכננת להצביע למרצ ובן זוגה לבית היהודי.

"הוא נהיה יותר קיצוני, הוא לא היה כזה. אני מסבירה לו שאנחנו לא גרים בהתנחלות וחשוב שנבחר במפלגה שתשרת את האינטרסים שלנו", היא מספרת.

חילוקי הדעות השונים מובילות לוויכוחים, "אבל ויכוחים פוריים, אנחנו מדברים על זה כל יום ומסבירים זה לזו למה כדאי או לא כדאי", היא מפרטת.

מאידך, יעל ביין (24), שלומדת תקשורת חזותית במכללת HIT, אומרת ש"לא הייתי יכולה להיות עם מישהו שלא מצביע את אותן הדעות בדיוק כמוני. הדעות הפוליטיות הן מאוד משמעותיות עבורי".

חילוקי דעות וויכוחים על הבחירות
חילוקי דעות וויכוחים על הבחירות

"זה יכול להפריע"
בתקופת הבחירות הקודמת צלילי פליישר (24), סטודנטית לעיצוב במכללת HIT ובן זוגה בחרו בשתי מפלגות שונות, "היינו מדברים על זה הרבה מאוד בבית, לא הגענו למריבות אבל היו הרבה מאוד דיונים".

למרות זאת, לדעתה צריך לזכור שמדובר בבחירות וזה לא מה שישבש את הזוגיות, "זה יכול להפריע, אבל צריך לדבר על זה ולזכור שזה בחירות ויש החלטות יותר חשובות ומהותיות בין בני הזוג, צריך לקחת את זה בפרופורציות".

סיטואציה של חילוקי דעות קורות אצל הרבה מאוד זוגות, יוסי (שם בדוי, 28), שלומד מנהל עסקים באקדמית תל אביב היה מאוד ימני, אבל דעותיו התמתנו. בת זוגו דנה (שם בדוי, 29), מסבירה ש"הוא הבין דברים מהשיחות בינינו ומהדברים שקורים בשנים האחרונות ועכשיו דעותיו הפוליטיות יותר משתייכות למרכז".

איה מוסיפה ומסבירה כי חשוב שבני הזוג יהיו קשובים זה לזו, "דעות של אנשים משתנות וזה בסדר. צריך לדעת להיות פתוח לאחר, אנחנו לומדים ומפרים אחד את השנייה".

איך מתמודדים עם חילוקי הדעות?
כשבני הזוג לא מצביעים לאותה המפלגה זה אומנם יכול לאכזב את אחד מבני הזוג, אבל לדעתה של דנה, "אסור לקחת את זה באופן אישי ולתת לזה לעבור לפסים אישיים. צריך להבין שזה לא קשור, השיחה צריכה להיות ענייני ולהיגמר בזה".

"לשיח הפוליטי יש הרבה מקום בזוגיות, בבית ובמשפחה שלנו", אומרת ביין שמתכננת להצביע למרצ ובן זוגה למפלגת העבודה, "אנחנו בודקים אחד את השנייה ומנסים להחליט מה כדאי, קורה שאנחנו מתלהמים ואם כן זה על מי שמצביע למישהו אחר, השיח גורם להתעוררות".

לדעתה של פליישר, קשה להיות בזוגיות כשלשניים דעות שונות וקיצוניות, "זה גולש לחיים הפרטיים ומשפיע על החשיבה בחיים. אבל כל עוד בני הזוג לא קיצוניים בדעתם זה לא מורגש ואפשר להסתדר".

במי יבחרו? במרץ או בעבודה ?
במי יבחרו? במרץ או בעבודה ?
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד