האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הושעו מהלימודים כי נכנסו להיריון

סטודנטיות באוגנדה נכנסו להיריון מחוץ לנישואים, ולכן הושעו ממוסד הלימודים. מדיניות האוניברסיטה פוסקת כי הן מהוות דוגמא רעה ולכן לא יחזרו ללמוד בקמפוס. בנות, זהירות

28-04-2014 17:18:00

סטודנטיות רווקות שלומדות באוניברסיטה הנוצרית באוגנדה, גילו במהלך בדיקות שיגרתיות שהן בהיריון. על פי אתר חדשות אוגנדה 'ניו ויזן', ברגע שצוות הקמפוס גילה זאת, הוא השעה אותן ממוסד הלימודים בהתאם לתקנון של האוניברסיטה, הקובע כי אסור לסטודנטיות להיכנס להריון מחוץ לנישואים.

מדובר ב-26 סטודנטיות רווקות שנכנסו להיריון ומאשימות את הקמפוס שלא נתן להן להסביר את עצמן, לפני שקיבלו את העונש. ראובן טוינומוגוני, דובר יחסי הציבור של האוניברסיטה, טוען כי "רק שש בנות בהיריון ולכל היתר יש בעיות אחרות. לרובן נסלחה טעותן והן יורשו לחזור ללימודים".

האוניברסיטה הנוצרית אוגנדה, היא אוניברסיטה פרטית, שמנוהלת על ידי הכנסיה של אוגנדה. היא הוקמה בשנת 1997 וכיום לומדים בה כ-8,000 סטודנטים. טוינומוגוני מסביר כי על פי המדיניות של האוניברסיטה, סטודנטיות שנכנסות להיריון מחוץ לנישואים, מושעות מהלימודים באופן אוטומטי.

"אפשר לבא ללמוד, אבל לא להיכנס להיריון. אנחנו מסתכלים על הסטודנטים פה כילדים שלנו ולכן ברגע שמישהי נכנסת להיריון, זאת דוגמא רעה לשאר הסטודנטים, בייחוד כשאוניברסיטה מבוססת על דת", אמר טוינומוגוני.

רווקות בהיריון מושעות מהלימודים (צ'- Shutterstock)
רווקות בהיריון מושעות מהלימודים (צ'- Shutterstock)
ניסו להסביר את עצמן (צ'- Shutterstock)
ניסו להסביר את עצמן (צ'- Shutterstock)

הסטודנטיות הודו שהן רווקות
גודוין קיזה, דיקנט הסטודנטים מציין שהסטודנטיות שהושעו מהלימודים הודו שהן רווקות, ואף אחת מהן לא אמורה להיות מעורבות ביחסי מין לפני הנישואים. "סטודנטים שהולכים נגד החוקים שלנו מגיעים קודם לועדת משמעת, ואם הועדה מוצאת אותם אשמים עם היותן בהיריון אז היא משעה אותן", מסבירה קיזה.

פרופסור מנואל מורנגה, מנהל קמפוס 'בישופ ברהם' שבאוגנדה, מדגיש שהם מלמדים אך ורק סטודנטים שמסורים לדת. טוינומוגוני מסביר שגם אם הסטודנטיות בהיריון או שהן נשואות, הן רשאיות לגשת לבחינות.

בנושא הנישואים הוא מפרט, "אם הגבר שהכניס אותה להיריון מתחתן איתה, אנחנו מרשים לה לחזור ללימודים, אבל היא לא יכולה להישאר במגורי הסטודנטים כי היא אישה נשואה".

מלמדים סטודנטים שמסורים לדת (צ'- Shutterstock)
מלמדים סטודנטים שמסורים לדת (צ'- Shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי